Makłowicz nie akceptuje tego składnika w rosole. Żaden nie budzi więcej emocji

Rosół to tradycyjna polska zupa, która w wielu domach w naszym kraju jest podawana na pierwsze danie podczas niedzielnego obiadu. Każdy robi go na swój sposób, trzymając się przy tym odpowiednich wytycznych. A jak to robi Robert Makłowicz? Okazuje się, że nie akceptuje jednego składnika.
Czego w rosole nie akceptuje Robert Makłowicz?
Robert Makłowicz to znana w Polsce osobowość z kulinarnego świata, która jest również znana z telewizji. Ekspert ceniony jest za swoją wiedzę o raz umiejętności, które pozwalają mu na przygotowywanie niesamowicie smacznych i aromatycznych potraw. Ponadto jest bardzo charyzmatyczny. Ma on również swój własny przepis na pyszny rosół. Podzielił się także informacją na temat tego, jakiego składnika akceptuje w tej zupie. Okazuje się, że ekspert nie rozumie fenomenu rosołu z ziemniakami.
Największe wrażenie robią na mnie rzeczy dziwne według moich przyzwyczajeń, które można odnaleźć wokół nas. Dla mnie rzeczą znacznie bardziej szokującą niż wyrwane w Wietnamie serce węża i podawane jeszcze bijące jest rosół z ziemniakami. A tak się jada w naszym kraju - przekazał Makłowicz w programie “Drugie śniadanie mistrzów".
Jaki jest zatem idealny przepis na rosół według znanego krytyka kulinarnego? Sprawdźcie sami.

Przepis na rosół od Roberta Makłowicza
Robert Makłowicz nie toleruje rosołu z ziemniakami. Zatem jaki ma pomysł na to danie? Do jego przygotowania krytyk kulinarny proponuje następujące składniki.
Składniki:
- pół kury
- 0,5 kg antrykotu wołowego
- 2 l wody
- 1 liść laurowy
- 2 ziarnka ziela angielskiego
- 3-4 marchewki
- 1/2 selera
- por
- 2 pietruszki (korzenie)
- 1 opalona na ogniu cebula
- sól
- pieprz do smaku

Dalsza część tekstu pod filmem.
Jak przygotować rosół z przepisu Roberta Makłowicza
Robert Makłowicz zaproponował swój własny przepis na rosół.
W pierwszej kolejności przekładamy mięso do garnka, zalewamy zimną wodą, stawiamy na kuchence i włączamy ogień. Następnie dodajemy ziele angielskie, liść laurowy i gotujemy na wolnym ogniu przez godzinę.
Podczas gotowania zbieramy wszystkie szumowiny. Po upływie wspomnianej godziny dodajemy do naszego wywaru obrane i umyte warzywa. Następnie wrzucamy do zupy również opalona nad palnikiem cebulę. Całość gotujemy przez kolejne dwie godziny na małym ogniu. Po tym czasie doprawiamy całość solą i pieprzem.
Tak przygotowany rosół z przepisu Roberta Makłowicza z pewnością podbija podniebienia.
Sprawdź przepis na pyszną zapiekankę. Zobacz, jaka jest najlepsza kapusta na bigos.






































