Smakosze.pl

Canva / fordeno ; Canva / GA161076

Ceny w McDonald's na lotnisku doprawdy szybują. Klientkę zamurowało

13 Stycznia 2023

Autor tekstu:

Aleksandra Proch

Wizyta w restauracji McDonald's na warszawskim lotnisku może nieprzyjemnie zaskoczyć. Wszystko przez wyjątkowo wysokie ceny oferowanych tam dań. Boleśnie przekonała się o tym czytelniczka Onetu będąca w podróży z Warszawy do Włoch. Kanapka Big Mac na lotnisku kosztowała aż o 8 zł więcej, niż w restauracji tej samej sieci na mieście.

McDonald's jest popularną sieciówką w Polsce. Jej klienci są zazwyczaj dobrze zorientowani zarówno w menu, jak i w obowiązujących cenach. Ta wiedza okazuje się jedna mocno nieaktualna, jeśli decydujemy się odwiedzić filię restauracji znajdującą się na lotnisku im. Fryderyka Chopina. Przy kasie czeka nas niemiłe zaskoczenie.

Niebotyczne ceny w restauracji McDonald's na lotnisku w Warszawie

Pani Kasia do lotniskowej restauracji trafiła przypadkiem. Jej lot był opóźniony, a ona wyjątkowo nie przygotowała sobie w domu żadnych kanapek na drogę. Z tego powodu postanowiła posilić się w znanym jej lokalu.

Ceny w restauracji McDonald's mocno ją jednak zaskoczyły. Ze względu na wysokie koszty kobieta zrezygnowała z zakupu zestawu i musiała zadowolić się samą kanapką. Lotniskowy Big Mac okazał się być w tej samej cenie, co cały zestaw w restauracjach znajdujących się poza lotniskiem.

Wysoką cenę flagowej kanapki w McDonald's skomentowała Anna Dermont, rzecznik prasowa Lotniska Chopina. Jej zdaniem lotnisko nie ma bezpośredniego wpływu na ceny produktów oferowanych przez najemców. Jak jednak zauważyła, jedzenie sprzedawane w tym miejscu wymaga przejścia wyjątkowo restrykcyjnych kontroli, co może finalnie wpływać na rachunek przy kasie.

Jak kształtują się ceny w McDonald's na lotnisku?

Pod koniec 2022 roku, kiedy opisywana sytuacja miała miejsce, Big Mac w restauracji na mieście kosztował 17,90 złotych. Za zestaw z tą samą kanapką trzeba było zapłacić 25,20 złotych. Przypomnijmy, że w skład zestawu poza hamburgerem wchodzą także średnie frytki oraz średni napój.

Nie dziwi więc oburzenie czytelniczki Onetu na ceny w lotniskowej restauracji. Tam bowiem za samą kanapkę liczą sobie aż 25,90 złotych. Zestaw to już konkretny wydatek, wynoszący nie bagatela 37,90 złotych. A wydawałoby się, że ceny w sieciówce w danym kraju powinny być jednakowe.

Na początku 2023 roku restauracja McDonald's podniosła swoje ceny. Za Big Maca na mieście zapłacimy obecnie 19,20 złotych, a za zestaw 27,70 złotych. Jak łatwo zauważyć, lotniskowy Big Mac przed podwyżkami był o prawie 7 złotych droższy, niż jego dzisiejszy odpowiednik w restauracji poza lotniskiem.

W sieciowej restauracji znany dietetyk znalazł pozycję dla siebie . W domowym zaciszu możesz przygotować smakowite nuggetsy rodem z McDonald's .

Canva / Africa images
Canva / Africa images

Artykuły polecane przez Redakcję Smakoszy:

Źródło: onet, eska

Tagi:

Podobne artykuły

Restauracje

Niewiarygodne ile kosztuje schabowy u Lewandowskiego. Ceny z menu zwalają z nóg
Czytaj więcej >

Restauracje

Wybrali się do najstarszej restauracji w Europie. 1 detal uznali za niedopuszczalny
Czytaj więcej >

Restauracje

Poszedł do stacji BP na obiad. Opinia nie pozostawia złudzeń
Czytaj więcej >

Restauracje

Kuchenne Rewolucje znowu wracają. Wszyscy na to czekali, potwierdzono datę
Czytaj więcej >

Restauracje

Jedyny McDonalds w Polsce, w którym są zupełnie inne ceny. Za kawę zapłacisz majątek
Czytaj więcej >

Restauracje

Odwiedził restauracje w okolicy Zakopanego i wybrał 4 najlepsze. W jednej zapiera dech w piersiach
Czytaj więcej >
Aleksandra Proch

Redaktorka portalu Smakosze.pl. Gotować lubiłam od najmłodszych lat, kiedy to z ochotą pomagałam mamie w kuchni. Nowe smaki chętnie odkrywam w czasie wakacyjnych wojaży. W wolnych chwilach zajmuję się muzyką oraz jeżdżę na rowerze górskim. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail [email protected]

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]