Lewandowska nie dodaje jabłka do barszczu czerwonego. Stawia na owoce, których nikt nie bierze pod uwagę
Barszcz czerwony Anny Lewandowskiej jest nietuzinkowy. Gwiazda rezygnuje z popularnego wśród smakoszy dodatku jabłka na rzecz innego owocu, który jej zdaniem lepiej podkreśla smak buraka. Sprawdziliśmy, co to takiego i poznaliśmy przepis. Warto spróbować.
Anna Lewandowska robi inny barszcz czerwony
Choć składniki na barszcz czerwony są dość dobrze znane, celebrytka po raz kolejny bierze tradycyjny przepis i zmienia go zgodnie ze swoimi upodobaniami. W zupie Lewandowskiej nie znajdziemy jabłka, które odpowiada za kwaśny posmak dania.
Zamiast niego będzie za to owoce, które kojarzą nam się bardziej ze słodkimi propozycjami świątecznymi. Składniki jednak świetnie pasują do buraków, a barszcz czerwony wychodzi palce lizać. Co trzeba wrzucić? Zdradzamy w dalszej części artykułu.
Przepis na barszcz czerwony Anny Lewandowskiej
W zupie z buraków przygotowanej przez celebrytkę miejsce jabłka zajmują suszone śliwki i gruszki. Zwykle stanowiące element ciast, kompotu i ewentualnie bigosu, w tradycyjnym daniu odnajdują się zaskakująco dobrze, nadając mu przyjemnej słodyczy. Trzeba spróbować.
Składniki na wywar z buraków:
- 2 litry wrzątku
- 1 kg buraków
- szczypta kurkumy
- szczypta tymianku
- szczypta kminku
- 1 łyżeczka soli
Składniki na wywar jarzynowy:
- 2 litry wrzątku
- 2 średnie marchewki
- 1 drobna pietruszka
- 1/4 niedużego selera
- 2 małe cebule
- 4 ząbki czosnku
- 6 suszonych śliwek
- 2 suszone gruszki
- 3 cm kawałek korzenia imbiru, bez skórki
- 3 liście laurowe
- 3 ziarna ziela angielskiego
- szczypta tymianku
- szczypta majeranku
- szczypta soli
Dodatkowo:
- sok z cytryny
- świeżo zmielony pieprz
Anna Lewandowska osobno gotuje wywar z jarzyn i z buraków, a przygotowanie jej barszczu czerwonego sprowadza się do połączenia tych dwóch elementów. Jak je sporządzić? Z zamieszczoną poniżej instrukcją na pewno wam się uda.
Jak zrobić barszcz czerwony? Przepis Anny Lewandowskiej jest prosty
Zaczynam od sporządzenia wywaru z buraków. Warzywa szoruję z piasku i gotuje wraz z dodatkami przez 10 minut. Odstawiam na godzinę.
W osobnym garnku przyrządzam wywar jarzynowy, wcześniej starannie myjąc składniki. Do dużego garnka przecedzam oba wywary z buraków. Podkręcam smak przy pomocy pieprzu i soku z cytryny.
Jak podawać barszcz czerwony?
Zupę z buraków można zjeść z uszkami lub ziemniakami — jako samodzielne danie — lub wypić czystą, jako rozgrzewający napój do kolacji wigilijnej. Wybór należy do was.
Na naszej stronie znajdziecie sprawdzone przepisy na dodatki do barszczu czerwonego. Sprawdźcie jak zrobić pyszne krokiety z kapustą i grzybami . Być może skusi was też receptura na pyszne grzybowe uszka — smakują jak u babci.
Źródło: hpba