Nie do wiary, jak Makłowicz gotuje rosół. Trick z cebula zaskoczy nawet babcie
Rosół jest zupą, bez której wielu Polaków nie wyobraża sobie niedzielnego obiadu. Kojarzy się z domową kuchnią mam i babć. Jest pyszny, sycący i zdrowy. Robert Makłowicz stosuje trick z cebulą. Poznaj, co z nią robi znany kucharz.
Rosół-kultowe danie nie tylko kuchni polskiej
Rosół jedli już ponoć Neandertalczycy, którzy przygotowywali go z twardych kawałków mięsa i warzyw. Nazwa tej sycącej zupy wzięła się od słowa rozsolić, co miało związek z mięsem, które konserwowano za pomocą soli. Żeby były zdatne do spożycia, trzeba było mięso rozsolić, czyli wymoczyć. Wiele osób wciąż przed gotowaniem rosołu-moczy mięso.
Rosół ma wyjątkowe właściwości smakowe, ale też lecznicze. Podaje się go chorym podczas przeziębienia i osłabienia. Ta zupa pełna jest witamin z grupy B i składników mineralnych. Zawiera dużo białka, ale też magnezu i żelaza. Dostarcza też naszemu organizmowi kolagen, który odpowiada za odbudowę tkanek, skóry i kości. Jak przygotować rosół idealny? Robert Makłowicz ma pewien trick.
Jak przygotować rosół Roberta Makłowicza?
Składniki:
- pół kurczaka
- antrykot wołowy pół kg
- 2 litry wody
- 4 marchewki
- 2 pietruszki
- pół selera
- cebula spalona na ogniu
- por
- przyprawy: liść laurowy, ziele angielskie, sól, pieprz
Mięso należy włożyć do garnka i zaleć zimną wodą, dodać liść laurowy i ziele angielskie, garnek wstawiamy na gaz. Gotujemy godzinę na małym ogniu i w między czasie zbieramy szumowiny. Warzywa myjemy, obieramy i dodajemy do zupy.
Teraz pora na trick Roberta Makłowicza. Cebulę opalamy nad palnikiem i dodajemy do wywaru. Rosół gotujemy jeszcze 2 godziny na małym ogniu. Dodajemy sól i pieprz do smaku. Robert Makłowicz podaje tę zupę z makaronem i kawałkami mięsa. Jest zagorzałym przeciwnikiem serwowania rosołu z ziemniakami, co robi wielu Polaków.
Opalana cebula-trick Roberta Makłowicza
Robert Makłowicz do rosołu dodaje opalaną cebulę. Taki trick sprawi, że cebula dużo bardziej intensywnie będzie wydzielała swój aromat podczas gotowania rosołu. Ten patent ma wpływ też na kolor zupy. Dzięki dodaniu opalanej cebuli kolor stanie się złocisto-brązowy.
Cebulę opalamy na palniku. Wystarczy minimalny ogień i warzywo będzie gotowe w kilka minut. Niektórzy do opalania cebuli wykorzystują piekarnik. Natomiast, gdy mamy kuchenkę indukcyjną, to przekrojoną cebulę na pół wkładamy na suchą patelnię. Dzięki cebuli rosół będzie miał wyjątkowy smak. Podawaliśmy też przepis na pieczony rosół. Polecaliśmy wrzucenie kostki lodu do rosołu. To przydatny trick.
Źródło: haps.pl