Wyszukaj w serwisie
przepisy porady dieta Show-biznes od kuchni produkty kuchnia smakoszy quizy
Smakosze.pl > Restauracje > Pokazała, co jadła na komunii. Padł bezlitosny komentarz „Smutny widok”

Pokazała, co jadła na komunii. Padł bezlitosny komentarz „Smutny widok”

tort komunijny
Canva

Maj to miesiąc, gdy dzieci przystępują do Pierwszej Komunii Świętej. Najmłodsi wraz ze swoimi rodzicami świętują w domach i restauracjach. Jedna z TikTokerek pokazała dania, które jadła po majowej uroczystości. Internauci zwrócili, uwagę na jeden szczegół. Ten bezlitośnie skrytykowali. 

Przyjęcie komunijne-w domu czy w lokalu?

Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej jest ważnym wydarzeniem dla dziecka, które do niej przystępuje i również dla jego bliskich. Po kościelnych uroczystościach zwykle przychodzi czas na spotkanie z rodziną i przyjaciółmi podczas przyjęcia. Te organizuje się w domach, ale też coraz częściej w restauracjach. 

Przyjęcia komunijne stają się coraz bardziej okazałe i wystawne. Dawno już tego typu uroczystości nie przypominają rodzinnego obiadu, na których zapraszało się bliskich. Teraz przyjęcie organizowane z myślą o dziecku, coraz częściej przypomina wesele. Ogrom potraw robi wrażenie i jednocześnie przytłacza.

Zajrzała do zamrażarki dziadków. To co odkryła wywołuje ciarki

TikTokerka pokazuje komunijne potrawy

TikTokerka Anna Piestrzeniewicz uczestniczyła w przyjęciu komunijnym. Kobieta pokazała, jakich potraw miała okazję kosztować. Na opublikowanym filmiku widać, że stoły uginały się od jedzenia. Dla gości przygotowano zimny bufet, oprócz tego tiktokerka zjadła rosół z makaronem, zupę grzybową z ptysiowym groszkiem, kluski śląskie z mięsem i sosem, a także kilka rodzajów kotletów.

Jednak to nie wszystko. Goście jedli pyszne ciasta, lody i oczywiście nie zabrakło tortu komunijnego. Zbyt dużo jedzenia? Ale to nie koniec! Po obiedzie była kolacja. Goście mogli zjeść mięso z frytkami. 

Przyjęcie komunijne-krytyka internautów

Na filmiku widać alkohol, który znalazł się na stole. To już przelało czarę goryczy. Internet zawrzał i pojawiły się komentarze pełne krytyki. Internauci pisali:

Wódka na komunii-bardzo smutny widok…

Ktoś inny zauważył:

Wódka na komunii…Jakby nikt nigdy nie pił…

Internauci krytykowali też suto zastawione stoły:

Toż to jak wesele prawie

Inny nie podobał się bogaty wybór dań:

Przeraża mnie ilość ciepłych dań

Kontrowersyjnym tematem jest nie tylko ilość potraw, ale przede wszystkim alkohol podczas przyjęcia komunijnego. Księża i katecheci na długo przed majową uroczystością zachęcają, by były to przyjęcia bezalkoholowe, ponieważ jest to święto dzieci. One są w tym dniu najważniejsze, a nie alkohol. Jednak na wielu przyjęciach wciąż on się pojawia. Co o tym sądzicie? Pisaliśmy o przyjęciu komunijnym córki Katarzyny Cichopek. Informowaliśmy o cenach jedzenia na przyjęciach komunijnych w restauracjach. 

Źródło: haps.pl, TikTok@aniapiestrzeniewicz