Przepis na tę zupę przywiozłam ze Śląska. Wszyscy się dziwią, z czego ją robię
Zupa ze Śląska jest prawdziwym kulinarnym zaskoczeniem. Każdy, kto jej spróbuje, dziwi się, z czego robię tę zupę. Jednak zupa znakomicie smakuje, a zrobisz ją z zaledwie kilku składników.
Zupa ze Śląska w twojej kuchni
Jaką zupę gotujesz na obiad? Jeśli brakuje ci pomysłów i chcesz spróbować nowego smaku, to zerknij na ten przepis. Przywiozłam go ze Śląska i teraz często gotuję tę pyszną zupę. Smakuje, że palce lizać, a swój smak zawdzięcza warzywu, które raczej nieczęsto gości w naszej kuchni.
Mowa o kalarepie, która jest głównym składnikiem tej apetycznej zupy. Oprócz tego do zupy dodaje ziemniaki, marchewkę i trochę przypraw. W krótkim czasie znakomita zupa trafia na mój stół. Rodzina się nią zajada i zwykle prosi o dokładkę. Podobny przepis znajdziesz na kanale YouTube Opolanka Kasia w Kuchni. Stamtąd też pochodzą zdjęcia użyte w artykule.
Jak ugotować zupę z kalarepy?
Składniki:
- 2 kalarepy
- 4 ziemniaki
- 2 marchewki
- kawałek selera
- bulion warzywny
- sól
- pieprz
- słodka papryka
- czosnek granulowany
Przygotowanie zupy zacznij od obrania kalarepy i poszatkowania liści. Najlepiej do zupy użyj młodego warzywa . Kalarepę i seler pokrój w kostkę, włóż do gotującego się bulionu warzywnego. Dołóż pokrojone ziemniaki i marchewkę.
Gotuj 15 minut, potem dołóż posiekane liście z kalarepy i natkę pietruszki. Dosyp przyprawy i wymieszaj składniki. Zupę gotuj jeszcze około 10 minut . Po tym czasie nalej do talerzy i podawaj. Możesz dołożyć jeszcze jogurt naturalny lub śmietanę. Zupę posyp koperkiem.
Zupa, której warto spróbować
Zupa z kalarepy ma delikatny, nieco kapuściany smak. Pełna jest warzyw i naprawdę dobrze smakuje . Warto dołożyć do niej sporo listków z kalarepy, bo to one zapewniają jej ten wyjątkowy smak. Dzięki temu przepisowi zrobisz ją w prosty sposób i zjesz ze smakiem.
Zupa z kalarepy jest smaczna, zdrowa i pożywna. U mnie w domu jest bardzo lubiana i rodzina zawsze prosi o dokładkę . Dlatego polecam każdemu tę prostą recepturę. Zapewni ona pyszny efekt na talerzu. Pisaliśmy o tym, dlaczego warto jeść ślimaki. Podpowiadaliśmy, w jaki sposób nie powinniśmy kisić ogórków.
Źródło: YouTube/OpolankaKasia
Zdjęcia: screen YouTube/OpolankaKasia