Siostra Anastazja znów niepokonana. Jej pierogi na jagodach smakują wręcz obłędnie
Kuchni siostry Anastazji nie trzeba przedstawiać. Dania jej autorstwa to nomen omen- niebo w gębie. Natomiast przepis na pierogi z jagodami, który polecamy, jest wyśmienity. Siostra Anastazja po raz kolejny prezentujemy kulinarny hit.
Pierogi rządzą w kuchni
Pierogi należą do jednych z najbardziej lubianych dań w kuchni polskiej. Mogłoby się wydawać, że to właśnie Polacy wymyślili te pyszne i pożywne danie. Niestety to nie my, a Chińczycy są autorami pierogów. Do Polski trafiły z Kijowa w XIII wieku.
Ich nazwa pochodzi od słowiańskiego słowa, które oznacza ucztę. I nie ma się co dziwić- była to potrawa najchętniej wybierana na uczty. Teraz też chętnie Polacy jedzą pierogi na obiad. My polecamy pierogi na jagodach nieocenionej siostry Anastazji. Powiedzieć, że są pyszne- to jak nic nie powiedzieć.
Jak przygotować pierogi na jagodach siostry Anastazji?
Składniki:
- ½ kg mąki pszennej
- jajko
- ¾ szklanki letniej wody
- ¼ szklanki gorącego mleka
- jagody
- śmietana
- cukier
Mąkę przesiewamy na stolnice i robimy w niej dołek. Zaparzamy ciasto, wlewając gorące mleko. Mieszamy widelcem, dodajemy jajko, sól, wodę. Wyrabiamy tak, by było gładkie i elastyczne. Ciasto rozwałkowujemy na grubość 2 mm i wykrajamy szklanką krążki.
Na krążkach układamy jagody. Pierogi wrzucamy na osolony wrzątek. Mieszamy i przykrywamy . Gdy wypłyną, odkrywamy i gotujemy jeszcze 3 min.
Pierogi z jagodami, czyli smak lata
Pierogi podajemy polane roztopionym masłem, śmietaną lub cukrem. Są doskonałą propozycją na danie obiadowe, które będzie wspaniale smakować latem. Te pierogi będą smakować dzieciom i dorosłym. Pierogi przepisu siostry Anastazji zawsze się udają.
Możemy robić je również z innymi owocami. Będą smaczne z jeżynami, jabłkami, truskawkami, czy czereśniami. Dodatkiem do pysznych pierogów może być bita śmietana, a dla osób dbających o linię- jogurt naturalny. Pisaliśmy o tym, jak ciasto na pierogi robiły nasze babcie. Podawaliśmy przepis na pierogi od Ewy Wachowicz.
Źródło: beszamel.se.pl