Praktyczne zastosowanie soku z ziemniaka
Sok z ziemniaka może wydawać się dziwnym produktem. Jesteśmy w końcu przyzwyczajeni do jedzenia ich po ugotowaniu, jako dodatek do mięsa, czy baza zupy lub zapiekanki. Okazuje się, że sok z nich ma ogromne walory lecznicze, z których wiele osób mogłoby skorzystać.
Jeśli często cierpisz na dojmujące zaparcia, które spędzają sen z twoich powiek - zacznij pić taką formę ziemniaków już dzisiaj. Dzięki temu problem z wypróżnianiem zniknie, a ty znowu będziesz mógł cieszyć się każdym dniem jak dawniej.
Na co stosować sok z ziemniaka?
Bulwy te uważane są za powód tycia - wielu wszak myśli, że to one odpowiadają za przybieranie na wadze. Prawda jest jednak zupełnie inna - to sposób ich przygotowania warunkuje ilość kalorii. Dlatego dodatki takie jak tłuszcz ze smażenia kotletów, czy skwarki powodują, że ziemniaki zamieniają się w kaloryczną bombę.
Na szczęście można dzięki nimi również schudnąć, a także leczyć mnóstwo nieprzyjemnych dolegliwości. Jedną z nich jest problem z wypróżnianiem, czyli zaparcia. Zalegająca treść w jelitach może sprawiać spory dyskomfort i ból, lecz jest na tyle wstydliwa, że boimy się mówić o tym na głos.
Aby przygotować sok, wystarczy 3 surowe ziemniaki zetrzeć na tarce i odcisnąć z nich sok. Taki specyfik należy popijać w niewielkiej ilości każdego dnia. Surowy sok świetnie sprawdzi się również w przypadku wrzodów żołądka czy dwunastnicy. To nie jest jednak wszystko.
Popijanie soku w niewielkich ilościach wyeliminuje problemy ze zgagą, nadkwasotą oraz nieświeżym oddechem z ust. D użo właściwości, sok zawdzięcza ogromnej ilości witamin: B1, B2, B6, D, E, K, C oraz minerałów takich jak fosfor, magnez, potas, wapń, żelazo.
Chcesz poznać kilka ciekawych przepisów kulinarnych, które sprawią, że domownicy będą przekrzykiwać się wzajemnie o dokładki? Sprawdź ten artykuł , w którym wyjawiamy tajniki przygotowywania zimnych nóżek. W tym tekście pokazujemy najlepszy przepis na pyszny deser od Lewandowskiej.
Do czego przyda się wywar z ziemniaków?
Po ugotowaniu ziemniaków nie warto wylewać wody. Zamiast tego, dodaj do niej pół pokrojonej w kostkę cebuli, dwa wyciśnięte ząbki czosnku, sporą ilość pieprzu oraz kurkumę. Odstaw do wystudzenia, a gdy wywar będzie już chłodny, można go pić.
Taki płyn świetnie sprawdza się jako remedium na przeziębienie i grypę - łagodzi objawy infekcji górnych dróg oddechowych, zmniejsza kaszel, działa przeciwbólowo oraz przeciwzapalnie. Co ciekawe, pomaga również odkrztuszać zalegającą w oskrzelach wydzielinę.
Artykuły polecane przez Redakcję Smakoszy:
Źródło: haps.pl, gotowanie.onet.pl