Smakosze.pl Przepisy Tradycyjny, a zarazem najlepszy przepis na ogórki kiszone
canva/venakr

Tradycyjny, a zarazem najlepszy przepis na ogórki kiszone

3 lipca 2021
Autor tekstu: Adam Moskal

Ogórki kiszone przygotowanie w dobry, zdrowy i smaczny sposób wcale nie są tak trudne, jak mogłoby się wydawać. Poniższy przepis dokładnie pokazuje sposób, na uzyskanie najlepszych kiszeniaków. Podstawą są oczywiście ogórki jak najlepszej jakości.

Przede wszystkim podczas kupowania warzyw, należy dokładnie wybadać jakość ogórków. Duża ilość azotu w nawozie przyspiesza wzrost ogórków, lecz czyni je gorszymi w smaku. Może również sprawiać, że w ich wnętrzu są puste przestrzenie, co negatywnie wpłynie na ich chrupkość po fermentacji.

Obecnie ciężko o lepszy moment na kiszenie - ogórków jest pod dostatkiem na najróżniejszych targach, więc warto zrobić sobie ich zapas, zanim przyjdzie zimna pogoda i pozostaną nam jedynie produkty ze szklarni lub ciepłych krajów.

Dalsza część tekstu znajduje się poniżej:

Jeśli chcesz poznać więcej ciekawostek, zajrzyj do innych naszych newsów. W tym artykule opisujemy tragiczne wydarzenia - 3-letnie dziecko zmarło po zjedzeniu płatków śniadaniowych. Ten tekst poświęcony został sokowi ze świeżego buraka oraz jego prozdrowotnym właściwościom.

Przepis na ogórki kiszone

Składniki:

  • ogórki

  • woda

  • gałązka kopru

  • 2 ząbki czosnku

  • 3 liście wiśni

  • kawałek korzenia chrzanu

  • sól

Zacznij od dokładnego umycia ogórków z kurzu i pozostałości ziemi. Słoiki dokładnie wyszoruj delikatnym detergentem i gąbką - to samo powtórz z zakrętkami. Zagotuj wodę i mocno wyparz szkło oraz pokrywki.

Na dnie słoika ułóż koper, liście wiśni i ząbek czosnku, a następnie ciasno wyłóż na nich ogórki i kawałki chrzanu. Ogórki ustaw pionowo i ciasno. Na sam wierzch ogórków połóż liście wiśni i jeszcze jeden ząbek czosnku. Warzywa zalej wodą z solą - na litr wody wystarczy 1,5 łyżki stołowej soli.

Pamiętaj, aby ogórki były całkowicie zakryte solanką - w innym wypadku zawartość słoików może się zepsuć lub spleśnieć i cała praca pójdzie na marne.

Odstaw słoik w ciemne i chłodne miejsce na około 2 tygodnie. Po tym czasie ogórki są gotowe do jedzenia.

Projekt bez tytułu - 2021-07-03T111939.419
undefined

Źródło: joruba, Getty Images

Artykuły polecane przez Redakcję Smakoszy:

Źródło: zdrowie.wprost.pl

Zapraszamy na nasz Instagram

Obserwuj nas w
autor
Adam Moskal

Redaktor serwisu Smakosze. Profesjonalnie kulinariami zajmuję się ponad półtora roku, lecz gotowaniem i pisaniem o jedzeniu interesuję się już od dzieciństwa. W swoich tekstach staram się zawrzeć najważniejsze informacje, które pozwalają ugotować przepyszne potrawy nawet laikom. To w kuchni zdobywam największe doświadczenie, tworząc dania z całego świata — od indyjskiego butter chicken, po polską pieczoną kaczkę z jabłkami. Wolny czas poświęcam na pływanie kajakiem po polskich jeziorach oraz odwiedzanie kolejnych ciekawych restauracji.

Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail redakcja@smakosze.pl

 

 

Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@smakosze.pl
przepisy porady dieta Show-biznes od kuchni produkty kuchnia smakoszy quizy