Wrzuć liście laurowe do „karmelu” na patelni. Zyskasz syrop, który pomoże w przykrej dolegliwości
Liście laurowe dodajemy do bigosu i rozmaitych zup. Jednak warto je wykorzystać w nieco inny sposób. Ten sprawi, że liście laurowe postawią nas na nogi i pomogą pozbyć się dokuczliwej dolegliwości. Zrób syrop i znów się ciesz zdrowiem.
Liście laurowe nie tylko do mięs i zup
Liście laurowe często stosujemy w kuchni. Dodają one smaku i aromatu mięsom, zupom i bigosowi. Jednak ta powszechnie stosowana w kuchni przyprawa ma też właściwości napotne i oczyszczające. Te szczególnie przydatne będą w sezonie jesienno-zimowym.
Liście laurowe działają też moczopędnie i nawilżają gardło. To przynosi ulgę podczas uporczywego kaszlu. Dlatego warto z liści laurowych przyrządzić syrop . Stosujmy go podczas infekcji, bo jest on nawet bardziej skuteczny od popularnego syropu z cebuli.
Syrop pomaga wrócić do zdrowia
Syrop z liści laurowych, który robi się na bazie karmelu , warto stosować, gdy zaczyna się infekcja. Jeśli czujecie się niewyraźnie, sięgnijcie po ten specyfik . Ten syrop złagodzi uporczywy kaszel, rozrzedzi zalegająca wydzielinę i pomoże w jej odksztuszaniu . Nawilży też gardło i złagodzi stany zapalne.
Ten syrop wykazuje też działanie bakteriobójcze i pomaga zmniejszyć gorączkę. Oprócz tego wspiera trawienie i pracę wątroby. Obniża też ciśnienie krwi i przynosi ulgę w migrenach. Należy pamiętać, że liście laurowe działają na organizm w sposób intensywny. Warto, więc zachować umiar. Karmel sprawi, że syrop z liści laurowych będzie lepiej smakował.
Jak zrobić syrop z liści laurowych, cytryny i cukru?
Składniki:
- 8 liści laurowych
- ¾ szklanki cukru
- 1 cytryna
- 1 szklanka wody
Przygotowanie syropu zacznijcie od namoczenia liści laurowych w niewielkiej ilości wody. Moczcie je około 10 minut, potem opłuczcie i osuszcie. Wyszorujcie cytrynę i wyciśnijcie z niej sok. Wsypcie cukier na suchą patelnię, podgrzejcie i rozpuśćcie . Gdy powstanie karmel, wlejcie wodę, dodajcie liście laurowe i gotujcie ok. 10 minut. Syrop powinien zgęstnieć, a potem go ostudźcie.
Następnie wyjmijcie liście laurowe, przelejcie do czystego słoika i dolejcie sok z cytryny. Zakręćcie słoik i kilkakrotnie potrząśnijcie. Odstawcie na dobę w ciemne miejsce. W czasie infekcji pijcie go maksymalnie 2- 3 razy dziennie po 1 łyżeczce. Osoby, które biorą leki na krzepnięcie krwi lub są przed operacjami, nie powinny go stosować . Pisaliśmy, co zrobić, gdy placki ziemniaczane rozpadają się na patelni. Polecaliśmy też przepis na zupę, która syci i rozgrzewa.
Źródło: przyslijprzepis.pl