Zamieniłam wodę na odżywkę prosto z kuchni. Zamiokulkas co chwilę wypuszcza nowe pędy
Zamiokulkas marnieje, nie rośnie i nie wypuszcza nowych pędów? Tak roślina daje Ci znać, że po prostu nieprawidłowo o nią dbasz. Zamień wodę na prostą odżywkę, którą przygotujesz w swojej kuchni. Roślina szybko się odwdzięczy i zacznie rosnąć jak szalona.
Wiosną rośliny doniczkowe potrzebują odpowiedniej pielęgnacji
Krótkie dni, mała ilość naturalnego światła, suche powietrze spowodowane ogrzewaniem, a także wietrzenie (czyli gwałtowne zmiany temperatury w mieszkaniu) to główne czynniki odpowiadające za słabą kondycję naszych kwiatów doniczkowych. Zima jest po prostu dla nich bardzo ciężka, dlatego też wiosną warto o nie zadbać.
Wiosną przesadzam wszystkie swoje kwiaty w doniczkach, sprawdzam też, czy korzenie, liście i łodygi są w dobrym stanie. Kluczowa jest także odpowiednia pielęgnacja w postaci odpowiedniej dawki składników odżywczych. Rośliny szybko odwdzięczą się pięknym wyglądem, nowymi pędami i liśćmi.
Jakiś czas temu mój ulubiony zamiokulkas zaczął dosłownie marnieć w oczach. Przygotowałam więc prostą odżywkę, dzięki której roślina nie tylko szybko odzyskała wigor, ale i zaczęła wypuszczać nowe pędy. Teraz rośnie jak szalona.
Domowa odżywka jest bogata przede wszystkim w azot i potas, które są niezbędne do prawidłowego wzrostu i kondycji zamiokulkasa i innych roślin. Pierwiastki te wzmacniają kwiaty od korzeni aż po liście.

Do nawożenia roślin wykorzystaj produkty z kuchni
Zamiokulkas nazywany jest żelazną rośliną, która doskonale czuje się w trudnych warunkach. W środowisku naturalnym. W doniczce niekoniecznie. O ile przesuszenie rośliny z pewnością jej nie zniszczy, tak przeciągi, przelanie i woda z kranu owszem.
Dalsza część tekstu pod filmem
Przenigdy nie podlewaj ani zamiokulkasa, ani innych roślin wodą z wodociągów. W tym celu wykorzystaj wodę przefiltrowaną lub przegotowaną i odstaną. Najlepiej jednak sprawdzą się domowe odżywki, które bez trudu przygotujesz we własnej kuchni.
Do roślin doniczkowych kwasolubnych warto podsypać nieco fusów po kawie . Muszą być jednak całkowicie wysuszone. Do roślin, które preferują zasadowy odczyn gleby wykorzystaj pokruszone skorupki jajek . Do podlewania natomiast przygotuj napar z popularnej rośliny.
Najlepsza odzywka do zamiokulkasa. Roślina wypuszcza nowe pędy
Odżywkę do zamiokulkasa przygotowałam z pokrzywy. Dwie torebki herbaty zaparzyłam w dwóch szklankach wrzątku. Gdy napar schłodził się do temperatury pokojowej, przelałam go do butelki, którą podlewam kwiaty.

Naparem z pokrzywy podlewam zamiokulkasa raz na 3-4 tygodnie. Latem, podczas upałów może podlewać roślinę częściej, czyli co 2 tygodnie. Pamiętam przy tym, by roślinie dostarczać niewielką ilość wody, by jej po prostu nie przelać. Zamiokulkas magazynuje wodę w bulwach.
Skutecznym sposobem jest także wymieszanie suszonej pokrzywy z wierzchnią warstwą gleby. Wystarczy, że rozetniesz jedną saszetkę herbaty i wsypiesz ją do doniczki. Na efekty nie trzeba będzie długo czekać.
Sprawdź również, jaki odpad kuchenny rozsypać w kwietniu pod magnolią , a także na co uważać w kuchni. 1 błąd niszczy nasze zdrowie.
