Dwie zasady, dzięki którym wątróbka wyjdzie soczysta
Wątróbka wychodzi wam sucha i twarda? Najprawdopodobniej popełniacie dwa duże błędy w jej przyrządzaniu. Sprawdźcie, czego powinniście unikać.
Spożywanie wątróbki często jest zalecane ze względu na jej prozdrowotne właściwości. Zawiera ona bowiem mnóstwo białka i żelaza – szczególnie cennego dla tych z nas, którzy borykają się z anemią.
Znajdziecie w niej też witaminę A i wiele witamin z grupy B. Uważajcie tylko, aby nie przesadzić z jej ilością, jeśli macie problemy z podwyższonym poziomem cholesterolu. Umiar w tym przypadku jest niestety wskazany.
Jak dobrze przyrządzić wątróbkę?
Są dwa podstawowe błędy, przez które wasza wątróbka nie ma szans być smaczna. Pierwszym z nich jest wrzucanie wątróbki na nie do końca rozgrzany tłuszcz i jej zbyt szybkie przewracanie. W ten sposób podroby nie tylko będą przywierać do patelni, ale też nie będą dobrze usmażone.
Podobnie zadzieje się, gdy wrzucimy zbyt dużo wątróbki na patelnię. Rozmiar naczynia powinien być tak dobrany, aby wszystkie kawałki miały kontakt z jego dnem. Dzięki temu potrawa będzie się smażyć równomiernie.
Drugim częstym błędem jest solenie mięsa od razu. Dlaczego jest to zła decyzja? Dodana na wczesnym etapie smażenia sól wyciąga z wątróbki wodę. W rezultacie wychodzi ona sucha. Posólcie ją zatem na sam koniec przygotowania , a ustrzeżecie się przed tym problemem.
Na naszej stronie znajdziecie proste receptury, z których wątróbka wyjdzie bardzo smaczna. Spróbujcie przyrządzić ją z dodatkiem grzybów lub z pysznymi owocami, które podkreślą jej charakter — gruszką i żurawiną .
Źródło zdjęcia: canva/YelenaYemchuk
Artykuły polecane przez Redakcję Smakoszy:
-
Rozgrzewająca zupa z bakłażana i soczewicy w sam raz na jesień
-
Niebywale puszysty i lekki sernik z rosą według siostry Anastazji
Źródło: newsy.gotujmy