“Języki teściowej” z cukinii są hitem sezonu. Nie ma nic prostszego
“Języki teściowej” to cukinia w ostrzejszym wydaniu. Będzie ona pysznym dodatkiem do dań obiadowych. Szczególnie zimą przypomni nam o letnich smakach. Taką cukinię przygotujemy w prosty sposób. Warto wypróbować ten smaczny przepis na zdrowe warzywo.
Cukinia, czyli porcja zdrowia na talerzu
Cukinia jest warzywem niskokalorycznym i lekkostrawnym. Charakteryzuje się delikatnym orzechowym smakiem, który wspaniale łączy się z bardziej wyrazistymi dodatkami. Warto włączyć cukinie do swojej diety, bo w tym warzywie nie odkładają się metale ciężkie. To smaczne warzywo pochodzi z Meksyku, ale przystosowało się również do naszego klimatu.
Jedzenie cukinii dostarczy nami witamin: A, C i witamin z grupy B. Oprócz tego cukinia jest źródłem wapnia, żelaza, sodu, fosforu i potasu. Cukinia zalecana jest w diecie antynowotworowej i wpływa też na siatkówkę oka. Wzmacnia organizm, zapobiega infekcjom i pozytywnie wpływa na pracę serca. Polecamy “języki teściowej”, które są pyszne i bardzo zdrowe.
Jak przygotować języki teściowej?
Składniki:
- cukinia żółta i zielona
- papryka ostra i zwykła
- 2 ząbki czosnku
- gałązki kopru
- gałązki pietruszki
- pieprz czarny w ziarnach
- 2 ziarna ziela angielskiego do każdego słoika
- litr wody
- łyżeczka soli
- 2 łyżki cukru
- 50 ml octu do każdego słoika
Do każdego słoika włóż po gałązce pietruszki, ząbku czosnku, po 4 ziarenka pieprzu, 2 ziarenka ziela angielskiego. Cukinie umyj, odetnij końcówki, pokrój na plastry wzdłuż. plastry powinny być cienkie, by dobrze się zwijały. Papryki kroimy w słupki.
Cukinie rolujemy razem z paprykami i układamy na dnie słoików. Robimy zalewę- wlewamy do rondelka wodę, wsypujemy sól, cukier i gotujemy. Do każdego słoika wlewamy 50 ml octu i zalewę. Słoiki mocno zakręcamy i pasteryzujemy 5 min. Wyjmujemy słoiki, ustawiamy do góry dnem i zostawiamy do ostygnięcia. Na drugi dzień wynosimy do piwnicy lub spiżarni.
Cukinia- przyda się na zimę
Te przetwory z cukinii będą doskonałe na zimę. Sprawdzą się jako dodatek do dań obiadowych i przekąsek. Możesz “języki teściowej” dodać też do sałatek. Cukinia w takim wydaniu jest dość pikantna. Zawdzięcza ten smak paprykom i czosnkowi oraz przyprawom.
“Języki teściowej" są nie tylko pyszne, ale prezentują się niezwykle okazale. Można podawać je podczas różnych przyjęć okolicznościowych . Będą smakować zaproszonym gościom i cieszyć oko. Pisaliśmy o cukinii a'la ananas. Podawaliśmy też przepis na faszerowaną cukinię.
Źródło: YouTube/@Posmakujzemna