Smakosze.pl
nagrilluprzygotujeszwszystko

Fot. Materiały Partnerskie

Na grillu przygotujesz wszystko

6 Lipca 2021

Autor tekstu:

Redakcja smakosze.pl

Udostępnij:

Współczesne grille pozwalają na przygotowanie niemal wszystkich potraw. Możemy dzięki nim stworzyć całe menu, obejmujące przystawkę, obiad, słodki deser, a także kolację. Tak szerokie możliwości grilli sprawiają, że stały się one sprzętem niezbędnym, w który powinno być wyposażone każde gospodarstwo domowe. Możliwości nowoczesnych grilli są obecnie niemal nieograniczone.

Co przygotujemy na nowoczesnym grillu?

Nowoczesne grille umożliwiają przygotowanie całej gamy dań głównych – od tradycyjnych kiełbasek przez szaszłyki, idealnie wypieczony stek po perfekcyjnego kurczaka. To jednak nie wszystkie możliwości grilli. Obecnie umożliwiają one bowiem przyrządzenie takich wcześniej nieoczywistych potraw jak chińszczyzna, gofry, tosty, pizza, a nawet ciasto. Producenci grillów stosują unikalne rozwiązania umożliwiające przyrządzenie takich potraw, których nie powstydziłaby się żadna znana restauracja. Ograniczeniem jest obecnie jedynie wyobraźnia. Można zatem śmiało powiedzieć, że nie ma praktycznie żadnej potrawy na ciepło lub gorąco, której nie przyrządzimy przy wykorzystaniu grilla.

Na jaki grill warto postawić?

Jeśli chodzi o nowoczesne rozwiązania pozwalające na zwiększenie możliwości grillowania, zapewniają je grille renomowanej amerykańskiej marki Weber wyposażone w system Gourmet BBQ System (GBS). Takie grille opierają się o charakterystyczny dwuczęściowy ruszt, którego środkowa część jest wymienna. Pozwala to na wykorzystanie grilla w różnorodny sposób. Zaopatrując się w jeden lub kilka dostępnych w ofercie rusztów, możemy go idealnie dopasować do potrzeb kulinarnych swoich i gości, jak i charakteru organizowanego spotkania lub imprezy.

Jeśli chodzi o grille marki Weber o wymiennych rusztach, możemy wybierać spośród kilku dostępnych modeli. Weber wyposażył w system GBS grille węglowe (czego przykładem jest cieszący się dużą popularnością grill Master-Touch GBS Premium E-5770), jak i grille gazowe (wśród których prym wiedzie grill Spirit E-325 GBS). Możemy przy tym dokonać zakupu kilku różnych wymiennych rusztów, takich jak:

- wok żeliwny pokryty emalią porcelanową – przygotujemy w nim doskonałe dania kuchni azjatyckiej, szczególnie mięsne oraz warzywne,

- kratkowany ruszt żeliwny Sear Grate – idealny do grillowania soczystych steków oraz przygotowania grubych kawałków innego rodzaju mięs,

- stojak do kurczaka wykonany ze stali nierdzewnej – wyposażony w specjalną szyjkę, do której nalejemy dowolny płyn i przygotujemy dzięki temu chrupiącego na zewnątrz i soczystego w środku kurczaka z grilla,

- wkład do gofrów – ze specjalnymi wypustkami, dzięki którym przygotujemy na grillu smakowite gofry, takie jak nad morzem, ale również tosty lub sandwiche, idealne na śniadanie albo kolację,

- kamień do pizzy z kordierytu wyposażony w specjalne uchwyty – doskonale pochłaniający wilgoć, co pozwala na przygotowanie pysznej i chrupiącej pizzy oraz ciasta na foccacię czy chleb. Dania te smakować będą jak wyciągnięte prosto z kamiennego pieca w wąskiej uliczce we Włoszech!

- patelnia żeliwna – wyróżniająca się wyjątkowym poziomem zatrzymywania oraz równomiernego rozprowadzania ciepła, na której przygotujemy doskonałe potrawy z mięs, ryb, owoców morza i warzyw, a także jajka oraz ciasta.

- opiekacz do kanapek, dzięki któremu przygotujemy idealną kolację lub śniadanie na ciepło.

Tak szeroka gama wymiennych rusztów dostępnych w ofercie Webera zapewni unikalne wrażenia kulinarne naszym bliskim i wszystkim gościom, którzy odwiedzają nas w ogrodzie lub na działce.

Dzięki unikalnym rozwiązaniom zastosowanych w nowoczesnych grillach możemy na nich przygotować niezwykłe potrawy, bez względu na ich rodzaj. Wystarczy tylko, że postawimy na sprzęt i akcesoria od znanych producentów, takich jak Weber, a nasi goście docenią nasz kunszt kulinarny.

 Artykuł Zewnętrzny


Redakcja smakosze.plAutor

Redakcja smakosze.pl każdego dnia serwuje najlepsze przepisy na potrawy rozpływające się w ustach. Codziennie dostarczamy też najpikantniejsze plotki ze świata kulinarnego showbiznesu.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@smakosze.pl

Podobne artykuły

kawa

Produkty

Kawa staje się coraz droższa, nie każdego będzie na nią stać

Czytaj więcej >

Produkty

Dlaczego warto jeść mandarynki?

Czytaj więcej >
Ogórki kiszone i konserwowe

Produkty

Ogórki kiszone czy konserwowe, które z nich są najzdrowsze?

Czytaj więcej >
ogórki w folii

Produkty

Dlaczego ogórki pakowane są w folię?

Czytaj więcej >
Mięsne podkładki chronią nasze zdrowie

Produkty

Do czego służą podkładki pod mięso?

Czytaj więcej >
 Kurkuma jest bardzo zdrowa

Produkty

Dlaczego warto regularnie jadać kurkumę?

Czytaj więcej >