Na jakim mięsie gotujesz rosół? Ania Starmach stawia na totalną klasykę
Rosół jest jedną z najbardziej lubianych zup przez Polaków. Kojarzy się z niedzielnym obiadem i wyjątkowym smakiem. Ma właściwości lecznicze. Na jakim mięsie gotujesz rosół? Ania Starmach stawia na klasykę. Wychodzi pysznie!
Rosół, czyli pora na niedzielny obiad
Rosół syci, rozgrzewa i co najważniejsze smakuje Polakom bez względu na ich wiek. Lubią go młodsi i starsi. Ten smak sprawia, że rosół stał się sztandarowym daniem kuchni polskiej. Ważne jest mięso, jakie dodajemy do tej zupy i warzywa.
Warto pamiętać, że rosół stosowany jest też jako lekarstwo podczas przeziębień i infekcji. Ta smaczna zupa dostarcza nam witamin: A, E, K i C. Oprócz tego jest źródłem fosforu, magnezu, żelaza i wapnia. Jedzenie rosołu wpływa na stan naszej skóry, zdrowie kości i stawów i łagodzi dolegliwości bólowe układu kostnego.
Jakie mięso do rosołu? Ania Starmach wybiera takie mięso!
Ania Starmach do gotowania rosołu stawia na klasykę. Wybiera mięso wołowe i w przepisie, który polecamy- rosół gotuje na prędze wołowej. To mięso pochodzi z goleni przedniej lub tylnej. Idealnie nadaje się jako mięso do rosołu, wywar, zup oraz do zmielenia.
Z pręgi wołowej można też przyrządzić kotlety, pulpety, mięso duszone i pieczone. Wybór Ani Starmach, czyli pręga wołowa do rosołu- to klasyka. Warto przyrządzić rosół jak Ania Starmach i dodać do niego jeszcze skrzydełka i udka z kurczaka. Pod koniec gotowania dodajcie połowę przypalonej cebuli.
Jak ugotować rosół od Ani Starmach?
Składniki:
- 700 g mięsa wołowego
- 300 g makaronu
- 3 litry wody
- 2 skrzydełka kurczaka
- 2 udka kurczaka
- 2 plasterki suszonych grzybów
- 2 marchewki
- 2 liście kapusty włoskiej
- 2 liście laurowe
- cebula
- gałązka lubczyku
- ½ selera
- kawałek pora
- natka pietruszki
- sól
- pieprz
Mięso myjemy, przekładamy do garnka i zalewamy zimną wodą. Zagotowujemy i wylewamy tą wodą. Nalewamy świeżej wody i dodajemy umyte warzywa i obrane. Dodajemy grzyby suszone i przyprawy. Garnek przykrywamy, ale zostawiamy małą szparę. Gotujemy około 4 godziny.
Gdy zupa zacznie się gotować- co 30 minut usuwaj z jej powierzchni szumowiny. Ugotuj makaron. Podawaj z nim rosół oraz z kawałkami mięsa, marchewką i natką pietruszki. Radziliśmy, jak ugotować pyszny rosół. Podawaliśmy też przepis z XIX wieku na rosół.
Źródło: aniastarmach.pl