Na Śląsku dodają do mielonych ten składnik. Tak pysznych jeszcze nie jedliście
Kotlety mielone po śląsku będą świetnym pomysłem na obiad dla całej rodziny. Delikatne i smaczne mięso z dodatkiem twarogu jest proste w przygotowaniu. Wystarczy dodać pokruszony nabiał i dobrze wymieszać go z pozostałymi składnikami. Smak będzie nieziemski.
Przepis na kotlety mielone po śląsku
Mięso z dodatkiem twarogu wymaga zaledwie kilku dodatków, które podkreślą jego smak. Kluczowa jest natka pietruszki oraz gałka muszkatołowa, które sprawią, że kompozycja będzie wyrazista i świeża. Można też dodać cebulkę — jak w pierogach ruskich.
Składniki:
- 1 kg mielonej łopatki wieprzowej
- 3 średnie cebule (można pominąć)
- 400 g półtłustego twarogu
- 4 duże jaja
- 110 g bułki tartej lub kaszy manny
- 1 płaska łyżeczka gałki muszkatołowej
- posiekana natka pietruszki
- sól i pieprz w ilości do smaku
- olej rzepakowy do smażenia
Jak zrobić smaczne kotlety mielone? Dodajcie do masy twaróg
Zaczynamy od zmielenia mięsa w maszynce wraz z twarogiem. Dodajemy jaja, natkę pietruszki oraz posiekaną cebulę, jeśli jej używamy. Warzywo możemy też wcześniej zeszklić. Wsypujemy też 2 łyżki bułki tartej oraz przyprawy w ilości do smaku.
Wyrabiamy masę, aż składniki się połączą. Formujemy lekko spłaszczone niezbyt duże kotlety mielone i obtaczamy je w bułce tartej. Smażymy na średnim ogniu, na dobrze rozgrzanym oleju. Gdy nabiorą złotego koloru z obu stron, osuszamy z nadmiaru tłuszczu i podajemy.
Jak podać kotlety mielone po śląsku?
Danie będzie smakowało fantastycznie z dodatkiem ziemniaków z wody oraz surówki np. z marchewki . Możecie też pokusić się o przygotowanie modrej kapusty, charakterystycznego elementu śląskiego obiadu.
Na naszej stronie znajdziecie więcej przepisów na kotlety mielone. Sprawdźcie koniecznie wersję z pieczarkami i serem żółtym . Być może skusi was również patent na przygotowanie dania w piekarniku.