Smakosze.pl Przepisy Nie korzystam z przepisu babci na powidła śliwkowe. Wolę prostszy patent bez mieszania
canva/pixelshot

Nie korzystam z przepisu babci na powidła śliwkowe. Wolę prostszy patent bez mieszania

20 sierpnia 2023

Powidła śliwkowe mojej babci zawsze wydawały mi się zbyt słodkie. Ich zrobienie nie było też proste — wymagało mieszania i podglądania, czy nic się nie przypala. Znalazłam ostatnio łatwiejszy przepis i okazał się strzałem w dziesiątkę.

Powidła śliwkowe zrobicie bez mieszania

Bez cukru i octu oraz żmudnego mieszania powidła też wam wyjdą. Wydawać by się mogło, że to prosta droga do spalenia smakowitych owoców. Jednak cierpliwość zdecydowanie się opłaci.

Kupcie zatem dojrzałe owoce i przekonajcie się sami. Przyda się też garnek o dużej powierzchni dna o raz instrukcja, która zamieszczamy pod zdjęciem. Efekty przerosną wasze oczekiwania.

Śliwki
canva/pixelshot
Mikstura, którą robimy zimą na przeziębienie, działa cuda na cholesterol. Moja mama pije ją przez cały rok, wyniki ma na medal

Jak zrobić dobre powidła śliwkowe? Zapomnijcie o mieszaniu

Zaczynam od umycia owoców i usunięcia z nich pestek. Następnie przenoszę je do garnka i odstawiam na dłużej — aż puszczą sok. Wtedy włączam palnik i gotuję śliwki na niewielkim ogniu przez kilka godzin.

Gdy zawartość naczynia zredukuje się o mniej więcej połowę, zbieram sok, który zgromadził się na powierzchni i zamykam go w osobnym słoiku. Ogień pod garnkiem wyłączam. Teraz dopiero energicznie mieszam śliwki, by się rozpadły. Przenoszę je do czystych słoików.

Wskazówka: Jeśli się spieszycie, można wlać odrobinę wody na dno garnka i zacząć przyrządzanie powidła od razu po wrzuceniu owoców do naczynia. Warto też zapasteryzować wyrób . Powidła bez cukru czasami niestety się psują.

Do czego wykorzystać powidła śliwkowe?

Śliwkowy rarytas jest idealny do deserów. Wypełniajcie im naleśniki, dodawajcie do ciast — takich jak np. piernik — czy dosładzajcie nimi rozgrzewające herbaty. Będzie pysznie.

Na naszej stronie znajdziecie więcej przepisów na słodkie przetwory. Oprócz powideł śliwkowych warto przygotować dżem z czarnej porzeczki . Polecamy też orzeźwiający dżem z cukinii .

powidła śliwkowe
canva/pixelshot
Ten przepis na kapustę dała mi znajoma kucharka. Sekret jej smaku tkwi w 1 dodatku, nie warto go pomijać
To mój ulubiony sposób na śniadanie z jajek. Wystarczą 3 składniki i kilka minut, jajecznica się chowa
Obserwuj nas w
autor
Emilia Maciejewska-Latosińska

Redaktorka serwisu Smakosze.pl Lubię smacznie zjeść, a w kuchni cenię przede wszystkim możliwość eksperymentowania. Jestem weganką i na swoim przykładzie pokazuję, że dieta roślinna to zdecydowanie więcej niż surowe warzywa. W wolnym czasie ćwiczę balet — od lat fascynuje mnie jak łączy w sobie lekkość i siłę. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail redakcja@smakosze.pl

Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: jakub.kossakowski@smakosze.pl
przepisy porady dieta Show-biznes od kuchni produkty kuchnia smakoszy quizy