Smakosze.pl
Kobieta ucierpiała podczas gotowania

Canva / Image Source

Niebezpieczny wypadek przy gotowaniu

6 Lipca 2021

Autor tekstu:

Jakub Kossakowski

Udostępnij:

Gotowanie przeważnie wydaje nam się względnie bezpieczną czynnością. Niestety nie zawsze tak jest. Przekonała się o tym 33-latka z miejscowości Domachowo. Podczas gotowania na kuchence indukcyjnej, poraził ją prąd. Kobietę przewieziono do szpitala, a sprzętem zajęła się straż pożarna.

Kiedy w grę wchodzi gotowanie, większość z nas nie obawia się większych niebezpieczeństw. Jednak czasami nawet podczas tak niepozornej czynności może dojść do przykrego w skutkach incydentu.

Dalsza część artykułu pod nagraniem:

Gotowanie skończyło się hospitalizacją

Nie da się ukryć, że gotowanie jest czynnością bliską sercu każdego smakosza. Niekiedy podczas kulinarnych poczynań jesteśmy narażeni na różnego rodzaju incydenty. Niedawno wspominaliśmy o śmiertelnym wypadku, który miał miejsce podczas przygotowań do wesela.

W miejscowości Domachowo doszło do przejmującego wypadku. Właśnie tam pewna 33-latka zdecydowała się na gotowanie na kuchence indukcyjnej. W trakcie podgrzewania posiłku kobietę poraził prąd.

Do niebezpiecznego zajścia doszło w poniedziałek. Kobieta zaczęła gotować posiłek na kuchence indukcyjnej. Niefortunnie coś poszło nie tak i urządzenie poraziło ją prądem. 33-latka straciła przytomność. Na miejsce zdarzenia od razu wezwano służby ratunkowe.

1024px-Racuchy

Prosty sposób na nieziemsko puszyste racuchy

CZYTAJ DALEJ

- Otrzymaliśmy informacje, że doszło do nagłego zatrzymania krążenia u kobiety. Do porażenia prądem doszło wskutek przebicia z kuchenki indukcyjnej, w kuchni - powiedział Bartłomiej Gościniak z KP PSP w Gostyniu w rozmowie z portalem elka.pl, przytaczanej przez O2.

Kobieta została przewieziona do szpitala

Zanim służby dotarły na miejsce zdarzenia, 33-latka już się ocknęła. Zdecydowano jednak, na przewiezienie jej do szpitala. Tam przeprowadzone badania w ramach działań profilaktycznych.

Z uwagi na potencjalne zagrożenie, kuchenka indukcyjna została zabezpieczona przez straż pożarną. Finalnie urządzenie zniszczono, by nie wyrządziło nikomu więcej szkody. Z pewnością takie środki ostrożności są jak najbardziej zasadne.

Mało kto spodziewałby się, że gotowania może być tak niebezpieczne. Na szczęście wypadek nie doprowadził do niczyjej śmierci. Warto wiedzieć, o jakie błędy bardzo łatwo podczas korzystania z piekarnika.

Kuchenka indukcyjna

Kuchenka indukcyjna

Canva / baloon111

Artykuły polecane przez Redakcję Smakoszy:

Źródło: O2

Zapraszamy na nasz Instagram

Podobne artykuły

Zdrowie

Czego nie należy pić podczas upałów?

Czytaj więcej >

Zdrowie

Za co gwiazdy pokochały sok z selera?

Czytaj więcej >

Zdrowie

Piorunujące zalety napoju z liści laurowych i cynamonu

Czytaj więcej >

Zdrowie

Eksperci przestrzegają przed piciem w upały mocno schłodzonych napojów

Czytaj więcej >

Zdrowie

Dlaczego warto jeść mizerię?

Czytaj więcej >

Zdrowie

Burza po wpisie dotyczącym uwielbianych napojów

Czytaj więcej >