Smakosze.pl
Kobieta ucierpiała podczas gotowania

Canva / Image Source

Niebezpieczny wypadek przy gotowaniu

6 Lipca 2021

(Ostatnia zmiana: 16 Lipca 2021)

Autor tekstu:

Jakub Kossakowski

Udostępnij:

Gotowanie przeważnie wydaje nam się względnie bezpieczną czynnością. Niestety nie zawsze tak jest. Przekonała się o tym 33-latka z miejscowości Domachowo. Podczas gotowania na kuchence indukcyjnej, poraził ją prąd. Kobietę przewieziono do szpitala, a sprzętem zajęła się straż pożarna.

Kiedy w grę wchodzi gotowanie, większość z nas nie obawia się większych niebezpieczeństw. Jednak czasami nawet podczas tak niepozornej czynności może dojść do przykrego w skutkach incydentu.

Dalsza część artykułu pod nagraniem:

Gotowanie skończyło się hospitalizacją

Nie da się ukryć, że gotowanie jest czynnością bliską sercu każdego smakosza. Niekiedy podczas kulinarnych poczynań jesteśmy narażeni na różnego rodzaju incydenty. Niedawno wspominaliśmy o śmiertelnym wypadku, który miał miejsce podczas przygotowań do wesela.

W miejscowości Domachowo doszło do przejmującego wypadku. Właśnie tam pewna 33-latka zdecydowała się na gotowanie na kuchence indukcyjnej. W trakcie podgrzewania posiłku kobietę poraził prąd.

Do niebezpiecznego zajścia doszło w poniedziałek. Kobieta zaczęła gotować posiłek na kuchence indukcyjnej. Niefortunnie coś poszło nie tak i urządzenie poraziło ją prądem. 33-latka straciła przytomność. Na miejsce zdarzenia od razu wezwano służby ratunkowe.

1024px-Racuchy

Prosty sposób na nieziemsko puszyste racuchy

CZYTAJ DALEJ

- Otrzymaliśmy informacje, że doszło do nagłego zatrzymania krążenia u kobiety. Do porażenia prądem doszło wskutek przebicia z kuchenki indukcyjnej, w kuchni - powiedział Bartłomiej Gościniak z KP PSP w Gostyniu w rozmowie z portalem elka.pl, przytaczanej przez O2.

Kobieta została przewieziona do szpitala

Zanim służby dotarły na miejsce zdarzenia, 33-latka już się ocknęła. Zdecydowano jednak, na przewiezienie jej do szpitala. Tam przeprowadzone badania w ramach działań profilaktycznych.

Z uwagi na potencjalne zagrożenie, kuchenka indukcyjna została zabezpieczona przez straż pożarną. Finalnie urządzenie zniszczono, by nie wyrządziło nikomu więcej szkody. Z pewnością takie środki ostrożności są jak najbardziej zasadne.

Mało kto spodziewałby się, że gotowania może być tak niebezpieczne. Na szczęście wypadek nie doprowadził do niczyjej śmierci. Warto wiedzieć, o jakie błędy bardzo łatwo podczas korzystania z piekarnika.

Kuchenka indukcyjna

Kuchenka indukcyjna

Canva / baloon111

Artykuły polecane przez Redakcję Smakoszy:

Źródło: O2

Zapraszamy na nasz Instagram

Jakub KossakowskiAutor

Wydawca serwisu Smakosze. Już od najmłodszych lat fascynowały mnie szeroko pojęte kulinaria. Istnieje wiele możliwości różnorodnych połączeń smakowych, tym samym podczas kuchennych poczynań nie ma miejsca na nudę. Chętnie opracowuję swoje własne przepisy na smakołyki. W kuchni lubię eksperymentować, jednak wychodzę również z założenia, że warto kierować się sprawdzonymi sposobami, które niejednokrotnie wprawiały nasze kubki smakowe w stan ekstazy. Prywatnie preferuję proste oraz bezmięsne potrawy i jestem otwarty na rozmaite nowości. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail redakcja@smakosze.pl

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@smakosze.pl

Podobne artykuły

Dieta

Czym różnią się borówki od wilczych jagód?

Czytaj więcej >

Dieta

Ile filiżanek kawy można pić w ciągu dnia?

Czytaj więcej >

Dieta

Jak przygotowywać czosnek, by nie tracił smaku i właściwości?

Czytaj więcej >

Dieta

Czy lepiej zamiast cukru używać miodu?

Czytaj więcej >

Dieta

Fatalne wyniki po kontrolach lodów z automatów

Czytaj więcej >

Dieta

Czy jedzenie ogórków kiszonych na pusty żołądek jest zdrowe?

Czytaj więcej >