Pieczony rosół to mój hit na niedzielę. Jedna czynność w jego przygotowaniu jest kluczowa
Rosół pieczony zachwyca smakiem i będzie jak znalazł na niedzielę. Tajemnicą wyjątkowego smaku jest pewien patent podczas gotowania. Wykorzystaj go w swojej kuchni i ugotuj zupę, która zachwyci wszystkich domowników. Esencjonalny i głęboki smak przypadnie do gustu każdemu.
Rosół pieczony najlepszy na obiad
Rosół jest jedną z najbardziej lubianych zup w Polsce. Smaczny i rozgrzewający cieszy się od lat niesłabnącym powodzeniem . Receptury na przygotowanie tej zupy są przekazywane z pokolenia na pokolenie. Warto wypróbować przepis na rosół pieczony.
Warzywa i mięso z piekarnika nadają zupie wyjątkowego smaku . Podczas gotowania tego rosołu bardzo ważna jest jedna czynność. Po upieczeniu mięsa i warzyw w piekarniku należy zlać do garnka soki, w których kryje się sedno aromatu tej zupy . Przepis znajdziesz na kanale YouTube Damian kuchnia od kuchni. Stamtąd pochodzą też zdjęcia użyte w artykule.
Jak ugotować pieczony rosół?
Składniki:
- szponder wołowy
- kurczak
- 3 marchewki
- 1 cebula
- ½ selera
- 1 por
- 2 pietruszki
- 2 suszone grzyby
- 1 łyżka soli
- pieprz
- opcjonalnie lubczyk
Przygotowanie rosołu z pieczonych warzyw i mięsa zacznij od ułożenia umytych i oczyszczonych produktów na blasze wyłożonej papierem . Połóż na niej szponder, wołowy, korpus kurczaka i skrzydełka. Dołóż marchewkę, por, seler, pietruszkę i cebulę. Blachę wstaw do piekarnika nagrzanego do 200 stopni na 30 minut.
W połowie czasu pieczenia mięso przełóż na drugą stronę i dalej piecz. Następnie upieczone mięso i warzywa włóż do garnka. Ważną czynnością jest zlanie soków z pieczenia do garnka. Sok nadaje smaku i aromatu zupie . Do produktów dołóż suszone grzyby, zalej wodą i gotuj około 4 godzin.
Rosół pieczony smaczny jak żaden inny
Warto pamiętać, by w połowie gotowania rosołu wsypać łyżkę soli. Pieprz trzeba dodać na sam koniec gotowania. Można też dorzucić lubczyku, który znakomicie pasuje do rosołu . Gotowanie rosołu trwa nawet 4 godziny. Szponder wołowy potrzebuje tyle czasu, by oddać smak i aromat.
Z rosołu wyjmij mięso i warzywa. Zostaw do ostygnięcia i wstaw do lodówki. Następnego dnia rosół podawaj z makaronem, marchewką i grzybami . Możesz też dodać mięso i więcej warzyw z bulionu. Rosół pieczony będzie też smakował od razu podany po ugotowaniu. Pisaliśmy o tym, jak zrobić sałatkę z mortadeli. Polecaliśmy też przepis na ciepłą kolację z ciasta francuskiego.