Rączka pokazał, jak robi roladę wołową. Ten patent nie ma sobie równych
Rolada jest daniem, które szczególnie chętnie jada się na Śląsku. Soczyste mięso i smak nie do podrobienia są znakami rozpoznawczymi tej potrawy. Kucharz Remigiusz Raczka dzieli się swoim patentem na przyrządzenie wybornej rolady.
Rolada według kucharza Remigiusza Rączki
Kucharz Remigiusz Rączka jest śląskim kucharzem, który chętnie dzieli się w telewizji i internecie patentami na znakomite dania. Tym razem postanowił przyrządzić roladę śląską, która jest niezwykle popularnym daniem w tej części Polski. Remigiusz Rączka tę potrawę robi tradycyjnie z wołowiny i dodaje boczek.
Roladę wypełniają ogórki kiszone, cebula i musztarda. Ten znakomity smak możesz przenieść do swojej kuchni. Śląski kucharz radzi, by mięso kroić w poprzek włókien na grubość 1 cm. Wówczas wołowinę się idealnie rozbija. Remigiusz Rączka ujawnił, że nigdy nie soli mięsa na roladę. Oprócz tego wołowina musi być w temperaturze pokojowej.
Jak zrobić roladę z przepisu Remigiusza Rączki?
Składniki:
- 1 kg udźca wołowego
- 300 g boczku wędzonego
- 3 ogórki kiszone
- 6 łyżek musztardy
- 2 cebule
- 70 g masła
- 2 liście laurowe
- 6 ziaren ziela angielskiego
- 1 łyżka papryki słodkiej
- 2 łyżki mąki pszennej
- 1 ½ litra wody
Przygotowanie rolady zacznij od pokrojenia boczku w paseczki, a ogórków w słupki. Wołowinę pokrój na grubość 1 cm w poprzek włókien. Rozbij przez folię spożywczą, a jeśli zależy ci, by mięso było bardzo elastyczne, to zmocz je dodatkowo wodą. Tak podpowiada kucharz Remigiusz Rączka.
Wołowinę posmaruj musztardą, na środek połóż pokrojonego ogórka i boczek. Dodaj cebulę i zawiń. Zacznij od boków, a potem zroluj. Dodatkowo użyj grubej nici. Rolady obsmaż na maśle. Rolady nie musisz solić, bo w środku jest słony ogórek kiszony, musztarda i boczek. Roladę duś 90 minut.
Soczysta rolada na niedzielny obiad
Roladę dopraw przyprawami i obróć podczas duszenia. Włóż skórę z boczku na wierzch, bo doda ona smaku. Rolady nie przykrywaj, dopóki ona się dobrze się obsmaży . Dopiero później podlej wodą. Po ugotowaniu odcedź sos z rolady. Zabiel go emulsją z wody i mąki oraz zagotuj.
Sosem polej roladę na talerzu. Wychodzi niezwykle soczysta i aromatyczna. Śmiało można powiedzieć, że rozpływa się w ustach . Warto skorzystać z przepisu Remigiusza Rączki, jego kulinarnych patentów i przyrządzić wyśmienitą roladę. Przepis znajdziesz na kanale YouTube Rączka Gotuje. Stamtąd też pochodzą zdjęcia użyte w artykule. Pisaliśmy o tym, jak zrobić puszyste i szybkie placki ziemniaczane. Podawaliśmy też patent na zapiekanki jak z czasów PRL-u.
Źródło: YouTube/@raczkagotuje1081
Zdjęcia: screen YouTube@raczkagotuje1081