Świąteczny schab ze śliwką. Trzymaj się 3 zasad, a będzie soczysty i delikatny
Schab ze śliwką wyjdzie soczysty, delikatny i dosłownie rozpłynie się w ustach. Należy tylko zastosować te 3 sprawdzone zasady. Gwarantują one efekt, który każdy doceni w Boże Narodzenie.
Schab w rękawie, czyli soczysty i pyszny
Jaka potrawa będzie smakować i zrobi wrażenie na domownikach w Boże Narodzenie? Takim pewniakiem jest schab ze śliwką . Można jeść go na ciepło, ale smakuje też na zimno. Mięso wyróżnia się soczystością i miękkością . To zasługa pieczenia schabu w rękawie.
Jednak warto pamiętać, że taki doskonały efekt gwarantują też 3 zasady . Zapewniają one soczystość i delikatność.
- 1 zasada to przygotowanie marynaty z musztardą
- 2 zasada to dodanie masła do śliwek
- 3 zasada to pieczenie w rękawie lub w żaroodpornym naczyniu pod przykryciem. Dzięki temu mięso się nie wysuszy.
Poniżej prezentujemy przepis na soczysty schab ze śliwką na Boże Narodzenie . Dzięki niemu to danie przygotujesz z łatwością.
Jak zrobić soczysty schab ze śliwką na święta?
Składniki na marynatę:
- 3 liście laurowe
- 3 ząbki czosnku
- 3 łyżeczki musztardy
- 4 łyżki oleju roślinnego
- 1 łyżka majeranku
- ½ łyżeczki soli
Składniki:
- 1 kg schabu (wcześniej zamarynowanego)
- ¼ kg suszonych śliwek
- 2 łyżki masła
- pieprz
Przygotowanie dania zacznij od przygotowania marynaty do mięsa. Dzięki niej będzie ono soczyste, kruche i aromatyczne. Do miseczki wlej, olej, dodaj musztardę, czosnek przeciśnięty przez praskę, wsyp majeranek i sól. Składniki dokładnie wymieszaj.
Marynatą natrzyj wcześniej opłukane i osuszone mięso . Odstaw je na godzinę w chłodne miejsce. Śliwki oprósz pieprzem wymieszaj z masłem. Zamarynowane mięso natnij przez środek tak, by powstał kanał. Wyjmij go i nałóż w to miejsce ciasno śliwki.
Schab ze śliwkami hitem świąt
Przygotuj rękaw do pieczenia i włóż do niego mięso. Rękaw szczelnie zamknij, włóż do naczynia żaroodpornego i piecz w piekarniku nagrzanym do 180 stopni. Zajmie to 60 minut. Następnie 15 minut przed końcem pieczenia rozetnij rękaw i podkręć temperaturę do 220 stopni.
Dzięki temu schab będzie miał chrupiącą skórkę. Po upływie tego czasu mięso jest gotowe do podania. Wychodzi soczyste jak nigdy dotąd i smakuje nawet największym niejadkom. Dlatego warto trzymać 3 zasad opisanych na początku artykułu, a danie wyjdzie, że palce lizać. Pisaliśmy o tym, jak smażyć karpia według wskazówek od Tomasza Strzelczyka. Polecaliśmy też przepis na kompot z suszu od Macieja Kuronia.
Źródło: haps.pl