Wsyp do klusek śląskich. Będą smaczniejsze i zyskają kolor słońca
Kluski śląskie smakują z mięsami i sosami. Teraz można nieco urozmaicić to danie. Dzięki prostemu zabiegowi kluski śląskie nabiorą pięknej barwy. Zjesz je z prawdziwym apetytem i poprosisz o dokładkę.
Kluski śląskie pełne smaku
Kluski śląskie cieszą się dużym powodzeniem. Lubiane są nie tylko na Śląsku, ale w całym kraju. Podaje się je na obiad z mięsem i sosami . Kluski śląskie smakują też z podsmażoną cebulkę. Danie robi się z ziemniaków w prosty sposób.
Teraz można przyrządzić je w nowej odsłonie. Wszystko dzięki kurkumie, która trafi do masy ziemniaczanej. Ta przyprawa w intensywnie żółtym kolorze sprawi, że kluski śląskie nabiorą słonecznej barwy. Będę cieszyć oko i staną się jeszcze smaczniejsze. Poniżej znajdziesz przepis na kluski śląskie z kurkumą.
Jak zrobić kluski śląskie z kurkumą?
Składniki:
- 1,20 kg ziemniaków
- 2 jajka
- 2 szklanki mąki ziemniaczanej
- 2 łyżeczki kurkumy
- szczypta soli
- 4 litry wody do gotowania
Przygotowanie dania zacznij od porządnego wyszorowania ziemniaków. Ugotuj je w łupinkach i odstaw do wystygnięcia. Następnie ziemniaki obierz i zmiel w maszynce. Wsyp mąkę wymieszaną z kurkumą . Dodaj sól i jajka.
Składniki połącz i ciasto wyrabiaj ręką, by powstała gładka masa. Uformuj wałek, odcinaj kawałki i formuj kulki z ciasta. Lekko je spłaszczaj, rób palcem wgłębienie. Kluski gotuj w osolonej wodzie. Od momentu wypłynięcia powinny się gotować 6 minut na wolnym ogniu.
Kluski śląskie smaczne jak nigdy dotąd
Kluski śląskie z dodatkiem kurkumy zyskują nie tylko nową barwę. Ich smak też się zmienia i to na lepsze. Kluski stają się bardziej pikantne, ale można wyczuć w nich też delikatnie słodką nutkę. To zasługa dodania do masy przyprawy.
Warto w ten sposób zrobić kluski śląskie. Przyciągają wzrok na talerzu i smakują, że palce lizać. Odrobina kurkumy gwarantuje taki efekt. Wypróbuj ten przepis i zrób kluski śląskie w kolorze słońca. Pisaliśmy, jakich części z kurczaka powinniśmy unikać. Podawaliśmy przepis na zapiekankę z wątróbki.
Źródło: doradcasmaku.pl