Wymieszaj kilka kropli z wodą i wypij przed posiłkiem. Zapomnisz o przykrej dolegliwości
Ocet balsamiczny stosowany jest w kulinariach zbyt rzadko. Dodawany zwykle do sosów sałatkowych składnik ma dobroczynny wpływ na układ trawienny. Już kilka kropel poprawi nasz komfort po posiłku.
Ocet balsamiczny wspiera trawienie
Napary z ziół czy specjalne tabletki wspomagające zażywane po jedzeniu nie będą już potrzebne. Wypita przed posiłkiem woda z dodatkiem odrobiny octu balsamicznego sprawdzi się dużo lepiej.
Zawarte w aromatycznym produkcie związki pomagają podkręcić metabolizm i pobudzić trawienie. Ponadto, jej spożycie obniży poziom glukozy we krwi. A to nie jedyne korzyści, jakie oferuje ten produkt.
Jakie korzyści płyną ze spożywania octu balsamicznego?
Spektrum działania produktu jest szerokie. Ocet balsamiczny wzmocni naszą odporność, za sprawą właściwości antybakteryjnych i przeciwgrzybicze pomagając organizmowi w zwalczaniu infekcji w zalążku.
Kwaśny płyn ureguluje też nasze ciśnienie krwi i poprawi stan naszej skóry, łagodząc objawy trądziku (choć nie zastąpi leczenia dermatologicznego). Wykazywane działanie antyoksydacyjne dobrze wpłynie też na wszystkie komórki organizmu, zabezpieczając je przed niepożądanymi procesami nowotworzenia.
Jak podać ocet balsamiczny?
Zamiast pić wodę z dodatkiem tego składnika, można też wykorzystać go w daniach, dodając im lekkości i świeżości. Ocet balsamiczny pasuje m.in. do wytrawnych potraw z dodatkiem buraka, gruszki, jabłek, czy truskawek. Dobrze podkreśla też smak niektórych mięs czy makaronów.
Na naszej stronie znajdziecie proste przepisy na przysmaki, które zyskają po dodaniu octu balsamicznego. Szczególnie polecamy te wyraziste buraczki zasmażane . Będą smakowały znakomicie w towarzystwie ziemniaczanego purée i kotletów schabowych z kością .