Z tym dodatkiem zrobisz najlepsze naleśniki, kremowe i przepyszne. Wychodzą za każdym razem
Podstawowy przepis na ciasto naleśnikowe można wzbogacać na wiele sposobów. W zależności od tego, na jaki się zdecydujemy, możemy zmieniać charakter naszej potrawy. Jakie produkty warto dodać do zwykłej masy na naleśniki?
Naleśniki z dodatkami
W teorii ciasto naleśnikowe zawierać powinno tylko kilka podstawowych składników: mleko, jajko i mąkę. Wraz z odrobiną soli wystarczy to, by przygotować smakowite placki , którym nadzienie nadać może wiele różnych obliczy. To jednak dopiero początek.
Przepis ten można bowiem dość swobodnie modyfikować i w wielu miejscach na świecie za podstawową recepturę na naleśnikową masę uważa się rozmaite wersje. Ciasto może być więc bogatsze w drożdże albo proszek do pieczenia, które sprawią, że gotowe naleśniki będą puszyste i wyrośnięte.
Naleśnikowe ciasto z kefirem
Do częstych modyfikacji należą też produkty nabiałowe , takie jak jogurty czy maślanki, które zagęszczają masę, ale jednocześnie czynią ją bardziej puszystą . Warto zwrócić uwagę na wariant z kefirem. Ta bliska naszej tradycji kulinarnej wersja fermentowanego mleka ma świetny wpływ na naleśnikową masę.
Składniki
- 1 szklanka mąki
- 2 jajka
- 200 ml kefiru
- ½ szklanki wody
- Szczypta proszku do pieczenia
- Szczypta soli
Naleśniki z kefirem
Z tych składników wyjdą doskonałe naleśniki. Będą puszyste i dobrze napowietrzone, a kefir doda im lekkości i kremowego smaku. Podczas mieszania składników w miseczce nie należy wlewać od razu całej wody. Posłuży ona do regulacji gęstości masy na naleśniki .
Warto pamiętać, że kefir jest dość kwaśny. Dlatego naleśniki dla zrównoważenia można posłodzić małą łyżeczką cukru pudru. Będą także dzięki temu lepiej się opiekać . Jeśli w tym przepisie zwiększymy odrobinę ilość proszku do pieczenia i dodamy mąki, by zagęścić ciasto , wyjdą z niego także doskonałe gofry.
Wypróbuj też przepis na obiadową roladę i dowiedz się więcej o tym, jak robi się czekoladę .