Bez śmietany i zbędnych kalorii. Aksamitna pomidorówka babci Uli nie ma sobie równych
Pomysł na szybki obiad? Pomidorówka według babcinego przepisu. Babcia Ula nie dodaje do zupy śmietany i mąki. Zupa jest gęsta dzięki zblendowanym warzywom, na których ugotowała wywar. Ta aksamitna pomidorowa nie ma sobie równych.
Babcine zupy smakują najlepiej
Babcie są najlepszymi kucharkami. Każdy z nas doskonale pamięta smak zup i dań głównych, jakie gotowały babcie, kiedy byliśmy dziećmi. Babcine przepisy są coraz bardziej popularne. Nic dziwnego, są proste, ale i pełne smaku.
Zupa pomidorowa jest jedną z kultowych zup. Podajemy ją z ryżem, makaronem lub lanymi kluskami. Babcia Ula nie zabiela pomidorówki śmietaną i nie dodaje do niej mąki. Zamiast tego, blenduje wywar z marchewką i innymi warzywami.
Ugotowane warzywa doskonale zagęszczają zupę pomidorową. Zupa staje się kremowa, aksamitna i jeszcze smaczniejsza. Babcia Ula wywar gotuje na udku z kurczaka. Mięso wykorzystuje później do przygotowania pyz lub pasztetu do smarowania pieczywa.
Przepis babci Uli na gęstą pomidorową bez zabielania
Składniki:
- udko z kurczaka
- 2 marchewki
- korzeń pietruszki
- kawałek selera
- cebula
- 2 liście laurowe
- 4 ziarna ziela angielskiego
- pół łyżeczki suszonego lubczyku
- puszka pomidorów krojonych
- koncentrat pomidorowy
- natka pietruszki
- szczypta cukru
- sól, pieprz do smaku
Jak ugotować najlepszą pomidorówkę?
Do garnka włóż mięso, całe marchewki, korzeń pietruszki, seler i cebulę. Dodaj liście laurowe, ziele angielskie, lubczyk i zalej zimną wodą. Gotuj na małym ogniu, aż powstanie aromatyczny wywar, a warzywa będą miękkie.
Z garnka wyjmij ugotowanego kurczaka, warzywa i przyprawy. Wlej pomidory z puszki, dodaj koncentrat. Całość oprósz delikatnie cukrem i gotuj przez około 15 minut. Po tym czasie do zupy dodaj pokrojoną marchew, cebulę i pietruszkę.
Zupę zblenduj. Będzie gęsta i bardzo aromatyczna. Dopraw ją do smaku solą, pieprzem. Oprósz posiekaną natką pietruszki i podaj z ulubionymi dodatkami. Kurczaka wykorzystasz np. do przygotowania pyz z mięsem lub pasztetu do smarowania chleba.