Smakosze.pl
Śniadanie jest niezwykle istotne

Canva.com / Joshua Resnick

Ile czasu po przebudzeniu powinno się jeść śniadanie?

21 Maja 2021

Autor tekstu:

Jakub Kossakowski

Udostępnij:

Nie da się ukryć, że śniadanie odgrywa bardzo ważną rolę w naszym codziennym jadłospisie. Okazuje się, że oprócz doboru odpowiednich produktów, równie istotny jest czas, w którym sięgniemy po pierwszy posiłek. Najlepiej zjeść śniadanie do godziny po przebudzeniu.

Śniadanie nie bez powodu uznawane jest za najważniejszy posiłek w ciągu dnia. Dostarcza nam ono energii na rozpoczęcie dnia. Wielu smakoszy o poranku jest zalatana i śniadanie jada dopiero w pracy. Jednak takie rozwiązanie nie jest najlepsze dla naszego organizmu.

Kiedy najlepiej jeść śniadanie?

Śniadanie może mieć różne formy. Niektórzy stawiają na kultową jajecznicę, jednak równie popularne są także tradycyjne kanapki. Ostatnio wspominaliśmy o tym, dlaczego pomidory nie są najlepszym rozwiązaniem w trakcie pierwszego posiłku.

Tym razem skupimy się na porze, w której najlepiej zajadać śniadanie. Nietrudno natknąć się na osoby, które odkładają pierwszy posiłek na później. Część smakoszy śniadanie je dopiero po kilku godzinach od przebudzenia

Śniadanie powinno się jeść do godziny od przebudzenia. Wówczas zadziała ono na nas najlepiej i dłużej będziemy czuć się najedzeni. Jeśli śniadanie zjemy najpóźniej godzinę po przebudzeniu, wówczas utrzymamy poziom glukozy na odpowiednim i stabilnym poziomie.

Odpowiednia pora na śniadanie pozwoli nam na uniknięcie złych nawyków żywieniowych, o które nietrudno przy odwlekaniu pierwszego posiłku. Warto podkreślić, że posiłek zjedzony w ciągu godziny od pobudki, pozwoli nam się szybciej skoncentrować mimo wczesnej pory.

(Canva / Lifestock)

Co wybrać na śniadanie?

Nie tylko pora śniadania jest bardzo istotna. Ważną rolę odgrywa również to, co zjemy w trakcie pierwszego posiłku w ciągu dnia. Od tego zależy nasze samopoczucie oraz zdrowie. Śniadanie jest absolutną podstawą, jeśli chodzi o jedzenie. W związku z tym warto do niego podejść odpowiedzialnie.

Najlepiej, jeśli zrezygnujemy ze słodkich płatków śniadaniowych. Dostarczają one ogromną ilość cukru. Tym samym mogą sprzyjać nadwadze oraz cukrzycy. Zamiast nich lepiej sięgnąć, chociażby po kultową owsiankę. Jakiś czas temu prezentowaliśmy przepis na śniadanie na jej bazie.

W roli śniadania dobrze sprawdzą się także jajka. Mają one wiele cennych składników odżywczych, a jednocześnie są dosyć niskokaloryczne. Jeśli sięgamy po jajka na śniadanie, wówczas najlepiej zaserwować je z warzywnymi dodatkami.

Nie możemy zapomnieć również o klasycznych kanapkach. One także dobrze nadają się na śniadanie. Warto wybierać chleb pełnoziarnisty oraz produkty na bazie warzyw lub twarożków. Podczas śniadania pamiętajmy o tym, by nie jeść go zbyt późno.

Artykuły polecane przez Redakcję Smakoszy:

Źródło: Haps

Zapraszamy na nasz Instagram

Podobne artykuły

liscie laurowe

Zdrowie

Niezwykły przepis na wyjątkowy olej z liści laurowych

Czytaj więcej >
jajka

Zdrowie

Dlaczego warto jeść 2 jajka dziennie?

Czytaj więcej >
kawa

Zdrowie

Czego nie powinno się dodawać do kawy?

Czytaj więcej >
Olej z wiesiołka

Zdrowie

Wyjątkowe zalety oleju z wiesiołka

Czytaj więcej >
Liście winorośli mają wiele zalet

Zdrowie

Piorunujące właściwości liści winorośli

Czytaj więcej >
poziomki

Zdrowie

Przepis na napar z liści poziomek

Czytaj więcej >