Pokazała 3 niesamowite sposoby lepienia pierogów ruskich. Przy okazji podała zaskakujący przepis
Wiedzieliście, że pierogi można zlepić aż na 3 sposoby? Byłam przekonana, że tylko orientalne wersje dania wyglądają inaczej, niż przygotowywane przez moją mamę i babcię frykasy. Jedno wideo zmieniło wszystko. Znalazłam w nim też znakomity przepis na ruski farsz.
Pierogi można różnie lepić
O tym, że przepis na ciasto na pierogi w każdym domu jest trochę inny, wiedziałam już wcześniej. Nie sądziłam jednak, że istnieje też kilka sposobów na sklejenie smacznych sakiewek z farszem.
W jednym z filmików na Instagramie, oprócz 2 nieznanych mi technik przygotowywania pierogów znalazłam też patent ruski farsz. Zawsze dodawałam do niego ziemniaki, twaróg i cebulkę, a autorka nagrania wrzuciła jeszcze jeden składnik. Zdradzam, jaki w dalszej części artykułu.
Przepis na pyszny farsz ruski do pierogów
Obecność czosnku w nadzieniu zaskoczyła mnie ogromnie. O ile dodawałam go już do ziemniaczanego purée, z twarogiem niekoniecznie mi się „zgrywał”. Postanowiłam jednak zaufać przepisowi. Wyszło fantastycznie, więc polecam spróbować.
Składniki:
- 8 średnich ziemniaków
- 250 g chudego twarogu
- 1 nieco większa cebula
- 30 ml oliwy z oliwek
- 2 ząbki czosnku
- sól i pieprz w ilości do smaku
Ziemniaki do farszu warto ugotować dzień wcześniej. Wtedy szybciej uporamy się z robieniem farszu. Jednak w poniższej instrukcji opisuję wszystkie konieczne czynności. Poradzicie sobie nawet i bez wstępnych przygotowań.
Jak zrobić pyszny farsz ruski? Takich pierogów każdy spróbuje
Zaczynam od obrania, umycie i pokrojenia ziemniaków w kostkę. Gotuję je w osolonym wrzątku. Miękkie odcedzam i starannie ubijam na purée. Cebulę siekam i smażę na 1-2 łyżkach rozgrzanego tłuszczu.
Czosnek łatwo jest spalić. Ponieważ staje się wtedy gorzki, dodaję go na sam koniec, gdy cebula jest już szklista i miękka. Rozdrabniam przy pomocy noża lub praski.
Zawartość patelni studzę i przekładam do ziemniaków. Wrzucam jeszcze pokruszony twaróg. Wszystko mieszam i doprawiam obficie pieprzem i znacznie oszczędniej solą. Nadzienie do pierogów jest gotowe do dalszej pracy.
Jak lepić pierogi ruskie?
Film, który znalazłam, pokazywał, że z wyciętych z ciasta — ja postawiłam na takie bez masła — kół formowano niewielkie pierogi, brzegi zawijając w falbankę, warkoczyk oraz wcale. Spróbowałam każdej z tych technik i muszę przyznać, że wciąż preferuje proste wykończenie. Polecam jednak sprawdzić, bo zadanie wbrew pozorom nie jest trudne.
Na naszej stronie znajdziecie sprawdzone przepisy na pierogi. Polecam słodką wersję z makiem — w sam raz nie tylko na święta. Być może skusi was też receptura na pierogi ruskie w wersji wegańskiej — tofu doskonale zastępuje twaróg.
Źródło: IG/jakjalubiejesc