Pyzy z mięsem według przepisu Roberta Makłowicza. Fantastyczny obiadowy klasyk
Marzą wam się pyzy wypełnione delikatnym i soczystym mięsnym farszem? Z przepisem Roberta Makłowicza znakomity rarytas przygotujecie w kilka chwil. Kucharz korzysta z wysokiej jakości mięsa wieprzowego, które sieka i dusi, podlewając płynem na patelni. Dzięki temu staje się tak miękkie, że aż rozpływa się w ustach. Spróbujecie?
Prosty specjał, jakim są pyzy z mięsem, spodoba się całej rodzinie. Niezwodna receptura Roberta Makłowicza nie wymaga trudnych do kupienia składników, a zrobienie przysmaku jest niezwykle proste. Danie bije na głowę inne kluski. Musicie spróbować.
Przepis na wyborne pyzy z mięsem Roberta Makłowicza
Składniki na pyzy:
-
1 kg mączystych ziemniaków
-
2 jaja
-
130 g mąki pszennej
-
15 g mąki ziemniaczanej
Składniki na mięsny farsz:
-
300 g łopatki wieprzowej
-
1 większa cebula
-
1 jajo
-
110 g bułki tartej
-
woda lub delikatny bulion do podlewania
-
olej rzepakowy do smażenia
-
sól i pieprz w ilości do smaku
Jak zrobić pyzy z mięsem? Robert Makłowicz zna świetny przepis
Cebulę obieramy i kroimy w kosteczkę. Szklimy ją na dobrze rozgrzanym oleju. Mięso oczyszczamy i siekamy. Wrzucamy do smażącej się cebuli i dusimy, podlewając wodą lub bulionem. Doprawiamy solą oraz pieprzem i zdejmujemy z ognia. Gdy farsz będzie stygł, przygotowujemy ciasto na pyzy.
Ziemniaki obieramy i ścieramy je na tarce o niewielkich oczkach, po czym odciskamy je staranie z soku. Dodajemy 2 jajka oraz obie mąki i wyrabiamy. Ostudzony farsz mielimy w maszynce do mięsa, a następnie łączymy go z jajkiem i bułką tartą. Mieszamy dłońmi.
Z ziemniaczanej masy formujemy niezbyt duże, spłaszczone placuszki, które wypełniamy nadzienie i dokładnie sklejamy, tworząc kształt kuli. Wyrób gotujemy w osolonym wrzątku partiami po około 10 minut. Wyjmujemy, gdy wypłynie na powierzchnię. Pyzy podajemy z wybraną okrasą . Doskonała będzie karmelizowana cebula .
Inne przepisy z wykorzystaniem ziemniaków znajdziecie na naszej stronie. Szczególnie polecamy prosty i efektowny przysmak w wersji po szwedzku. Spróbujcie także słodkich knedli ze śliwką — spodobają się nie tylko dzieciom.
Artykuły polecane przez Redakcję Smakoszy:
-
Kotlety rybno-ziemniaczane według Kuronia. Sycące, zaskakujące i niezwykle smaczne
-
Zapomnij o krajance i lanych. Wachowicz podaje rosół z innym dodatkiem
-
Aksamitny sernik na ciasteczkowym spodzie. Jego smak podkręcają 2 dodatki
Źródło: kobieta.interia