Wyszukaj w serwisie
przepisy porady dieta Show-biznes od kuchni produkty kuchnia smakoszy quizy
Smakosze.pl > Produkty > Sanepid wydał nagłe ostrzeżenie dotyczące sprzętu kuchennego
Jakub Kossakowski
Jakub Kossakowski 05.11.2021 01:00

Sanepid wydał nagłe ostrzeżenie dotyczące sprzętu kuchennego

Z ostatniej chwili
Canva/Fedeni

Ostrzeżenia wydawane przez sanepid przeważnie nie zapowiadają niczego dobrego. Nie inaczej jest również tym razem. Na rządowej stronie pojawiło się ostrzeżenie dotyczące niebezpieczeństwa skrywającego się w łyżkach do serwowania posiłków. Podjęto zdecydowane kroki.

Zgodnie z informacjami opublikowanymi na stronie GIS-u, badania przeprowadzone przez Państwową Inspekcję Sanitarną potwierdziły migrację pierwszorzędowych amin aromatycznych. Tym samym produkt sprzedawany w sklepach w całej Polsce może okazać się potencjalnie niebezpieczny dla zdrowia.

Sanepid ostrzega przed łyżkami do serwowania posiłków

Niejednokrotnie mogliśmy przekonać się o tym, że nawet produkty dostępne w sklepach mogą stanowić zagrożenie. Niestety sanepid ponownie podzielił się przejmującymi informacjami. GIS ogłosił, że z łyżek FLORINA ONYX mogą migrować do jedzenia potencjalnie niebezpieczne związki.

Warto nadmienić, że pierwszorzędowe aminy aromatyczne mogą przyczyniać się między innymi do rozwoju nowotworów. Między innymi dlatego wykrycie ich wiąże się z koniecznością wydania stosownych ostrzeżeń dla konsumentów. W komunikacie zamieszczonym na stronie GIS-u wskazano szczegółowe informacje dotyczące produktu, który nie spełnia określonych norm. Na jakie łyżki powinniśmy uważać?

  • Produkt – Łyżka do serwowania FLORINA ONYX

  • Numer partii: A19-210

  • Kod kreskowy: 5902719587535

  • Dystrybutor : Florentyna Sp. z o. o., Korzkwy 31, 63-300 Pleszew

GIS poinformował o podjęciu zdecydowanych kroków

Oczywiście tego typu zagrożenie nie mogło zostać zbagatelizowane. Tym samym produkt został wycofany ze sprzedaży. Sanepid szczegółowo wyjaśnił, jakie działania zostały podjęte przez producenta.

Florentyna sp. z o.o. Korzkwy 31, 63-300 Pleszew wstrzymuje sprzedaż artykułu Łyżka do serwowania Onyx kod kreskowy 5902719587535 nr partii A19-210 do odbiorców hurtowych i detalicznych. Firma zobowiązuje się do niezwłocznego wysłania informacji do odbiorców przedmiotowego produktu o wstrzymaniu dalszej odsprzedaży. Organy Państwowej Inspekcji Sanitarnej prowadzą postępowanie wyjaśniające w przedmiotowej sprawie - można wyczytać na rządowej stronie, na której opublikowano komunikat GIS-u.

Sanepid w ostrzeżeniu zaleca unikanie styczności produktu z żywnością. Jakiś czas temu wspominaliśmy również o wycofaniu uwielbianych słodyczy. GIS wykrył także nieprawidłowości w lodach.

GIS ponownie ostrzega
GIS ponownie ostrzega

gov.pl

Artykuły polecane przez Redakcję Smakoszy:

Źródło: gov.pl

Zapraszamy na nasz Instagram

Tagi: