Smakosze.pl
Z ostatniej chwili

Canva/Fedeni

Sanepid wydał nagłe ostrzeżenie dotyczące sprzętu kuchennego

15 Listopada 2021

Autor tekstu:

Jakub Kossakowski

Udostępnij:

Ostrzeżenia wydawane przez sanepid przeważnie nie zapowiadają niczego dobrego. Nie inaczej jest również tym razem. Na rządowej stronie pojawiło się ostrzeżenie dotyczące niebezpieczeństwa skrywającego się w łyżkach do serwowania posiłków. Podjęto zdecydowane kroki.

Zgodnie z informacjami opublikowanymi na stronie GIS-u, badania przeprowadzone przez Państwową Inspekcję Sanitarną potwierdziły migrację pierwszorzędowych amin aromatycznych. Tym samym produkt sprzedawany w sklepach w całej Polsce może okazać się potencjalnie niebezpieczny dla zdrowia.

Kawowe ciasto bez pieczenia

Kawowe ciasto bez pieczenia - przepis na przepyszny i prosty Kawoszek

CZYTAJ DALEJ

Sanepid ostrzega przed łyżkami do serwowania posiłków

Niejednokrotnie mogliśmy przekonać się o tym, że nawet produkty dostępne w sklepach mogą stanowić zagrożenie. Niestety sanepid ponownie podzielił się przejmującymi informacjami. GIS ogłosił, że z łyżek FLORINA ONYX mogą migrować do jedzenia potencjalnie niebezpieczne związki.

Warto nadmienić, że pierwszorzędowe aminy aromatyczne mogą przyczyniać się między innymi do rozwoju nowotworów. Między innymi dlatego wykrycie ich wiąże się z koniecznością wydania stosownych ostrzeżeń dla konsumentów. W komunikacie zamieszczonym na stronie GIS-u wskazano szczegółowe informacje dotyczące produktu, który nie spełnia określonych norm. Na jakie łyżki powinniśmy uważać?

  • Produkt – Łyżka do serwowania FLORINA ONYX

  • Numer partii: A19-210

  • Kod kreskowy: 5902719587535

  • Dystrybutor : Florentyna Sp. z o. o., Korzkwy 31, 63-300 Pleszew

GIS poinformował o podjęciu zdecydowanych kroków

Oczywiście tego typu zagrożenie nie mogło zostać zbagatelizowane. Tym samym produkt został wycofany ze sprzedaży. Sanepid szczegółowo wyjaśnił, jakie działania zostały podjęte przez producenta.

Florentyna sp. z o.o. Korzkwy 31, 63-300 Pleszew wstrzymuje sprzedaż artykułu Łyżka do serwowania Onyx kod kreskowy 5902719587535 nr partii A19-210 do odbiorców hurtowych i detalicznych. Firma zobowiązuje się do niezwłocznego wysłania informacji do odbiorców przedmiotowego produktu o wstrzymaniu dalszej odsprzedaży. Organy Państwowej Inspekcji Sanitarnej prowadzą postępowanie wyjaśniające w przedmiotowej sprawie - można wyczytać na rządowej stronie, na której opublikowano komunikat GIS-u.

Sanepid w ostrzeżeniu zaleca unikanie styczności produktu z żywnością. Jakiś czas temu wspominaliśmy również o wycofaniu uwielbianych słodyczy. GIS wykrył także nieprawidłowości w lodach.

GIS ponownie ostrzega

GIS ponownie ostrzega

gov.pl

Jak pozbyć się włókien kurczaka?
ćwiartki kurczaka

Niemal wszyscy Polacy popełniają fatalny błąd robiąc kurczaka. 7 zdjęcie wszystko Ci wyjaśni

Koniecznie sprawdź czy TY też to robisz

Zobacz galerię >

Artykuły polecane przez Redakcję Smakoszy:

Źródło: gov.pl

Zapraszamy na nasz Instagram

Jakub KossakowskiAutor

Wydawca serwisu Smakosze. Już od najmłodszych lat fascynowały mnie szeroko pojęte kulinaria. Istnieje wiele możliwości różnorodnych połączeń smakowych, tym samym podczas kuchennych poczynań nie ma miejsca na nudę. Chętnie opracowuję swoje własne przepisy na smakołyki. W kuchni lubię eksperymentować, jednak wychodzę również z założenia, że warto kierować się sprawdzonymi sposobami, które niejednokrotnie wprawiały nasze kubki smakowe w stan ekstazy. Prywatnie preferuję proste oraz bezmięsne potrawy i jestem otwarty na rozmaite nowości. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail redakcja@smakosze.pl

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@smakosze.pl

Podobne artykuły

Jak wybrać w sklepie słodkiego arbuza?

Produkty

Jak wybrać w sklepie słodkiego arbuza? Kilka szczegółów ma kluczowe znaczenie

Czytaj więcej >
truskawki

Produkty

Ile kosztują truskawki w 2022? Cena zaskoczy wszystkich smakoszy

Czytaj więcej >
agrest

Produkty

Dlaczego warto jeść agrest i co warto z niego przygotować?

Czytaj więcej >

Produkty

Jaka cebula jest najzdrowsza? Można się zdziwić

Czytaj więcej >
fasolka żółta i zielona

Produkty

Która fasolka szparagowa jest lepsza? Odpowiedź nie jest oczywista

Czytaj więcej >

Produkty

Czy można zjeść ogórki kiszone z białym nalotem? Łatwo o ogromny błąd

Czytaj więcej >