Sprawia, że rosół w sekundę robi się klarowny i nabiera smaku. Dziś nikt jej nie dodaje
Dobry rosół powinien być klarowny. Sposobów na uzyskanie odpowiedniego wyglądu zupy jest wiele, lecz najskuteczniejszy i niezawodny będzie dodatek wódki. Alkohol odparowuje, więc smaku nie psuje, a danie na talerzu prezentuje się jak marzenie. Koniecznie przetestujcie ten patent.
Klarowanie rosołu jest proste
Choć każda doświadczona w kulinariach osoba ma swoje triki na uzyskanie przejrzystej zupy, warto wypróbować dolanie wódki. Zawarty w niej etanol zdąży odparować i nie zmieni smaku zupy.
Na duży garnek zupy wystarczy wlać zaledwie 1 łyżkę trunku, by uzyskać pożądany efekt. Żadne zmętnienia się nie pojawią, a danie na talerzu zaprezentuje się wyśmienicie. Nikt mu się nie oprze.
Jak nie dopuścić do powstania zmętnień?
Jeśli kiedykolwiek zastanawialiście się skąd w ogóle w tradycyjnej zupie zmętnienia, spieszymy z wyjaśnieniami. Najczęściej winne jest wkładanie mięsa na wrzątek, które skutkuje również mdłym smakiem rosołu.
Pory na powierzchni drobiu czy wołowiny się zamykają, zatrzymując smak wewnątrz. Odrywają się też drobinki ściętego białka, które odpowiadają za nieatrakcyjny wygląd wywaru.
Błędem, który owocuje zmętnieniami, jest też intensywne gotowanie. Wzburzona woda z tłuszczem nie zacznie prezentować się dobrze, nawet jeśli szybko zmniejszymy moc palnika pod garnkiem, więc trzeba ostrożnie doprowadzać do wrzenia wodę z mięsem.
Jak podać rosół?
Wiele dodatków pasuje do niedzielnej zupy. Najczęstszym jest makaron krajanka , który z powodzeniem można zrobić w domu. Warto też dodać posiekaną natkę pietruszki lub lubczyk np. w postaci domowego maggi .
Na naszej stronie znajdziecie sprawdzone przepisy na rosół. Spróbujcie koniecznie złocistej i lekko pikantnej odsłony z kurkumą i imbirem . Być może spodoba wam się także patent na wersję bez mięsa .