Smakosze.pl
Ogórki małosolne przetestowane przez Włocha

Scena z filmu opublikowanego na YouTube na kanale Mangiare u Ewki

Włoch skosztował polskich ogórków małosolnych

23 Lipca 2021

Autor tekstu:

Jakub Kossakowski

Udostępnij:

Ogórki małosolne są uwielbiane przez liczne grono smakoszy. Niektórzy mogliby je zajadać praktycznie nieustannie. Poza granicami Polski nie cieszą się one taką popularnością. Na YouTube znajduje się nagranie, na którym ogórki małosolne są degustowane przez Włocha. Mężczyzna był zachwycony ich smakiem. Jednak przez pomyłkę użył słowa „katastrofa”.

Smakowite ogórki małosolne niejednokrotnie wywoływały u nas autentyczny zachwyt. Nie bez powodu cieszą się takim uznaniem wśród polskich smakoszy. Pewna youtuberka postanowiła poczęstować specjałem swojego męża, który jest Włochem.

Dalsza część artykułu znajduje się poniżej filmu:

Jak Włoch ocenił ogórki małosolne?

Nie da się ukryć, że ogórki małosolne zajmują szczególne miejsce w naszej rodzimej kuchni. Przyrządza się je w wielu domostwach. Jakiś czas temu przedstawialiśmy przepis na wyborne ogórki małosolne od Ani Starmach.

Swoją recepturą na ogórki małosolne podzieliła się także prowadząca youtubowego kanału
Mangiare u Ewki. Właśnie stamtąd pochodzi zdjęcie wykorzystane powyżej. Kobieta poprzedziła przepis nagraniem degustacji ogórków przez jej męża.

Mąż pani Ewy jest z pochodzenia Włochem. W jego rodzinnych stronach na próżno szukać specjałów takich jak ogórki małosolne. Mężczyzna miał okazję skosztować ich przed obiektywem kamery.

Kotlety z kaszy gryczanej

Pyszne kotlety mielone z kaszy gryczanej

CZYTAJ DALEJ

Alessandro, zasiadł przy stole, na którym znajdowały się czterodniowe ogórki małosolne. Włoch od razu zachwalał ich walory smakowe. Jednak podczas próśb pani Ewy o powiedzenie czegoś na ich temat po polsku, mężczyzna użył bardzo okrutnego słowa.

Ogórki małosolne to „katastrofa”?

Kiedy Włoch starał się powiedzieć coś po polsku z jego ust padło słowo „katastrofa”. Jednak mężczyzna szybko się zreflektował i zaczął ponownie zachwalać ogórki małosolne swojej żony.

Pani Ewa wyjaśniła, że pomimo tego, że są małżeństwem od wielu lat, to Alessandro niechętnie mówi po polsku. Najprawdopodobniej z tego wynika owo przejęzyczenie. Trzeba przyznać, że było ono niezwykle niefortunne.

Ogórki małosolne mogą wzbudzać mieszane uczucia, jednak jak widać, nawet Włosi mogą być zachwyceni ich walorami smakowymi. Godny uwagi jest przepis na wyśmienite specjały w rosyjskiej odsłonie.

Artykuły polecane przez Redakcję Smakoszy:

Źródło: YouTube / Mangiare u Ewki

Zapraszamy na nasz Instagram

Jakub KossakowskiAutor

Wydawca serwisu Smakosze. Już od najmłodszych lat fascynowały mnie szeroko pojęte kulinaria. Istnieje wiele możliwości różnorodnych połączeń smakowych, tym samym podczas kuchennych poczynań nie ma miejsca na nudę. Chętnie opracowuję swoje w

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@smakosze.pl

Podobne artykuły

czosnek

Produkty

Jak powinno się kroić czosnek?

Czytaj więcej >
ogórki kiszone

Produkty

Co oznacza biały nalot na ogórkach kiszonych?

Czytaj więcej >
bluszczyk kurdybanek

Produkty

Niezwykłe zalety bluszczyku kurdybanka

Czytaj więcej >

Produkty

Lidl promuje niemarnowanie żywności

Czytaj więcej >
miód

Produkty

Czy można jeść skrystalizowany miód?

Czytaj więcej >

Produkty

Zaskakujący filmik z rybą w piekarniku podbija Internet

Czytaj więcej >