Smakosze.pl
Gotowanie zakończyło się tragedią

Pexels / Timur Saglambilek

Wypadek podczas gotowania w Zakopanem

4 Sierpnia 2021

(Ostatnia zmiana: 12 Sierpnia 2021)

Autor tekstu:

Jakub Kossakowski

Udostępnij:

Mało kto podejrzewałby, że gotowanie może być niekiedy tak niebezpieczne. Do przykrego w skutkach incydentu doszło w Zakopanem. Właśnie tam gar z wrzącą zupą wylał się na dwie kucharki. Obie musiały zostać przetransportowane do szpitali.

Większość smakoszy uznaje gotowanie za względnie bezpieczne zajęcie. Niestety tam, gdzie mamy do czynienia z wysokimi temperaturami może dojść do poważnych wypadków. Ten czarny scenariusz ziścił się w jednej z zakopiańskich restauracji.

Dalsza część artykułu znajduje się pod filmem:

Gotowanie zakończyło się tragedią

Z pewnością żaden z pracowników restauracji ulokowanej w Zakopanem nie spodziewał się, że codzienne gotowanie doprowadzi do niebezpiecznego incydentu. 3 lipca gar z wrzącą zupą wylał się na dwie kucharki.

Jakiś czas temu informowaliśmy o wypadku, do którego doszło w trakcie gotowania. Okazuje się, że nawet osoby, które na co dzień pracują w kuchni, mogą doznać uszczerbku na zdrowiu. Kucharki, na które wylała się wrząca zupa, musiały zostać przetransportowane do szpitali.

Na miejsce incydentu przyjechały dwie karetki. Wypadek sprawił, że jedna z kucharek zakopiańskiej restauracji doznała poważnych poparzeń obejmujących 40% ciała. Lotnicze Pogotowie Ratunkowe przetransportowało ją do specjalistycznej kliniki w Gliwicach.

Rogaliki od siostry Anastazji

Pyszne rogaliki drożdżowe według siostry Anastazji

CZYTAJ DALEJ

Druga poszkodowana pracownica restauracji została przewieziona do szpitala w Zakopanem. Wypadek doprowadził u niej do oparzeń pierwszego i drugiego stopnia. Okazuje się, że początkowo nie wezwano policji.

Wypadek jest analizowany przez funkcjonariuszy

Całą sprawą zainteresowała się policja, która postanowiła ustalić, co było przyczyną wypadku. Dzięki temu będzie wiadomo, czy w restauracji zachowywano odpowiednie zasady bezpieczeństwa.

- Wyjaśniamy przyczyny wypadku. Z pierwszych informacji wynika, że pracownice zostały poparzone rosołem. Policja będzie sprawdzać, czy w restauracji były zachowane odpowiednie warunki związane z bezpieczeństwem i higieną pracy. Zawiadomiliśmy o zdarzeniu Państwową Inspekcję Pracy - informuje Roman Wieczorek, rzecznik prasowy zakopiańskiej policji, przytaczany przez portal O2.

Taki wypadek może się przytrafić każdemu. Dlatego podczas gotowania warto zachować szczególną ostrożność. W przeciwnym wypadku bardzo łatwo o przykre w skutkach poparzenia. Czasami taki incydent może zakończyć się nawet śmiercią.

Gotowanie może być niebezpieczne

Gotowanie może być niebezpieczne

Pexels / cottonbro

Artykuły polecane przez Redakcję Smakoszy:

Źródło: O2

Zapraszamy na nasz Instagram

Jakub KossakowskiAutor

Wydawca serwisu Smakosze. Już od najmłodszych lat fascynowały mnie szeroko pojęte kulinaria. Istnieje wiele możliwości różnorodnych połączeń smakowych, tym samym podczas kuchennych poczynań nie ma miejsca na nudę. Chętnie opracowuję swoje własne przepisy na smakołyki. W kuchni lubię eksperymentować, jednak wychodzę również z założenia, że warto kierować się sprawdzonymi sposobami, które niejednokrotnie wprawiały nasze kubki smakowe w stan ekstazy. Prywatnie preferuję proste oraz bezmięsne potrawy i jestem otwarty na rozmaite nowości. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail redakcja@smakosze.pl

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@smakosze.pl

Podobne artykuły

Ceny u Magdy Gessler są przytłaczające

Restauracje

Ile trzeba zapłacić za jedzenie w restauracji Magdy Gessler? Ceny zwalają z nóg

Czytaj więcej >
Kuchenne Rewolucje

Restauracje

Kuchenne Rewolucje żegnają zmarłą uczestniczkę programu

Czytaj więcej >
szef kuchni w pracy

Restauracje

Skandaliczna stawka dla kucharza w restauracji Nusr-Et

Czytaj więcej >

Restauracje

Zaskakujący rachunek podbija sieć

Czytaj więcej >
Magda Gessler nie była zachwycona

Restauracje

Niecodzienna sytuacja w Kuchennych Rewolucjach

Czytaj więcej >

Restauracje

Ile kosztują posiłki w restauracjach Magdy Gessler?

Czytaj więcej >