Smakosze.pl
Gotowanie zakończyło się tragedią

Pexels / Timur Saglambilek

Wypadek podczas gotowania w Zakopanem

4 Sierpnia 2021

Autor tekstu:

Jakub Kossakowski

Udostępnij:

Mało kto podejrzewałby, że gotowanie może być niekiedy tak niebezpieczne. Do przykrego w skutkach incydentu doszło w Zakopanem. Właśnie tam gar z wrzącą zupą wylał się na dwie kucharki. Obie musiały zostać przetransportowane do szpitali.

Większość smakoszy uznaje gotowanie za względnie bezpieczne zajęcie. Niestety tam, gdzie mamy do czynienia z wysokimi temperaturami może dojść do poważnych wypadków. Ten czarny scenariusz ziścił się w jednej z zakopiańskich restauracji.

Dalsza część artykułu znajduje się pod filmem:

Gotowanie zakończyło się tragedią

Z pewnością żaden z pracowników restauracji ulokowanej w Zakopanem nie spodziewał się, że codzienne gotowanie doprowadzi do niebezpiecznego incydentu. 3 lipca gar z wrzącą zupą wylał się na dwie kucharki.

Jakiś czas temu informowaliśmy o wypadku, do którego doszło w trakcie gotowania. Okazuje się, że nawet osoby, które na co dzień pracują w kuchni, mogą doznać uszczerbku na zdrowiu. Kucharki, na które wylała się wrząca zupa, musiały zostać przetransportowane do szpitali.

Na miejsce incydentu przyjechały dwie karetki. Wypadek sprawił, że jedna z kucharek zakopiańskiej restauracji doznała poważnych poparzeń obejmujących 40% ciała. Lotnicze Pogotowie Ratunkowe przetransportowało ją do specjalistycznej kliniki w Gliwicach.

Rogaliki od siostry Anastazji

Pyszne rogaliki drożdżowe według siostry Anastazji

CZYTAJ DALEJ

Druga poszkodowana pracownica restauracji została przewieziona do szpitala w Zakopanem. Wypadek doprowadził u niej do oparzeń pierwszego i drugiego stopnia. Okazuje się, że początkowo nie wezwano policji.

Wypadek jest analizowany przez funkcjonariuszy

Całą sprawą zainteresowała się policja, która postanowiła ustalić, co było przyczyną wypadku. Dzięki temu będzie wiadomo, czy w restauracji zachowywano odpowiednie zasady bezpieczeństwa.

- Wyjaśniamy przyczyny wypadku. Z pierwszych informacji wynika, że pracownice zostały poparzone rosołem. Policja będzie sprawdzać, czy w restauracji były zachowane odpowiednie warunki związane z bezpieczeństwem i higieną pracy. Zawiadomiliśmy o zdarzeniu Państwową Inspekcję Pracy - informuje Roman Wieczorek, rzecznik prasowy zakopiańskiej policji, przytaczany przez portal O2.

Taki wypadek może się przytrafić każdemu. Dlatego podczas gotowania warto zachować szczególną ostrożność. W przeciwnym wypadku bardzo łatwo o przykre w skutkach poparzenia. Czasami taki incydent może zakończyć się nawet śmiercią.

Gotowanie może być niebezpieczne

Gotowanie może być niebezpieczne

Pexels / cottonbro

Artykuły polecane przez Redakcję Smakoszy:

Źródło: O2

Zapraszamy na nasz Instagram

Jakub Kossakowski

Jestem absolwentem takich kierunków studiów jak psychopedagogika kreatywności i edukacja międzykulturowa. Fascynuje mnie otaczający świat, który najlepiej można poznać dzięki nauce. Za swoją pasję uznaję kulturę i sztukę. Głównie tą dotyczącą fonii i obrazu. Kulinaria również odgrywają istotną rolę w moim życiu i chętnie eksperymentuję w kuchni. Wcześniej pisałem treści dla portalu Pikio. Od jakiegoś czasu jestem związany z redakcją Smakoszy. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail redakcja@smakosze.pl

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@smakosze.pl

Podobne artykuły

Okropne zachowanie kelnera

Restauracje

Okrutne zachowania kelnera w restauracji

Czytaj więcej >
Nastolatek nie spodziewał się ataku

Restauracje

Nagły atak ptaka na jedzącego nastolatka

Czytaj więcej >
Kelnerka uratowała dziecko

Restauracje

Bohaterskie zachowanie kelnerki w restauracji

Czytaj więcej >

Restauracje

Szef kuchni trafił na wyjątkowego homara

Czytaj więcej >

Restauracje

Niezwykła sytuacja w restauracji

Czytaj więcej >
Zatrucie jedzeniem

Restauracje

Grupowe zatrucie jedzeniem w hotelu w Rewalu

Czytaj więcej >