Przepis Ani Starmach na knedle ze śliwkami
Smakowite knedle są idealną propozycją obiadową podczas sezonu na śliwki. Anna Starmach podzieliła się swoim przepisem na ten przysmak. Ujawniła też sekret swojej babci, który sprawiał, że knedle stają się bardziej puszyste. Ciężko się im oprzeć.
Knedle są potrawą, która często może kojarzyć się z dzieciństwem i wakacjami. Najlepiej bowiem przygotowywać je latem, gdy w sklepach mamy pod dostatkiem soczystych owoców. Można przyrządzić je też jednak w bardziej wytrawnym wydaniu, choć na słodko cieszą się jednak znacznie większą popularnością.
Potrawa jest bardzo popularna w krajach takich jak Polska, Węgry, Rumunia, Słowacja i Czechy. Przepis zaprezentowany przez Annę Starmach jest ukłonem w stronę tradycji. Tego smaku nie da się zapomnieć.
Dalsza część artykułu znajduje się pod filmem:
Knedle według przepisu Anny Starmach
Niektórym wykonanie knedli może wydawać się karkołomnym zadaniem. Jednak przepis, który zaprezentowała Anna Starmach, jest wyjątkowo prosty.
Sekretnym składnikiem, który dodawała babcia jurorki programu "MasterChef", jest grysik. Sprawia on, że ciasto na knedle jest bardziej puszyste. Warto zastosować ten trik, knedle na pewno wyjdą znacznie pyszniejsze.
Jakie produkty będą potrzebne do przygotowania knedli?
Składniki, w które musisz się zaopatrzyć to:
500 g ziemniaków
250 g mąki pszennej
50 g mąki ziemniaczanej
500 g śliwek węgierek
2 jajka
100 g grysiku
sól
Ten przepis na knedle nie powinien nikomu sprawić problemu. Na początku obieramy i myjemy ziemniaki. Po ich ugotowaniu przeciskamy je przez praskę. Wzbogacamy je o odrobinę soli, mąkę pszenną i ziemniaczaną, jajka oraz grysik.
Canva (arfo, Getty Images)
Następnie wszystkie składniki dokładnie mieszamy tak, aby powstało nam jednolite ciasto na knedle. Dzielimy je na części i uformuj z nich wałek. Kroimy go na mniejsze kawałki. Z fragmentów ciasta formujemy małe placuszki.
Na środku każdego z nich układamy śliwkę pozbawioną pestki. Owoc zakrywamy ciastem. Knedle powinny mieć kształt kuli. Wrzucamy je do wrzątku. Po 3 minutach od wypłynięcia na powierzchnię smakowite knedle są już gotowe.
Artykuły polecane przez Redakcję Smakoszy:
Źródło: Dzień Dobry TVN