Wyszukaj w serwisie
przepisy porady dieta Show-biznes od kuchni produkty kuchnia smakoszy quizy
Smakosze.pl > Produkty > Zakupy w Biedronce zrobisz nawet w niedzielę. Uruchamiają specjalną funkcję
Aleksandra Proch
Aleksandra Proch 13.05.2023 14:46

Zakupy w Biedronce zrobisz nawet w niedzielę. Uruchamiają specjalną funkcję

niedzielne zakupy w Biedronce
Marek BAZAK / East News

Zakaz handlu w niedzielę potrafi być prawdziwą udręką. Na szczęście Biedronka znalazła sposób, aby dotrzeć do klientów nawet w ten dzień tygodnia. W ramach nowej funkcji BIEK sklep dostarczy sprawunki pod drzwi przez 7 dni w tygodniu. Na chwilę obecną usługa dostępna jest w 6 miastach na terenie Polski.

Biedronka obeszła zakaz handlu w niedziele

Zakaz handlu w niedziele obowiązuje w naszym kraju od 2018 roku. Od tamtej pory ilość dni, kiedy sklepy są otwarte jest sukcesywnie zmniejszana. Zamyka to drogę do zrobienia sprawunków dla osób, które w pozostałe dni tygodnia nie mają możliwości, aby wybrać się do sklepu. Wytchnieniem dla nich może być nowa usługa świadczona przez sieć handlową Biedronka.

Biedronka uruchomiła dla swoich klientów funkcję BIEK, która umożliwia zrobienie ekspresowych zakupów do domu. Ich doręczeniem zajmują się kurierzy. Niezbędne produkty mają dotrzeć pod nasze drzwi do 15 minut. Sklep przygotował także specjalne promocje, które pozwalają nieco zaoszczędzić na zakupach.

Wielu rodziców się wścieknie. W ostatniej chwili podnoszą ceny za komunijny „talerzyk"

Funkcją BIEK w sklepach Biedronka

Biedronka poinformowała o uruchomieniu nowej funkcji. BIEK ma działać na początku w 6 miastach na terenie całej Polski. Wyznaczone są w nich specjalne strefy, w ramach których świadczona jest usługa zakupowa.

Biedronka ze swoją funkcją BIEK wystartowała pod koniec 2021 roku. W tym celu zawiązała współpracę z aplikacją Glovo. Teraz zakupy będą możliwe do zrealizowania także w niedziele niehandlowe. Wszystko działa zgodnie z obowiązującym prawem.

Strefy dostaw z Biedronki ograniczone są do niewielkich obszarów. Każdy z nich ma w swoim obrębie mikrocentra dystrybucyjne sklepu. Mimo, że placówki stacjonarne są w 7 dzień tygodnia pozamykane, dostawy zamówień przez internet działają pełną parą. Jest to niewątpliwe ułatwienie dla wielu osób, którym obowiązki w tygodniu nie pozwalają na zaplanowanie sprawunków.

Gdzie i na jakich zasadach funkcjonują internetowe zakupy w Biedronce?

Zakupy w ramach 15 minutowej dostawy z Biedronki realizowane są 7 dni w tygodniu. Zamówienia można składać od godz. 8:00 d 23:00. W ramach zakupów nabyć możemy ponad 1300 produktów dostępnych na co dzień w ofercie sklepu.

Przez aplikację Glovo w Biedronce możemy zamówić cały szereg artykułów. Wśród nich znajdziemy owoce, warzywa mięso, ryby, napoje, przekąski czy lody. Na chwile obecną z opcji BIEK korzystać mogą mieszkańcy Warszawy, Krakowa, Łodzi, Wrocławia, Gdańska i Poznania. W każdym z miast znajduje się od 1 do 5 stref zakupowych.

W ramach aplikacji BIEK można zaoszczędzić nieco grosza. Klienci, którzy zdecydują się na zakupy do końca maja nie będą musieli płacić za dostawę. Dodatkowo w koszyku muszą znajdować się produkty o równowartości co najmniej 75 złotych.

Oczywiście zakupy za mniejszą kwotę także będą realizowane. Doliczona za nie jednak zostanie opłata za transport pod drzwi. Wynosi ona 12,99 złotych za zakupy do 35 złotych, oraz 6,99 złotych za zakupy o wartości przekraczającej 35 złotych. A czy Wy będziecie korzystać z usługi BIEK proponowanej przez Biedronkę? Niedawno opublikowany filmik z Biedronki może zniechęcać do zakupów w sklepie. Czy promocyjna cena jest zawsze gwarancją maksymalnej oszczędności?

torba z zakupami.png
Canva / Olga Kriger

Źródło: biznes.interia.pl