Smakosze.pl Przepisy Zapomnij o ogórkach kiszonych. Zamiast nich do słoików wrzuć inne warzywo, smakuje 100 razy lepiej
Materiał YouTube z kanału Monika Prezentuje

Zapomnij o ogórkach kiszonych. Zamiast nich do słoików wrzuć inne warzywo, smakuje 100 razy lepiej

12 lipca 2023
Autor tekstu: Aleksandra Proch

Kiszone ogórki ma w spiżarni każdy. Czy słyszeliście jednak kiedykolwiek o kiszonej fasolce szparagowej? Niewiele osób wie, że typowo wiosenne warzywo można z powodzeniem zamknąć w słoiku, by zachować jego smak na dłużej. Przepis jest bananie prosty, a rezultat wprost nieziemski.

Kiszona fasolka szparagowa to prawdziwa gwiazda przetworów

Fasolka szparagowa, poza wyśmienitym smakiem, cieszy także wyglądem. Szczególnie atrakcyjnie prezentuje się, jeśli połączymy obie jej odmiany kolorystyczne. Możecie oczywiście użyć tylko jednego rodzaju, tego, który lubicie bardziej. Niezależnie od dokonanego wybory rezultat przejdzie najśmielsze oczekiwania.

Fasolkę szparagową do kiszenia należy starannie wybrać. Musi być świeża, młoda i jędrna. Przejrzałe, łykowate warzywo nie da zadowalającego efektu. Dzięki obgotowaniu przez włożeniem do słoików, fasolka kisić się będzie szybciej, niż ta surowa.

Zaczęło się. Lidl i Biedronka mogą się schować. Dziś najlepsze ceny są w Dino

Przepis na kiszoną fasolkę szparagową

Składniki:

  • 1 kg fasolki szparagowej
  • 6-8 ząbków czosnku
  • ok. 7-8 ziaren pieprzu
  • 2 łodygi kopru z baldachami
  • 2 łyżki soli
  • 1 łyżka cukru

Składniki na solankę:

  • 2 l wody
  • 2 łyżki soli

Jak zrobić wyśmienitą kiszoną fasolkę szparagową?

Fasolkę szparagową starannie opłucz . Poodcinaj z niej zdrewniałe końcówki. W garnku zagotuj wodę z dodatkiem soli i cukru, następnie wrzuć warzywa na wrzątek . Gotuj przez 3-4 minuty.

Fasolkę odcedź z wody i przełóż do miski z zimną wodą i kostkami lodu . Następnie ułóż ją ciasno w umytych i wyparzonych słoikach . Dodaj koper, obrane ząbki czosnku i pieprz. W osobnym garnku przygotuj solankę z podanych składników i zalej nią fasolkę .

Słoiki z kiszoną fasolką szparagową zakręć i odstaw na 6-7 dni w ciepłe miejsce . Po upływie tego czasu przenieś je do chłodnej spiżarni lub lodówki . Warzywo gotowe będzie do jedzenia już po ok. tygodniu stania . W odpowiednich warunkach można je przechowywać przez kilka miesięcy . Te niesztampowe przetwory zachwycą całą rodzinę . Kiszona młoda kapusta jest popisową surówką od babci .

fasolka szparagowa.png
Canva / Tookapic z Pexels
“Języki teściowej” z cukinii są hitem sezonu. Nie ma nic prostszego
Koniec z przechowaniem koperku w pudełku po lodach. Teraz robimy z niego pastę, która podbije każde podniebienie
Obserwuj nas w
autor
Aleksandra Proch

Wydawczyni portalu Smakosze.pl. Gotować lubiłam od najmłodszych lat, kiedy to z ochotą pomagałam mamie w kuchni. Nowe smaki chętnie odkrywam w czasie wakacyjnych wojaży. W wolnych chwilach zajmuję się muzyką oraz jeżdżę na rowerze górskim.

Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: jakub.kossakowski@smakosze.pl
przepisy porady dieta Show-biznes od kuchni produkty kuchnia smakoszy quizy