Zetrzyj na tarce i dodaj do masy na placki ziemniaczane. Wyjdzie cudo
Te placki ziemniaczane z niezwykłym składnikiem nabierają pełniejszego smaku. Niezwykły dodatekwpływa także na ich teksturę. Warto wypróbować ten szczególny, jesienny przepis.
Placki ziemniaczane z dynią
Czy placki ziemniaczane mogą nabrać uroku potrawy sezonowej ? Ależ tak, ale tylko z sezonowymi dodatkami. Dlatego też do naszych placków dodajemy dziś jesienny przysmak: dynię.
Dynia jest królową jesieni jak lew jest król puszczy. Jej delikatny, słodkawy posmak świetnie komponuje się z wieloma zarówno słonymi, jak i słodkimi składnikami. A bywa, że z jednym i drugim na raz. Tym razem odmienia oblicze jednego z najbardziej prozaicznych obiadów.
Nietypowe placki na obiad
Placki z tego przepisu są równie szybkie w przygotowaniu jak te zwykłe ziemniaczane – dyni nie trzeba w żaden sposób podpiekać . Do masy doskonale nadaje się każdy rodzaj dyni. Polecamy odmianę hokkaido albo piżmową. Tej pierwszej nie trzeba nawet obierać!
Składniki
- 300 g dyni
- ½ kg ziemniaków
- 2 jajka
- 20 g mąki pszennej
- 20 g mąki ziemniaczanej
- Sól, pieprz, cukier muscovado, słodka papryka, gałka muszkatołowa
- 1 pęczek cebuli dymki
- Masło klarowane do smażenia
Placki ziemniaczano-dyniowe
Dynię czyścimy – w miarę potrzeby ze skóry, a także z pestek i włóknistej tkanki. Kroimy na mniejsze kawałki. Ścieramy do miski na tarce o dużych, ale nie za dużych okach.
Ziemniaki obieramy i ścieramy na tarce . Przekładamy na sitko i odciskamy z nadmiaru wody. Warzywa mieszamy w misce, dodając ⅔ posiekanej dymki razem ze szczypiorkiem.
Do warzyw wybijamy jajka i wyrabiamy rękami. Następnie całość przyprawiamy do smaku. Dodajemy mąkę pszenną i ziemniaczaną.
Placki ulubionej wielkości nakładamy łyżką na dobrze rozgrzaną patelnię z masłem klarowanym . Smażymy, aż będą złociste z obu stron. Podajemy na obiad , posypane pozostałą częścią dymki.
Wypróbuj też przepisy na zupę fasolową i grzyby marynowane Ewy Wachowicz .