Paragon w nietypowym kolorze
Canva.com / cyano66

Kaufland i Lidl wprowadzają niebieskie paragony

Sklepy takie jak Lidl oraz Kaufland codziennie są odwiedzane przez licznych smakoszy. Po każdych zakupach w naszych rękach pojawia się paragon. Okazuje się, że popularne sieci supermarketów wprowadzają nowość. Mowa o niebieskich paragonach.

Niebieski paragon po zakupach w supermarketach Lidl i Kaufland już niebawem będzie normą. Z pewnością taki widok nie jest codziennością i niektórzy z klientów mogą być zaskoczeni nowym kolorem rachunku. Jego wprowadzenie wiąże się z troską o środowisko.

Kaufland oraz Lidl stawiają na niebieskie paragony

Bez wątpienia Lidl i Kaufland cieszą się sporą popularnością. Wszystko za sprawą korzystnych ofert, które mogą przyprawiać smakoszy o zawrót głowy. Ostatnio wspominaliśmy o weekendowych promocjach w supermarketach Kaufland.

Sprzedaż ogromnej ilości produktów spożywczych wiąże się ze sporą odpowiedzialnością. Nie od dziś wiadomo, że sklepy takie jak Lidl i Kaufland generują sporo odpadów. Często zalicza się do nich również paragony.

Przeważnie paragony są białe. Taka barwa wynika z zastosowania chemicznych wybielaczy. Nie jest to najbardziej ekologiczny papier. Grupa Schwarz do której należą między innymi supermarkety Kaufland oraz Lidl, postanowiła zrobić coś dobrego dla naszej planety.

Mięso drobiowe cały czas drożejeMięso drobiowe cały czas drożejeCzytaj dalej

Supermarkety Kaufland w Niemczech, Czechach i na Słowacj wprowadziły niebieskie paragony na przełomie lutego i marca. Podobnie może stać się w przypadku sklepów Lidl, które należą do tej samej grupy. Takie posunięcie ma liczne zalety. Warto się im przyjrzeć.

Lidl wprowadza nowe paragony

(Canva / industryview)

Jakie plusy przynoszą niebieskie paragony?

Niebieskie paragony wykonane są z papieru termicznego, który ma certyfikat FSC. Oznacza to, że drewno zostało pozyskane z odpowiedzialnych źródeł. FSC jest organizacją non-profit, która wyznacza standardy dotyczące gospodarki leśnej. Uwzględnia ona aspekty społeczne, ekologiczne oraz ekonomiczne.

Papier, z którego wykonane są niebieskie paragony, nie wymaga stosowania wybielaczy. Dodatkowo jest odporny na wpływ promieni słonecznych. W związku z tym paragony po zakupach w sklepach Lidl i Kaufland można przechowywać dłużej, bez obawy, że zawarte na nich informacje wyblakną.

Warto zauważyć, że niebieskie paragony nie blakną nawet pod wpływem wilgoci. Oprócz tego są bezpieczne dla żywności. Nowe rachunki za zakupy na swoim rewersie mają umieszczony napis Niebieski paragon dla zielonej planety”.

Trzeba przyznać, że tego typu rozwiązanie jest godne pochwały. Sklepy takie jak Lidl regularnie biorą udział w rozmaitych akcjach, które mogą wywołać zaskoczenie u smakoszy. Jedną z nich opisaliśmy we wcześniejszym artykule. Można na niej wiele zyskać.

Artykuły polecane przez Redakcję Smakoszy:

Źródło: Wiadomości Handlowe

Zapraszamy na nasz Instagram

Następny artykuł