Każdy na Wielkanoc robi biały barszcz, a ja podam czerwony. 1 dodatek zmienia wszystko
Święta Wielkanocne zbliżają się wielkimi krokami, a wy nie wiecie, jak zaskoczyć swoich gościu? W takim razie przychodzimy z pomocą. Tradycyjne potrawy są wspaniałe i smaczne, lecz jeśli chcecie przygotować coś zupełnie innego, to mamy na to sposób. Przedstawiamy Wam przepis na barszcz na Wielkanoc, ale w innej wersji.
Potrawy na wielkanocnym stole
Święta Wielkanocne to magiczny czas, który w większości spędzamy z rodziną . Najpierw przeżywamy Triduum Paschalne, w Wielką Sobotę tradycyjnie idziemy poświęcić pokarmy, natomiast w kolejnych dniach świętujemy zmartwychwstanie Chrystusa. Jest to wielkie wydarzenie w świecie Kościoła oraz dla wielu ludzi w naszym kraju.

Jak już wspomnieliśmy, to doskonała okazja na spotkanie i spędzenie czasu z rodziną, wzbogacone niesamowitymi daniami i przekąskami wielkanocnymi. Oprócz tradycyjnych potraw, które wszyscy znamy, warto przygotować coś, co wprawi naszych gościu w osłupienie . Ze słodkich wypieków może być to między innymi przepyszne ciasto Marcinek, a z dań wytrawnych? Oczywiście barszcz, lecz nie biały, a czerwony i to z dodatkiem tajemniczego składnika.

Barszcz czerwony na Wielkanoc
Barszcz czerwony podany na Wielkanoc z pewnością jest odstąpieniem od tradycji, ponieważ w tym czasie najczęściej spożywa się żurek . Jednak wybór właśnie takiego dania z pewnością nie będzie odstawał smakiem. Do przygotowania takiego barszczu będziemy potrzebować następujących składników.
Składniki:
- 1 kg buraków
- 1 korzeń pietruszki
- ¼ bulwy selera
- 1 marchewka
- 1 łyżka octu
- 1,5 litra wody
- 1 litr zakwasu buraczanego
- 3 łyżki tartego chrzanu
- 3 łyżki roślinnej śmietanki 18%
- 1 łyżka cukru
- sól
- pieprz
Dalsza część tekstu pod filmem .
Barszcz Czerwony z chrzanem
Barszcz czerwony czy barszcz biały? Zarówno jedna, jak i druga zupa jest wspaniała . Tym razem jednak postawimy na tę pierwszą, która również świetnie nada się na Wielkanoc. Warto więc poświęcić na to czas, aby finalnie cieszyć się niesamowitym smakiem.
W pierwszej kolejności obieramy warzywa i kroimy w średnią kostkę, po czym przekładamy je do garnka, zalewamy wodą tak, aby je zakryła i dodajemy łyżeczkę soli. Następnie gotujemy je na wolnym ogniu przez 1,5 godziny. Po upływie tego czasu odstawiamy wywar na 12 godzin .
Po tym czasie warzywa odcedzamy. Aby buraki się nie zmarnowały, to możemy przygotować z nich ćwikłę, która również świetnie będzie pasować na wielkanocny stół . Do uzyskanego płynu przelewamy zakwas buraczany. Całość podgrzewamy, lecz nie doprowadzamy do zagotowania.
W międzyczasie w szklance lub misce mieszamy chrzan ze śmietanką , po czym dodajemy mieszankę do zupy. Całość doprawiamy solą i pieprzem i dokładnie mieszamy.
Tak przygotowany barszcz czerwony podajemy z jajkami .
Sprawdź przepis na pyszne ciasto Marcinek . Zobacz, czego lepiej nie dodawać do gotowania makaronu .
