Smakosze.pl
Polamarket otwiera swoje sklepy w niedziele

East News/ Marek Bazak

Kolejna sieć otwiera sklepy w niedziele

12 Maja 2021

Autor tekstu:

Dominika Mika

Udostępnij:

Choć kolejna niedziela handlowa przypada dopiero na 27 czerwca, lista sklepów, w których klienci będą mogli zrobić zakupy w ostatni dzień tygodnia, wciąż się wydłuża. Do grona miejsc otwartych w niedziele dołączył właśnie Polomarket, który skorzystał z wyjątku przewidzianego dla placówek pocztowych.

Wprowadzeniu zakazu handlu w niedziele przyświecała myśl o pracownikach sklepów zobligowanych do prac nawet w ostatni dzień tygodnia. Wedle założeń zakaz ten miał sprawić, że ludzie więcej czasu spędzą ze swoimi rodzinami zamiast na zakupach czy w pracy.

Szybko jednak okazało się, że wprowadzenie niedziel niehandlowych nie spodobało się części klientów, którzy zaczęli szukać miejsc, w których uzupełnią lodówkę w razie nagłej potrzeby. Niezadowolenie wyrazili też przedsiębiorcy, którzy już niejednokrotnie postulowali zniesienie tego zakazu.

Niedziele handlowe w 2021 roku – sieci szukają sposobów na możliwość otwarcia lokali nawet w dni niehandlowe

W 2021 roku ustalono tylko 7 niedziel handlowych, kolejna wypada dopiero 27 czerwca. W związku nieustannym zmniejszaniem się liczby niedziel handlowych duże sieci szukają sposobów na obejście uciążliwego zakazu.

Jednym z nich jest utworzenie w sklepach placówek pocztowych, które umożliwiają funkcjonowanie lokali również w niedzielę. Tę lukę w przepisach jako pierwsza wykorzystała Żabka. Na taki ruch zdecydowała się teraz kolejna wielka sieć. 

Polomarket otwiera sklepy w niedziele

Jak udało się ustalić portalowi wiadomoscihandlowe.pl, sklepy Polomarketu w niedziele działać będą w ograniczonej liczbie. Z czasem jednak kolejne placówki otworzą się dla klientów w ostatni dzień tygodnia. W miniony weekend działały już sklepy we Wrocławiu, Wołowie i Łebie.

Polomarket już zapowiedział, że w pierwszej fazie planują otworzyć około 280 placówek. Jak informuje biuro prasowe sieci, rzeczywiście dostępna jest już usługa "Paczka w ruchu": 

- Jest to odpowiedź na oczekiwania naszych klientów, zwłaszcza tych często korzystających z rozwijających się dynamicznie sklepów internetowych. Sklepy z opisywaną usługą czynne są siedem dni w tygodniu.

W jakich sklepach można zrobić zakupy w niedzielę? 

"Spożywczych placówek pocztowych" jest już w Polsce na ten moment około kilkunastu tysięcy. Do najważniejszych z nich, oprócz Żabki, będącej prekursorem w tej dziedzinie, należą: ABC, Al. Capone, Chata Polska, Delikatesy Centrum, Euro Sklep, Intermarche, Prim Market, Sklep Polski, Stokrotka oraz Topaz.

Na otwarcie swoich sklepów w niedzielę wciąż nie zdecydowały się największe dyskonty takie jak: Lidl, Netto, Aldi, Auchan, Carrefour (nie licząc Carrefour Express) i Tesco.

Zamknięta pozostaje też Biedronka, chociaż placówkami pocztowymi stały się już dwie jej franczyzy. Jeśli chcesz dowiedzieć się, jakie promocje przygotowała sieć w tym tygodniu, koniecznie przeczytaj artykuł poświęcony właśnie temu tematowi.

Artykuły polecane przez Redakcję Smakoszy:

Źródło: Wiadomości Handlowe

Zapraszamy na nasz Instagram

Dominika MikaAutor

Redaktorka portalu smakosze.pl

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@smakosze.pl

Podobne artykuły

pyzy na talerzu

Produkty

Z jakich ziemniaków robić pyzy?

Czytaj więcej >
gotowanie makaronu

Produkty

Jak gotować makaron, żeby się nie sklejał?

Czytaj więcej >
czosnek

Produkty

Jak powinno się kroić czosnek?

Czytaj więcej >
ogórki kiszone

Produkty

Co oznacza biały nalot na ogórkach kiszonych?

Czytaj więcej >
bluszczyk kurdybanek

Produkty

Niezwykłe zalety bluszczyku kurdybanka

Czytaj więcej >

Produkty

Lidl promuje niemarnowanie żywności

Czytaj więcej >