Smakosze.pl
Lidl

Marek BAZAK/East News

Lidl zrezygnuje z tradycyjnych paragonow?

22 Maja 2021

Autor tekstu:

Adam Moskal

Udostępnij:

Lidl już niedługo dołączy do grupy sieci sklepów, które decydują się na zwiększenie ochrony środowiska. Niemiecka firma planuje zamienić klasyczne paragony na bardziej ekologiczne rozwiązanie. Do momentu, gdy posiadają jednak jeszcze zapasy tradycyjnego papieru, będą z niego korzystać.

Lidl stara się, aby Polacy jak najczęściej wybierali sklepy niemieckiej sieci. W tym celu wprowadzane są liczne promocje i akcje rabatowe, mające za zadanie przykuć uwagę nowych klientów z Polski, a także zatrzymać starych konsumentów. 

W dzisiejszych czasach coraz więcej firm zwraca uwagę na problemy trapiące środowisko naturalne - korporacje próbują wdrożyć rozwiązania, dzięki którym ekologia będzie stanowiła jeden z ich najważniejszych celów. Do tego grona dołącza teraz także Lidl. 

Lidl wymienia paragony

Papier stanowi bardzo cenny surowiec, który wykorzystywany jest w najróżniejszych branżach i gałęziach gospodarki. Niestety lasy znacznie cierpią w trakcie wycinania kolejnych drzew, z których można wytworzyć bele papieru. Lidl ma nadzieję to zmienić.

Zgodnie z ideą „W trosce o lepsze jutro” nieustannie poszukujemy nowych, bardziej ekologicznych rozwiązań. Jednym z nich jest wymiana papieru do paragonów na bardziej przyjazny środowisku - tłumaczy Aleksandra Robaszkiewicz, szefowa komunikacji korporacyjnej i CSR w Lidl Polska.

Zanim jednak do tego dojdzie, Lidl planuje wykorzystać do końca zmagazynowane do tej pory zapasy paragonów wykonanych w starej technologii. W taki sposób nie marnuje się żadnych materiałów i zmniejsza zanieczyszczenie środowiska naturalnego.

Na naszej stronie zamieściliśmy mnóstwo informacji kulinarnych, które mogą przypaść tobie do gustu. Przeczytaj ten artykuł, w którym pokazujemy dlaczego warto pić herbatę z czosnku i jabłka. W tym tekście  zdradzamy najlepszą recepturę na pysznego żółciaka siarkowego - grzyba, który dla wielu jest zwykłą hubą rosnącą na drzewie. 

Źródło: industryview, Getty Images Pro

Lidl dołącza do sieci Kaufland

Kilka dni temu sieć hipermarketów Kaufland poinformowała media, że wprowadziła w całej Polsce specjalne szaro-niebieskie paragony, które wyposażone są w certyfikat FSC i pochodzą z "odpowiedzialnej gospodarki leśnej", czyli takiej, która zarówno dba o ekologię, jak i potrzeby społeczeństwa. 

Papier termiczny, jak tłumaczy przedstawiciel sieci Kaufland, ma być także odporny na blaknięcie, można wrzucać go do pojemników na papier, a także nadaje się do całkowitego recyklingu, co jeszcze bardziej obniża zanieczyszczenie ekosystemu wokół nas. 

Decyzje największych sieci pokazują tendencję, która daje nadzieję na lepsze jutro. Gdy najwięksi gracze na rynku wprowadzą ekologiczne rozwiązania, społeczeństwo może z większą łatwością zauważyć, że warto faktycznie dbać o naszą planetę. 

Artykuły polecane przez Redakcję Smakoszy:

Źródło: wirtualnemedia.pl

Zapraszamy na nasz Instagram

Podobne artykuły

Warzywa w końcu staniały

Produkty

Ceny warzyw na bazarach spadają

Czytaj więcej >
banan

Produkty

Czy można jeść banany z czerwonymi liniami w środku?

Czytaj więcej >

Produkty

Ceny lodów nie przestają szybować

Czytaj więcej >
Oszustwo na cebulę

Produkty

Nieudane oszustwo "na cebulę"

Czytaj więcej >

Produkty

Ogromne zmiany we wszystkich produktach. Unia Europejska już zdecydowała

Czytaj więcej >

Produkty

Niskie ceny sprzętów i akcesoriów kuchennych w Biedronce

Czytaj więcej >