Smakosze.pl
Makaron należy gotować w odpowiedni sposób

Pixabay / picjumbo_com

Powszechny błąd popełniany podczas gotowania dań z makaronu

6 Maja 2021

Autor tekstu:

Jakub Kossakowski

Udostępnij:

Przepyszny makaron niejednokrotnie przyprawiał nas o szybsze bicie serca. Jego walory smakowe są doceniane przez wielu smakoszy. Makaron najlepiej zanurzyć we wrzącej osolonej wodzie. Zmniejszenie ognia sprawia, że makaron ma o wiele gorszą teksturę.

Wyborny makaron jest absolutnym kulinarnym szlagierem, który potrafi skusić nawet najbardziej wybrednych spośród smakoszy. Jego prawidłowe ugotowanie jest kluczowe. Jeden niepozorny błąd potrafi go kompletnie zrujnować.

Jeden błąd sprawia, że makaron staje się niesmaczny

Makaron jest uznawany za jeden z produktów, którego przygotowanie nie wymaga zbędnych ceregieli. Przeważnie wrzucamy go do osolonego wrzątku i gotujemy przez tyle czasu, ile wskazano na opakowaniu.

Niektórzy umieszczają makaron we wrzątku i zmniejszają ogień, nie zdając sobie sprawy z tego, że negatywnie wpływa to na nasz specjał. Każdy powinien wiedzieć, że tego typu postępowanie nie powinno mieć miejsca.

Okazuje się, że makaron ugotowany w nieodpowiedni sposób traci swoją teksturę. Utrzymanie wrzącej wody sprawia, że nasz specjał finalnie cechuje się kuszącą konsystencją. W związku z tym pamiętajmy o tym, by mnie zmniejszać ognia.

Warto wiedzieć, jak prawidłowo ugotować makaron. Na szczęście istnieją wskazówki, które znacząco pomogą nam w osiągnięciu tego celu. Podzielił się nimi portal Italia Poza Szlakiem. Warto wziąć je sobie do serca.

Jak idealnie ugotować makaron?

Zgodnie z informacjami opublikowanymi na portalu Italia Poza Szlakiem, istotna jest odpowiednia proporcja wody względem makaronu. Na 100 g smakołyku powinien przypadać 1 litr. Mając na uwadze ten fakt najlepiej gotować makaron w dużym garnku.

Nie bez znaczenia jest również dodanie soli w odpowiednim momencie. Wspominaliśmy o tym już w jednym z wcześniejszych artykułów. Pamiętajmy również o tym, by makaron od czasu do czasu zamieszać.

Makaron jest najlepszy, gdy ugotujemy go al dente. Przeważnie na opakowaniach wskazany jest czas, który smakołyk powinien spędzić we wrzątku. Jeśli nie znajdujemy takiej adnotacji, wówczas gotujmy go 1-2 minuty krócej.

Smakowity makaron można również gotować na oko. W takiej sytuacji warto go co jakiś czas próbować. Nie powinniśmy również oszczędzać na makaronie. Dobra jakość kosztuje. Kiedy robimy zapasy, pamiętajmy o tym, ile czasu możemy przechowywać nasze produkty spożywcze.

Artykuły polecane przez Redakcję Smakoszy:

Źródła: Italia Poza Szlakiem

Zapraszamy na nasz Instagram

Tagi:

Jakub KossakowskiAutor

Wydawca serwisu Smakosze. Już od najmłodszych lat fascynowały mnie szeroko pojęte kulinaria. Istnieje wiele możliwości różnorodnych połączeń smakowych, tym samym podczas kuchennych poczynań nie ma miejsca na nudę. Chętnie opracowuję swoje własne przepisy na smakołyki. W kuchni lubię eksperymentować, jednak wychodzę również z założenia, że warto kierować się sprawdzonymi sposobami, które niejednokrotnie wprawiały nasze kubki smakowe w stan ekstazy. Prywatnie preferuję proste oraz bezmięsne potrawy i jestem otwarty na rozmaite nowości. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail redakcja@smakosze.pl

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@smakosze.pl

Podobne artykuły

Porady

Polacy na potęgę zajadają je podczas grillowania. Konsekwencje mogą być opłakane. Unikaj ich jak ognia

Czytaj więcej >

Porady

Jak rozpoznać słodkiego i dojrzałego arbuza? Wystarczy 1 rzut oka. Nigdy nie popełnisz błędu

Czytaj więcej >

Porady

Jak zrobić chrupiące placki ziemniaczane? Wystarczy 1 trik

Czytaj więcej >

Porady

Najlepsi kucharze dodają do rosołu zaskakujący dodatek. Już 1 łyżka robi ogromną różnicę

Czytaj więcej >

Porady

Jakie mięso jest najlepsze na mielone? Babcia Henia zawsze używa tylko 1 rodzaju. Jej kotlety nie mają sobie równych

Czytaj więcej >

Porady

Jak zrobić najlepszy farsz do gołąbków? Koniecznie trzeba pamiętać o 1 czynności

Czytaj więcej >