Smakosze.pl
Mięso wiele zyska dzięki sodzie oczyszczonej

ivandzyuba, Getty Images, Yana Gayvoronskaya

Sprytny sposób na nadanie mięsu soczystości

15 Lutego 2021

Autor tekstu:

Adam Moskal

Udostępnij:

Planujesz przygotować mięso na obiad, a Twoim pomysłem jest pieczeń - nie wiesz jednak jak sprawić, aby szybko zmiękła? Poniżej prezentujemy jeden z najlepszych trików, który doskonale sprawdza się w kuchni. Dodaj do mięsa odrobinę sody oczy

Mięso nie zawsze jest delikatne i przyjemne w smaku. Zdarza się czasem tak, że kucharz przedobrzył z czasem gotowania, przez co stało się suche i żylaste. Istnieją sposoby, które mogą zapobiec takiej katastrofie w szybkim tempie. 

W praktycznie każdym domu można znaleźć sodę oczyszczoną. Ta substancja przydaje się w mnóstwie zadań, których bez niej nie można by wykonać. Najczęściej stosujemy ją do czyszczenia, jednak ma też genialne zastosowanie podczas gotowania.

Mięso z sodą będzie o wiele lepsze

Jeśli kucharz przygotował mięso w odpowiedni sposób i nie miał żadnej wpadki - żylasta pieczeń czy kotlety nie są jego winą. To mięso było słabej jakości, ponieważ hodowca nie przykładał zbyt dużej wagi do dobrej paszy i komfortu zwierząt hodowlanych. 

O ile naprawianie przesuszonej pieczeni nie ma racji bytu i nie może się udać, tak zmiękczenie łykowatego mięsa jest jak najbardziej możliwe. Wystarczy zastosować w tym celu odrobinę sody oczyszczonej, a kotlet będzie wręcz rozpływał się w ustach. 

Jak czytamy na portalu kobieceinspiracje.pl, dzięki temu mięso, szczególnie wołowe, ale i każde inne zmięknie dużo szybciej. Mięso będzie miękkie, soczyste i delikatne, a przy tym nie straci swojego smaku. Jak dodać sodę do mięsa?

Marynowanie mięsa w sodzie

Cały proces jest banalnie prosty. Wystarczy dodać odrobinę sody (najczęściej pół łyżki wystarcza, jednak ilość trzeba dostosować do wielkości mięsa) do marynaty, a następnie zaaplikować ją na mięso. Dokładnie trzeba ją wmasować i przełożyć całość do lodówki. 

Chcesz poznać kilka doskonałych przepisów, na kulinarne perełki, którymi zachwycisz praktycznie każdego, nawet najbardziej doświadczonego smakosza? Zajrzyj do tego tekstu, w którym zdradzamy jak usmażyć idealną jajecznicę. W tym artykule prezentujemy recepturę na klasyczne amerykańskie naleśniki, za którym każdy szaleje.

W ciągu około 3-4 godzin soda powinna spełnić swoje zadanie i można obmyć mięso z marynaty. Następnie, aby wzmocnić smak, należy ponownie położyć marynatę, tym razem bez sody, i marynować mięso przez całą noc lub dwa dni. 

Po wszystkim można już ugotować swoją pieczeń czy kotlety. Tak oporządzone mięso będzie rozpływać się w ustach, a smak z marynaty zwielokrotni przyjemność z jedzenia do ogromnego poziomu. Dzięki temu każdy będzie przekrzykiwał się o dokładkę przy rodzinnym stole. 

Artykuły polecane przez Redakcję Smakoszy:

Źródło: kobieceinspiracje.pl

Zapraszamy na nasz Instagram

Podobne artykuły

Jak oczyścić spód patelni?

Porady

Genialny trick na doczyszczenie spodu patelni

Czytaj więcej >
pomidory

Porady

Prosty sposób na przyśpieszenie wzrostu pomidorów

Czytaj więcej >
młode ziemniaki

Porady

Wysokie ceny młodych ziemniaków

Czytaj więcej >
Jednorazowy młynek do pieprzu

Porady

Jak otworzyć jednorazowy młynek do przypraw?

Czytaj więcej >
Ogórki będą rosły fantastycznie

Porady

Piorunująco skuteczny nawóz do ogórków z pokrzywy

Czytaj więcej >
Rosół z curry

Porady

Dlaczego warto dodać do rosołu curry?

Czytaj więcej >