Wyszukaj w serwisie
przepisy porady dieta Show-biznes od kuchni produkty kuchnia smakoszy quizy
Smakosze.pl > Produkty > Nie ma gorszego mięsa na rosół. „Może być naszpikowane hormonami”
Katarzyna Rachańska
Katarzyna Rachańska 04.01.2025 21:01

Nie ma gorszego mięsa na rosół. „Może być naszpikowane hormonami”

rosół
Fot. Canva/valentysemenov

Polacy kochają rosół. Jednak jakie mięso na rosół wybrać? A jakiego unikać jak ognia? Wyjaśniam, które mięso jest najgorsze na rosół. Z niego pożytku nie będzie. 

Jakie mięso na rosół?

Rosół to wyjątkowa zupa gotowana na mięsie i warzywach. Regularnie jest podawana na niedzielny obiad. Rosół znakomicie smakuje, równie dobrze rozgrzewa i traktowany bywa jako lekarstwo. Wszystko, dlatego, że łagodzi ból gardła, przeziębienie i kaszel. Ta pyszna zupa dostarcza nam aminokwasów, które wspierają odporność.

Rosół zawiera też potas, fosfor, wapń i magnez. Te mikroelementy doskonale wpływają na stan naszego zdrowia. Rosół dostarcza nam też witaminy C. Jednak, jakie mięso wybrać na rosół? Zwykle tę zupę gotujemy na mięsie z kurczaka, kaczki, wołowiny, czy indyka. Okazuje się, że niechcący możemy sięgnąć po najgorsze mięso na rosół.

mięso
Fot. Canva/pixelshot

 

Przełomowa decyzja Dino. Ten produkt całkowicie znika z półek, od lat budzi emocje

Najgorsze mięso na rosół

Zły wybór mięsa na rosół może kosztować nas zdrowie. Dlatego jak ognia należy unikać głowy, ogona i podrobów. Te części mięsa narażone są na obecność pasożytów. To z kolei wpłynie nie tylko na klarowność rosołu, ale przede wszystkim na nasze zdrowie. Magda Gessler w rozmowie z portalem wp.pl zdradziła najlepszy sposób na rosół.

Znana restauratorka poleca użycie mięsa z kością. Dzięki temu wywar będzie miał głęboki smak. Jednocześnie Magda Gessler radzi, by rosołu nie gotować na kurze. To mięso może być naszpikowane hormonami. Dlatego wybierzmy inne mięso do gotowania tej smacznej zupy. Wyjdzie nam to na zdrowie. 

Rosół pełen smaku

Rosół warto ugotować na wołowinie, indyku i kaczce. Do zupy można dodać nawet mięso bażanta, czy królika. Najważniejsze, by mięso było świeże i pochodziło ze sprawdzonego źródła. Nie należy gotować rosołu na mięsie mrożonym. Taki produkt nie zapewni rosołowi intensywnego smaku.

Można zrobić tę lubianą zupę z pieczonego mięsa. To doda smaku, podobnie jak wspomniane wcześniej mięso z kością. Zawiera ono szpik, który wpływa na smak zupy. Mięso z rosołu możemy później użyć do zrobienia pasztetów, past do pieczywa i farszu do pierogów. Pisaliśmy, kiedy w 2025 roku przypadają niedziele handlowe. Polecaliśmy przepis na gołąbki z kaszą jaglaną. 

rosół
Fot. Canva/Foodie Media

Źródło: kobieta.wp.pl, aldi.pl