Wyszukaj w serwisie
przepisy porady dieta Show-biznes od kuchni produkty kuchnia smakoszy quizy
Smakosze.pl > Kuchnia Smakoszy > Niedziele handlowe w 2025 roku. Podano konkretne daty
Maciej Jurczyk
Maciej Jurczyk 03.01.2025 17:28

Niedziele handlowe w 2025 roku. Podano konkretne daty

kolejka w sklepie
Fot. Marek BAZAK/East News

Znane są już daty niedziel handlowych, które będą obowiązywały w 2025 roku. Jest ich całkiem sporo i aż trzy będą obowiązywały przed Wigilią. Sprawdź, kiedy zrobisz zakupy w niedzielę, a nie będziesz mieć wątpliwości przez cały rok. 

Znamy daty niedziel handlowych

Niedziele handlowe od lat są żywym tematem wielu dyskusji. Jedni chcieliby, aby było ich znacznie więcej, a drudzy uważają, że w ogóle nie są potrzebne. Niemałe zamieszanie wywołuje także kalendarz z niedzielami, kiedy sklepy, jak Biedronka, Lidl czy Dino będą mogły funkcjonować normalnie. 

Wielu Polaków, co weekend zastanawia się, czy w tę niedzielę będą mogli zrobić zakupy. Dlatego rozjaśniamy tę kwestię i w dalszej części publikujemy rozpiskę z datami, z których dokładnie wynika, w jakie niedziele zrobimy zakupy. Sprawdź ją, a wszystko stanie się jasne.

zakupy.jpg
Fot. Canva/hxdyl
Te gołąbki biją na głowę tradycyjną wersję. Sekret tkwi nie tylko w farszu

Kiedy wypadają niedziele handlowe w 2025 roku?

W 2025 roku przewidziano aż 8 niedziel handlowych, co oznacza, że jest ich o jedną niedzielę więcej niż przed rokiem. Znane są także konkretne daty. Niedziele handlowe w 2025 roku wypadają:

  • 26 stycznia
  • 13 kwietnia
  • 27 kwietnia
  • 29 czerwca
  • 31 sierpnia
  • 7 grudnia
  • 14 grudnia
  • 21 grudnia.

Jak można wywnioskować z powyższych dat, niedziele handlowe wypadają przed świętami wielkanocnymi, weekendem majowym oraz świętami bożego narodzenia. Zakupów nie zrobimy w żadną niedzielę lutego i marca. 

Niedziele handlowe przed Wigilią

W tym roku ewenementem będzie liczba niedziel handlowych przed Wigilią, bo będzie ich aż trzy. Jest to spowodowane tym, że w lutym 2025 roku wchodzi w życie nowelizacja ustawy, która zakazuje handlu w Wigilię. 

Zmiana wynika z postulatu Lewicy, która kierując się dobrem polskich rodzin, domagała się, aby dzień, w którym rozpoczynają się święta, był całkowicie dniem wolnym. Dzięki temu każdy będzie miał odpowiednio dużo czasu, aby przygotować się do świąt i spędzić więcej czasu z najbliższymi.

Sprawdź także, jaką rybę w Lidlu kupisz taniej oraz dowiedz się, gdzie masło kupisz taniej.

ka len darz.jpg
Fot. Canva