Smakosze.pl
Folia aluminiowa poza kuchnią

Canva / FabrikaCr / ulkan

Nie tylko w kuchni - niesamowite zastosowania folii aluminiowej

26 Czerwca 2021

Autor tekstu:

Jakub Kossakowski

Udostępnij:

Folia aluminiowa jest często wykorzystywana podczas przygotowywania rozmaitych specjałów. Mało kto zdaje sobie sprawę, że produkt dobrze sprawdza się również poza kuchnią. Dzięki niej nasze pranie nie będzie się elektryzowało, a przestawianie mebli przestanie być problemem.

Nie da się ukryć, że folia spożywcza jest istotnym elementem wyposażenia kuchni. Zazwyczaj korzystamy z niej podczas pieczenia. Jednak niepozorna folia aluminiowa ma o wiele więcej zastosowań. Dzięki niej znacząco ułatwimy sobie życie.

Dalsza część tekstu znajduje się poniżej:

Folia aluminiowa nie tylko w kuchni

Bez wątpienia folia aluminiowa jest popularnym produktem, który pomaga nam podczas kuchennych aktywności. Jakiś czas temu wspominaliśmy o tym, która jej strona powinna być wykorzystywana w trakcie pieczenia.

Folia aluminiowa może być przez nas używana w bardziej niekonwencjonalny sposób. Za jej sprawą codzienne obowiązki domowe będą o wiele łatwiejsze. Niektóre sztuczki z pewnością zainteresują smakoszy, którzy lubią dbać o porządek.

Pranie z folią aluminiową

Czasami zdarza się tak, że nasze pranie po wyjęciu z bębna jest naelektryzowane. Wówczas ciężko utrzymać je w odpowiednim ładzie. Na szczęście ratunkiem jest folia aluminiowa. Wystarczy zawinąć ją w kulkę i wsadzić do pralki.

Palce umarlaka

Najbardziej niezwykły grzyb na świecie

CZYTAJ DALEJ

Kulka z folii aluminiowej w trakcie prania pozbędzie się ładunków elektrostatycznych, które odpowiadają za elektryzowanie prania. Warto pamiętać, że powinna być ona wielkości pięści. Dopiero wtedy zadziała prawidłowo.

Folia aluminiowa przydaje się także w trakcie prasowania. Wystarczy, że pokryjemy nią naszą deskę. Takie rozwiązanie sprawi, że ciepło będzie się odbijało, a tym samym nasze ubrania będą równocześnie prasowały się z obu stron.

Folia aluminiowa do czyszczenia

Okazuje się, że folia aluminiowa dobrze sprawdza się w trakcie sprzątania. Produkt zwinięty w kulkę można wykorzystać jako zmywak do usuwania resztek zaschniętego jedzenia. Tak przygotowaną folię można używać zarówno podczas czyszczenia na sucho, jak i na mokro.

Folia aluminiowa pomoże nam w wyczyszczeniu zaśniedziałego srebra. W tym celu należy umieścić ją na dnie miski. Naczynie napełniamy wodą z solą i wstawiamy do niego srebra, które chcemy odświeżyć. Reakcje chemiczne powinny usunąć nieestetyczne przebarwienia.

Folia aluminiowa

Folia aluminiowa

Canva / Devonyu

Domowe porządki z folią aluminiową

Niepozorna folia aluminiowa ułatwi nam przesuwanie mebli. Wystarczy, że jej kawałek umieścimy pod nóżkami szafy lub fotela. Taki zabieg znacząco ułatwi nam przemieszczenie ciężkich mebli. Pomoc innych osób będzie zbędna. Nie zaszkodzi także owinąć całych nóżek kilkoma warstwami folii.

Warto zauważyć, że folia aluminiowa dobrze sprawdza się w roli zabezpieczenia podczas malowania. Z łatwością owiniemy nią niewielkie elementy, których nie chcemy pobrudzić. Mowa między innymi o kontaktach, uchwytach oraz klamkach.

Trzeba przyznać, że folia aluminiowa jest niezwykle użyteczna. Z pewnością warto mieć ją pod ręką przy różnych okazjach. Warto przyjrzeć się jej nietypowemu zastosowaniu w kuchni. Prosta sztuczka może zainteresować wielu smakoszy.

Artykuły polecane przez Redakcję Smakoszy:

Źródło: WP Dom

Zapraszamy na nasz Instagram

Jakub KossakowskiAutor

Wydawca serwisu Smakosze. Już od najmłodszych lat fascynowały mnie szeroko pojęte kulinaria. Istnieje wiele możliwości różnorodnych połączeń smakowych, tym samym podczas kuchennych poczynań nie ma miejsca na nudę. Chętnie opracowuję swoje własne przepisy na smakołyki. W kuchni lubię eksperymentować, jednak wychodzę również z założenia, że warto kierować się sprawdzonymi sposobami, które niejednokrotnie wprawiały nasze kubki smakowe w stan ekstazy. Prywatnie preferuję proste oraz bezmięsne potrawy i jestem otwarty na rozmaite nowości. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail redakcja@smakosze.pl

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@smakosze.pl

Podobne artykuły

Porady

Co zrobić, żeby panierka nie odklejała się od kotletów schabowych?

Czytaj więcej >

Porady

Czym różni się szarlotka od jabłecznika?

Czytaj więcej >
Zawartość domowej lodówki

Porady

Czym najlepiej przykryć potrawę w lodówce?

Czytaj więcej >

Porady

Która strona folii aluminiowej nadaje się do pieczenia?

Czytaj więcej >

Porady

Najczęstsze błędy podczas gotowania makaronu

Czytaj więcej >
Naleśniki z nadzieniem

Porady

Co robić, żeby naleśniki nie przywierały do patelni podczas smażenia?

Czytaj więcej >