Wyszukaj w serwisie
przepisy porady dieta Show-biznes od kuchni produkty kuchnia smakoszy quizy
Smakosze.pl > Porady > Nie tylko w kuchni - niesamowite zastosowania folii aluminiowej
Jakub Kossakowski
Jakub Kossakowski 26.06.2021 02:00

Nie tylko w kuchni - niesamowite zastosowania folii aluminiowej

Folia aluminiowa poza kuchnią
Canva / FabrikaCr / ulkan

Folia aluminiowa jest często wykorzystywana podczas przygotowywania rozmaitych specjałów. Mało kto zdaje sobie sprawę, że produkt dobrze sprawdza się również poza kuchnią. Dzięki niej nasze pranie nie będzie się elektryzowało, a przestawianie mebli przestanie być problemem.

Nie da się ukryć, że folia spożywcza jest istotnym elementem wyposażenia kuchni. Zazwyczaj korzystamy z niej podczas pieczenia. Jednak niepozorna folia aluminiowa ma o wiele więcej zastosowań. Dzięki niej znacząco ułatwimy sobie życie.

Dalsza część tekstu znajduje się poniżej:

Folia aluminiowa nie tylko w kuchni

Bez wątpienia folia aluminiowa jest popularnym produktem, który pomaga nam podczas kuchennych aktywności. Jakiś czas temu wspominaliśmy o tym, która jej strona powinna być wykorzystywana w trakcie pieczenia.

Folia aluminiowa może być przez nas używana w bardziej niekonwencjonalny sposób. Za jej sprawą codzienne obowiązki domowe będą o wiele łatwiejsze. Niektóre sztuczki z pewnością zainteresują smakoszy, którzy lubią dbać o porządek.

Pranie z folią aluminiową

Czasami zdarza się tak, że nasze pranie po wyjęciu z bębna jest naelektryzowane. Wówczas ciężko utrzymać je w odpowiednim ładzie. Na szczęście ratunkiem jest folia aluminiowa. Wystarczy zawinąć ją w kulkę i wsadzić do pralki.

Kulka z folii aluminiowej w trakcie prania pozbędzie się ładunków elektrostatycznych, które odpowiadają za elektryzowanie prania. Warto pamiętać, że powinna być ona wielkości pięści. Dopiero wtedy zadziała prawidłowo.

Folia aluminiowa przydaje się także w trakcie prasowania. Wystarczy, że pokryjemy nią naszą deskę. Takie rozwiązanie sprawi, że ciepło będzie się odbijało, a tym samym nasze ubrania będą równocześnie prasowały się z obu stron.

Folia aluminiowa do czyszczenia

Okazuje się, że folia aluminiowa dobrze sprawdza się w trakcie sprzątania. Produkt zwinięty w kulkę można wykorzystać jako zmywak do usuwania resztek zaschniętego jedzenia. Tak przygotowaną folię można używać zarówno podczas czyszczenia na sucho, jak i na mokro.

Folia aluminiowa pomoże nam w wyczyszczeniu zaśniedziałego srebra. W tym celu należy umieścić ją na dnie miski. Naczynie napełniamy wodą z solą i wstawiamy do niego srebra, które chcemy odświeżyć. Reakcje chemiczne powinny usunąć nieestetyczne przebarwienia.

Folia aluminiowa
Folia aluminiowa

Canva / Devonyu

Domowe porządki z folią aluminiową

Niepozorna folia aluminiowa ułatwi nam przesuwanie mebli. Wystarczy, że jej kawałek umieścimy pod nóżkami szafy lub fotela. Taki zabieg znacząco ułatwi nam przemieszczenie ciężkich mebli. Pomoc innych osób będzie zbędna. Nie zaszkodzi także owinąć całych nóżek kilkoma warstwami folii.

Warto zauważyć, że folia aluminiowa dobrze sprawdza się w roli zabezpieczenia podczas malowania. Z łatwością owiniemy nią niewielkie elementy, których nie chcemy pobrudzić. Mowa między innymi o kontaktach, uchwytach oraz klamkach.

Trzeba przyznać, że folia aluminiowa jest niezwykle użyteczna. Z pewnością warto mieć ją pod ręką przy różnych okazjach. Warto przyjrzeć się jej nietypowemu zastosowaniu w kuchni. Prosta sztuczka może zainteresować wielu smakoszy.

Artykuły polecane przez Redakcję Smakoszy:

Źródło: WP Dom

Zapraszamy na nasz Instagram

Tagi: Kuchnia