Smakosze.pl
Folia aluminiowa na patelni

Scena z filmu zamieszczonego na YouTube na kanale FOOD & WINE

Nietypowe zastosowanie folii aluminiowej w kuchni

3 Lutego 2021

Autor tekstu:

Jakub Kossakowski

Udostępnij:

Folia aluminiowa zwinięta w kulki i ułożona na rozgrzanej wydaje się co najmniej niedorzecznym pomysłem. Jednak za jej sprawą możemy sobie ułatwić pracę w kuchni. Takie rozwiązanie pomoże nam w zastąpieniu kosztownego parowaru.

Niepozorna folia aluminiowa ma wiele zastosowań. Przeważnie owijamy w nią nasze smakołyki, które mamy zamiar zjeść w późniejszym czasie. Okazuje się, że warto po nią sięgnąć również wtedy, gdy planujemy zdrowsze odżywianie.

Folia aluminiowa na patelni?

Bez wątpienia folia aluminiowa nie kojarzy nam się z przedmiotem, który powinien znaleźć się na rozgrzanej patelni. Wcześniej wspominaliśmy o tym, że możemy użyć jej do zabezpieczenia bananów przed utratą świeżości.

Folia aluminiowa jest jednym z tych produktów, który można znaleźć w niemal każdej kuchni. Smakosze korzystają z niej praktycznie codziennie. Lepiej nie używać jej do pieczenia mięsa i ryb. Chyba że znajduje się na niej oznaczenie, które zapewnia o zdatności do tego typu zastosowania.

Mało kto spodziewałby się, że folia aluminiowa może zastąpić parowar. Zgodnie z informacjami zawartymi na portalu Twoje Nowinki, wystarczy podrzeć ją na kawałki i uformować z niej trzy kulki o podobnej wielkości.

Tak przygotowana folia aluminiowa powinna zostać umieszczona na patelni. Na kulkach ustawiamy talerz z potrawą, którą chcemy poddać obróbce cieplnej. Z kolei do patelni dolewamy wodę. Całość przykrywamy i rozpoczynamy podgrzewanie.

Folia aluminiowa zamiast parowaru

Folia aluminiowa wykorzystana w ten sposób może nam zaoszczędzić wydatku na parowar. Urządzenie tego typu jest pożądane przez smakoszy, którzy chcą zadbać o swoje zdrowie i postanowili zacząć przyrządzać zdrowsze posiłki.

Jeżeli chcemy wykorzystać w praktyce tę sztuczkę, należy pamiętać o użyciu odpowiedniej patelni. Najlepiej sprawdzi się głębsze naczynie bez powłoki teflonowej. Oczywiście niezbędna jest również pokrywka. Dobrym przykładem jest patelnia widoczna na zdjęciu, które pochodzi z kanału na YouTube o nazwie FOOD & WINE. Właśnie tam zaprezentowano ten niecodzienny trik.

Nie tylko folia aluminiowa pomoże nam bez większych wydatków, rozpocząć przygotowywanie posiłków na parze. Dobrym rozwiązaniem jest także metalowy durszlak i garnek z pokrywką. Jak wykorzystać je w praktyce?

Do garnka wlewamy wodę, na obręczy naczynia umieszczamy metalowy durszlak z naszymi specjałami. Całość przykrywamy pokrywką i rozpoczynamy gotowanie. Ziemniaki przygotowane w ten sposób z pewnością będą dobrym dodatkiem obiadowym.

Artykuły polecane przez Redakcję Smakoszy:

Źródła: Twoje Nowinki; YouTube / FOOD & WINE

Zapraszamy na nasz Instagram

Jakub KossakowskiAutor

Wydawca serwisu Smakosze. Już od najmłodszych lat fascynowały mnie szeroko pojęte kulinaria. Istnieje wiele możliwości różnorodnych połączeń smakowych, tym samym podczas kuchennych poczynań nie ma miejsca na nudę. Chętnie opracowuję swoje w

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@smakosze.pl

Podobne artykuły

Porady

Proste sposoby na krojenie cebuli

Czytaj więcej >

Porady

Jak rozmrozić filet z ryby w 5 minut?

Czytaj więcej >

Porady

Jak wyczyścić przypaloną patelnię?

Czytaj więcej >

Porady

Jak zagęścić pomidorową, żeby nie była tłusta?

Czytaj więcej >
zbieranie grzybów

Porady

Jakich zasad przestrzegać podczas grzybobrania?

Czytaj więcej >
kawa z przyprawami

Porady

Dlaczego warto dodać do kawy kurkumę?

Czytaj więcej >