Smakosze.pl
Folia aluminiowa na patelni

Scena z filmu zamieszczonego na YouTube na kanale FOOD & WINE

Nietypowe zastosowanie folii aluminiowej w kuchni

3 Lutego 2021

Autor tekstu:

Jakub Kossakowski

Udostępnij:

Folia aluminiowa zwinięta w kulki i ułożona na rozgrzanej wydaje się co najmniej niedorzecznym pomysłem. Jednak za jej sprawą możemy sobie ułatwić pracę w kuchni. Takie rozwiązanie pomoże nam w zastąpieniu kosztownego parowaru.

Niepozorna folia aluminiowa ma wiele zastosowań. Przeważnie owijamy w nią nasze smakołyki, które mamy zamiar zjeść w późniejszym czasie. Okazuje się, że warto po nią sięgnąć również wtedy, gdy planujemy zdrowsze odżywianie.

Folia aluminiowa na patelni?

Bez wątpienia folia aluminiowa nie kojarzy nam się z przedmiotem, który powinien znaleźć się na rozgrzanej patelni. Wcześniej wspominaliśmy o tym, że możemy użyć jej do zabezpieczenia bananów przed utratą świeżości.

Folia aluminiowa jest jednym z tych produktów, który można znaleźć w niemal każdej kuchni. Smakosze korzystają z niej praktycznie codziennie. Lepiej nie używać jej do pieczenia mięsa i ryb. Chyba że znajduje się na niej oznaczenie, które zapewnia o zdatności do tego typu zastosowania.

Mało kto spodziewałby się, że folia aluminiowa może zastąpić parowar. Zgodnie z informacjami zawartymi na portalu Twoje Nowinki, wystarczy podrzeć ją na kawałki i uformować z niej trzy kulki o podobnej wielkości.

Tak przygotowana folia aluminiowa powinna zostać umieszczona na patelni. Na kulkach ustawiamy talerz z potrawą, którą chcemy poddać obróbce cieplnej. Z kolei do patelni dolewamy wodę. Całość przykrywamy i rozpoczynamy podgrzewanie.

Folia aluminiowa zamiast parowaru

Folia aluminiowa wykorzystana w ten sposób może nam zaoszczędzić wydatku na parowar. Urządzenie tego typu jest pożądane przez smakoszy, którzy chcą zadbać o swoje zdrowie i postanowili zacząć przyrządzać zdrowsze posiłki.

Jeżeli chcemy wykorzystać w praktyce tę sztuczkę, należy pamiętać o użyciu odpowiedniej patelni. Najlepiej sprawdzi się głębsze naczynie bez powłoki teflonowej. Oczywiście niezbędna jest również pokrywka. Dobrym przykładem jest patelnia widoczna na zdjęciu, które pochodzi z kanału na YouTube o nazwie FOOD & WINE. Właśnie tam zaprezentowano ten niecodzienny trik.

Nie tylko folia aluminiowa pomoże nam bez większych wydatków, rozpocząć przygotowywanie posiłków na parze. Dobrym rozwiązaniem jest także metalowy durszlak i garnek z pokrywką. Jak wykorzystać je w praktyce?

Do garnka wlewamy wodę, na obręczy naczynia umieszczamy metalowy durszlak z naszymi specjałami. Całość przykrywamy pokrywką i rozpoczynamy gotowanie. Ziemniaki przygotowane w ten sposób z pewnością będą dobrym dodatkiem obiadowym.

Artykuły polecane przez Redakcję Smakoszy:

Źródła: Twoje Nowinki; YouTube / FOOD & WINE

Zapraszamy na nasz Instagram

Podobne artykuły

GIS przestrzega grzybiarzy

Porady

GIS przestrzega przed grzybobraniem

Czytaj więcej >
Kotlet de volaille jest prosty w przygotowaniu

Porady

Jak zwinąć kotlet de volaille, żeby się nie rozpadł?

Czytaj więcej >
Pomidory wyrosną jeszcze większe

Porady

Czym nawozić pomidory?

Czytaj więcej >
Jak oczyścić spód patelni?

Porady

Genialny trick na doczyszczenie spodu patelni

Czytaj więcej >
pomidory

Porady

Prosty sposób na przyśpieszenie wzrostu pomidorów

Czytaj więcej >
młode ziemniaki

Porady

Wysokie ceny młodych ziemniaków

Czytaj więcej >