Smakosze.pl
Projekt bez tytułu - 2021-07-07T161542.967

freemixer, Getty Images Signature

Nieprzyjemne starcie w markecie

7 Lipca 2021

Autor tekstu:

Adam Moskal

Udostępnij:

Wkładając swoje dzieci bezpośrednio do wózka sklepowego, a nie do specjalnego siedziska, narażasz je na liczne patogeny. Według wielu badań w aż trzech na cztery wózki można znaleźć bakterie kałowe. W pewnym markecie doszło do nieprzyjemnej konfrontacji, gdy klientka skarciła matkę dwójki pociech, za przewożenie ich właśnie w części zakupowej wózka sklepowego.

Rodzice udający się na zakupy ze swoimi dziećmi wiedzą, jak wielkim jest to wyzwaniem. Upilnowanie szkrabów przed rozbiegnięciem się na wszystkie strony, wsadzaniem produktów do buzi czy niegrzecznym zachowaniem jest bardzo trudne.

Dlatego wielu opiekunów decyduje się, na posadzenie maluchów w wózku. Niekiedy jednak brakuje w nim specjalnego miejsca dla dzieci - w takiej sytuacji nierzadko można spotkać się z wożeniem pociech wraz z zakupami.

Dalsza część tekstu znajduje się poniżej filmu:

Sadzasz swoje dziecko w wózku z zakupami? Popełniasz ogromny błąd

Z łatwością można zrozumieć postawę mamy lub taty, którzy nie mają siły na dłuższe pilnowanie swojego dziecka z wytężoną intensywnością i wkładają je do sklepowego wózka. Jeśli jednak nie ma w nim specjalnego siedziska, lepiej zrezygnować z takiego pomysłu.

Pewna Australijka zdecydowała się pozwolić usiąść swoim dwóm synom w wózku, lecz szybko została zauważona przez inną klientkę - ta nie powstrzymała się od skrytykowania mamy i powiedziała, że przewożenie dzieci w wózku jest nielegalne.

Placki w niecodziennej odsłonie

Lekkie i zdrowe placki pomidorowe - lepsze niż ziemniaczane

CZYTAJ DALEJ

W Internecie szybko pojawiły się komentarze do sprawy, w których większość ludzi chwaliła kobietę za czujność. Wagowe limity, wyznaczone zazwyczaj na 15-18 kg, zostały w takim przypadku znacznie przekroczone. Nie to jest jednak największą wpadką.

Niehigieniczne wózki to nie miejsce dla dzieci

Wózkami przewozi się nie tylko produkty szczelnie pakowane, jak suche kasze i makarony czy butelki z wodą - klienci często wkładają do nich torebki z mięsem, które z łatwością mogą ulec uszkodzeniu i wylać swoją zawartość na kratę wózka. Następnie dzieci dotykają wózki dłońmi, które później wkładają do ust. Wtedy niewiele brakuje do zakażenia lub innej ciężkiej choroby.

- To gorsze niż bakterie, które można znaleźć w toalecie publicznej. Sugerowałbym, aby ludzie pomyśleli dwa razy, zanim posadzą w takim wózku swoje pociechy - mówi Charles Gerba z Uniwersytetu w Arizonie na temat produktów przewożonych w wózkach, kierujący badaniami dotyczącymi czystości powyższych pojazdów.

Brakuje ci przepysznych i łatwych przepisów? Zajrzyj do innych naszych tekstów, w których zdradzamy tajniki wielu receptur. W tym artykule opisujemy najlepszy i najprostszy sposób na soczyste kotlety mielone. Ten tekst poświęcony został ogórkom konserwowym - tak prostej receptury nie znajdziesz nigdzie indziej.

Dla bezpieczeństwa swoich dzieci oraz samych siebie, lepiej przemęczyć się kilkanaście minut i zrezygnować z takiego pomysłu. Jego efekty mogą być bowiem znacznie gorsze, niż korzyści.

Projekt bez tytułu - 2021-07-07T163952.511

Źródło: LucaLorenzelli, Getty Images

Artykuły polecane przez Redakcję Smakoszy:

Źródło: mamadu.pl; kobieta.wp.pl

Zapraszamy na nasz Instagram

Podobne artykuły

Produkty

GIS wycofuje partię sezamu łuskanego

Czytaj więcej >

Produkty

Turysta zniesmaczony grillowaniem na plaży

Czytaj więcej >
Arbuz arbuzowi nierówny

Produkty

Jak wybrać idealnego arbuza?

Czytaj więcej >
Biedronka będzie otwarta w niedziele?

Produkty

Czy Biedronka będzie otwarta w niedziele niehandlowe?

Czytaj więcej >

Produkty

Czy handel w niedzielę zostanie zaostrzony?

Czytaj więcej >
Napój przyczynił się do zmian skórnych

Produkty

Okropne konsekwencje po zamówieniu uwielbianego napoju

Czytaj więcej >