Smakosze.pl
mikrofalówka

canva/ AndreyPopov i pixabay/ evgen-orlova

Niesamowite zastosowania mikrofalówki

21 Maja 2021

Autor tekstu:

Redakcja smakosze.pl

Udostępnij:

Kuchenka mikrofalowa znajduje się w niemal w każdym domu. Popularne urządzenie nie służy jedynie do podgrzewania posiłków. Ma ono o wiele więcej interesujących zastosowań, które warto poznać!

Kuchenkę mikrofalową możemy wykorzystać na naprawdę wiele sposobów. Gdy tylko zechcemy, może być dla nas prawdziwym "kuchennym pomocnikiem". Chcecie wiedzieć co potrafi? Gwarantujemy, niemałe zaskoczenie.

Co się stanie, gdy włożymy do kuchenki mikrofalowej majeranek?

Nie każdy wie, że w kuchence mikrofalowej możemy z łatwością wysuszyć zioła. Wystarczy, że ułożymy je na papierowych ręcznikach i wstawimy na około pół minuty do popularnego urządzenia. Ważne jest, aby ustawić wtedy mikrofalówkę na pełną moc.

Czynność należy powtarzać do momentu, aż zioła będą suche i dadzą się bez większych problemów pokruszyć. Poza wspomnianym majerankiem możemy wykonać tę czynność z innymi roślinami np. bazylią, oregano lub tymiankiem.

Kuchenka mikrofalowa przy okazji zwiększy intensywność przypraw. Dzięki temu nasze potrawy będą jeszcze bardziej aromatyczne. Jakie są inne zastosowania popularnej mikrofalówki? Zdradzamy poniżej!

Dlaczego warto do kuchenki mikrofalowej włożyć cytrusy?

Jeśli chcemy wycisnąć sok z dowolnych cytrusów (np. cytryn, pomarańczy lub limonek), wystarczy, że włożymy je dosłownie na pół minuty doi mikrofalówki nastawionej na 100 procent mocy.

Dzięki temu rozwiązaniu nie tylko szybciej wyciśniemy sok, ale również będzie go o wiele więcej. Z łatwością usuniemy również np. białą skórkę z pomarańczy lub z cytryny. Co ciekawe, to nie koniec niezwykłych zastosowań kuchenki mikrofalowej.

Dlaczego warto włożyć do kuchenki mikrofalowej deskę do krojenia?

Deska do krojenia to niemal obowiązkowy "sprzęt" w każdym domu. Niestety, krojąc pewne produkty np. rybę pozostaje na niej dość nieprzyjemny zapach, który ciężko usunąć. Tu również z pomocą przychodzi nam kuchenka mikrofalowa.

Wystarczy, że przetrzemy naszą deskę do krojenia cytryną i podgrzejemy minutę w kuchence mikrofalowej, a zyskamy zupełnie "nowy" kuchenny sprzęt. Po niezbyt przyjemnym zapachu pozostanie tylko wspomnienie.

Polecamy nasze pozostałe artykuły. Niedawno pisaliśmy m.in. w jaki sposób wykorzystać skorupki z jajek oraz podawaliśmy przepis na niezapomniane andruty.

źródło: sposób na wszystko

Zapraszamy na nasz Instagram

undefinedundefinedundefined

Podobne artykuły

naleśniki ciasto

Porady

Jak zrobić idealne ciasto na naleśniki?

Czytaj więcej >

Porady

Ukryta funkcja kas samoobsługowych

Czytaj więcej >

Porady

Jak wykorzystać liście chrzanu w kuchni?

Czytaj więcej >
Szypułki truskawek mają pewne sekrety

Porady

Czy szypułki z truskawek są jadalne?

Czytaj więcej >
Grzyby o odpychającej goryczy

Porady

Goryczak żółciowy - grzyb, którego lepiej omijać

Czytaj więcej >
kawa w upały

Porady

Czy można pić kawę w upalne dni?

Czytaj więcej >