Smakosze.pl
mikrofalówka

canva/ AndreyPopov i pixabay/ evgen-orlova

Niesamowite zastosowania mikrofalówki

21 Maja 2021

Autor tekstu:

Redakcja smakosze.pl

Udostępnij:

Kuchenka mikrofalowa znajduje się w niemal w każdym domu. Popularne urządzenie nie służy jedynie do podgrzewania posiłków. Ma ono o wiele więcej interesujących zastosowań, które warto poznać!

Kuchenkę mikrofalową możemy wykorzystać na naprawdę wiele sposobów. Gdy tylko zechcemy, może być dla nas prawdziwym "kuchennym pomocnikiem". Chcecie wiedzieć co potrafi? Gwarantujemy, niemałe zaskoczenie.

Co się stanie, gdy włożymy do kuchenki mikrofalowej majeranek?

Nie każdy wie, że w kuchence mikrofalowej możemy z łatwością wysuszyć zioła. Wystarczy, że ułożymy je na papierowych ręcznikach i wstawimy na około pół minuty do popularnego urządzenia. Ważne jest, aby ustawić wtedy mikrofalówkę na pełną moc.

Czynność należy powtarzać do momentu, aż zioła będą suche i dadzą się bez większych problemów pokruszyć. Poza wspomnianym majerankiem możemy wykonać tę czynność z innymi roślinami np. bazylią, oregano lub tymiankiem.

Kuchenka mikrofalowa przy okazji zwiększy intensywność przypraw. Dzięki temu nasze potrawy będą jeszcze bardziej aromatyczne. Jakie są inne zastosowania popularnej mikrofalówki? Zdradzamy poniżej!

Dlaczego warto do kuchenki mikrofalowej włożyć cytrusy?

Jeśli chcemy wycisnąć sok z dowolnych cytrusów (np. cytryn, pomarańczy lub limonek), wystarczy, że włożymy je dosłownie na pół minuty doi mikrofalówki nastawionej na 100 procent mocy.

Dzięki temu rozwiązaniu nie tylko szybciej wyciśniemy sok, ale również będzie go o wiele więcej. Z łatwością usuniemy również np. białą skórkę z pomarańczy lub z cytryny. Co ciekawe, to nie koniec niezwykłych zastosowań kuchenki mikrofalowej.

Dlaczego warto włożyć do kuchenki mikrofalowej deskę do krojenia?

Deska do krojenia to niemal obowiązkowy "sprzęt" w każdym domu. Niestety, krojąc pewne produkty np. rybę pozostaje na niej dość nieprzyjemny zapach, który ciężko usunąć. Tu również z pomocą przychodzi nam kuchenka mikrofalowa.

Wystarczy, że przetrzemy naszą deskę do krojenia cytryną i podgrzejemy minutę w kuchence mikrofalowej, a zyskamy zupełnie "nowy" kuchenny sprzęt. Po niezbyt przyjemnym zapachu pozostanie tylko wspomnienie.

Polecamy nasze pozostałe artykuły. Niedawno pisaliśmy m.in. w jaki sposób wykorzystać skorupki z jajek oraz podawaliśmy przepis na niezapomniane andruty.

źródło: sposób na wszystko

Zapraszamy na nasz Instagram

undefinedundefinedundefined

Redakcja smakosze.plAutor

Redakcja smakosze.pl każdego dnia serwuje najlepsze przepisy na potrawy rozpływające się w ustach. Codziennie dostarczamy też najpikantniejsze plotki ze świata kulinarnego showbiznesu.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@smakosze.pl

Podobne artykuły

Suszone śliwki

Porady

Jak suszyć śliwki domowym sposobem?

Czytaj więcej >

Porady

Co zrobić, żeby panierka nie odklejała się od kotletów schabowych?

Czytaj więcej >

Porady

Czym różni się szarlotka od jabłecznika?

Czytaj więcej >
Zawartość domowej lodówki

Porady

Czym najlepiej przykryć potrawę w lodówce?

Czytaj więcej >

Porady

Która strona folii aluminiowej nadaje się do pieczenia?

Czytaj więcej >

Porady

Najczęstsze błędy podczas gotowania makaronu

Czytaj więcej >