Smakosze.pl
Sklepy Biedronka otwarte w niedzielę

Canva / Ridofranz

Pierwsza Biedronka otwarta we wszystkie niedziele

14 Lipca 2021

Autor tekstu:

Jakub Kossakowski

Udostępnij:

Coraz więcej sklepów skutecznie obchodzi zakaz handlu w niedzielę. Okazuje się, że do tego grona dołączyła również sieć Biedronka. Wszystko za sprawą wprowadzenia możliwości odbierania przesyłek pocztowych.

Zakaz handlu w niedziele od kilku lat wzbudza mieszane uczucia. Od pewnego czasu coraz częściej pojawiały się w mediach informacje o tym, że sklepy Biedronka mogą zacząć obsługiwać klientów nawet w siódmy dzień tygodnia. Spekulacje zostały w końcu potwierdzone?

Dalsza część artykułu znajduje się poniżej filmu:

Biedronka obchodzi zakaz handlu w niedziele

Nie da się ukryć, że zakaz handlu w niedziele ma tyle samo zwolenników co przeciwników. Niedawno wspominaliśmy o tym, że niewykluczone, iż Biedronka dołączy do grona placówek, którym udało się obejść przepisy.

Jak donosi portal Super Biznes, pierwsza Biedronka zaczęła już działać w niedziele objęte zakazem handlu. Potwierdzałoby to zapowiedzi sieci, dotyczące wprowadzenia nowej usługi, która pozwoli na handel w siódmy dzień tygodnia.

Do tej pory sieć Biedronka nie potwierdziła oficjalnie, że jej placówki będą otwarte w niedzielę. Jednak takie informacje pojawiły się, chociażby na portalu Business Insider, który wskazał, że nawet kilkadziesiąt placówek supermarketów było otwartych w minioną niedzielę.

Zgodnie z ustaleniami portali Wyborcza w ostatnią niedzielę funkcjonowało niemal 50 placówek sieci Biedronka. Warto wiedzieć, w jaki sposób supermarkety obchodzą zakaz handlu w niedziele. Wiąże się to z wprowadzeniem nowej usługi.

Agnieszka Włodarczyk i jedzenie w szpitalu

Agnieszka Włodarczyk pokazała szpitalny obiad

CZYTAJ DALEJ

Nowa usługa w supermarketach Biedronka

Okazuje się, że Biedronka nawiązała współpracę z Pocztą Polską. Za jej sprawą supermarkety pełnią funkcję miejsca obsługi przesyłek, a tym samym mogą być otwarte nawet w niedziele objęte zakazem handlu.

- Dostrzegając wzrastającą popularność odbiorów przesyłek w punktach i automatach, Spółka wraz z Jeronimo Martins Polska S.A., podjęły decyzję o testowym poszerzeniu dotychczasowej współpracy. W jej rezultacie odbiór przesyłek możliwy będzie bezpośrednio w sklepach Biedronka przy okazji codziennych zakupów - można wyczytać w komunikacie Poczty Polskiej przytaczanej przez portal Business Insider.

Zakaz handlu w niedzielę odejdzie w niepamięć?

Zakaz handlu w niedzielę odejdzie w niepamięć?

Canva / Tero Vesalainen

- Sieć Biedronka zawsze przestrzega przepisów obowiązującego prawa. Dokładnie wsłuchujemy się w zapotrzebowanie naszych klientów, którzy oczekują możliwości realizacji swoich potrzeb zakupowych oraz usługowych w jednym miejscu. Rozpoczęliśmy testy nowej usługi w zaledwie kilku lokalizacjach spośród ponad 3 tysięcy sklepów naszej sieci. Testy są prowadzone wspólnie z doświadczonym partnerem, narodowym operatorem pocztowym, Pocztą Polską - wyjaśnia biuro prasowe sieci Biedronka, przytaczane przez portal Money.

Jak widać, zakaz handlu w niedziele stopniowo odchodzi w zapomnienie. Nie pozostaje nam nic innego jak obserwowanie rozwoju sytuacji. Biedronka aktualnie testuje nowe rozwiązanie i nie jest pewne, że wejdzie ono w życie na stałe. W jednym z wcześniejszych artykułów poruszaliśmy temat związany z zakazem handlu w niedziele.

Artykuły polecane przez Redakcję Smakoszy:

Źródło: Business Insider; Money; Wyborcza; Super Express

Zapraszamy na nasz Instagram

Podobne artykuły

Produkty

GIS wycofuje partię sezamu łuskanego

Czytaj więcej >

Produkty

Turysta zniesmaczony grillowaniem na plaży

Czytaj więcej >
Arbuz arbuzowi nierówny

Produkty

Jak wybrać idealnego arbuza?

Czytaj więcej >
Biedronka będzie otwarta w niedziele?

Produkty

Czy Biedronka będzie otwarta w niedziele niehandlowe?

Czytaj więcej >

Produkty

Czy handel w niedzielę zostanie zaostrzony?

Czytaj więcej >
Napój przyczynił się do zmian skórnych

Produkty

Okropne konsekwencje po zamówieniu uwielbianego napoju

Czytaj więcej >