Przepis babci Iwony zachwyci całą rodzinę. Do gulaszu dodawała tylko jedną sztukę ważnego składnika
Gulasz z żołądków i serc drobiowych przepisu babci Iwony jest niezwykle aromatycznym i pożywnym daniem. Do gulaszu koniecznie dodaj pieczarki, natkę pietruszki i jeden, niezbędny składnik- marchewkę, który nada daniu lekkiej słodyczy.
Gulasz drobiowy jest idealnym pomysłem na danie dla wszystkich miłośników podrobów. Kurze lub indycze serca i żołądki podsmażone z przyprawami na smalcu, a następnie duszone z warzywami, są niezwykle delikatne i soczyste.
Gulasz przygotujemy zarówno na szybki i aromatyczny obiad, jak i podamy podczas świąt i większych uroczystości. Danie zachwyci każdego smakosza, gulasz możemy podać z kromką świeżego pieczywa lub ugotować do niego kaszę, bądź puree. Do potrawy świetnie pasują również świeże i lekkie surówki.
Pamiętajmy, że nawet najbardziej starannie przygotowany gulasz nie będzie smaczny, kiedy ugotujemy go z nieświeżego mięsa. Podroby muszą mieć ładny, różowy kolor. Świeże mięso również ma bardzo delikatny, neutralny zapach. Blade podroby o ostrym zapachu nie nadają się do jedzenia.
Przepis babci Iwony na gulasz drobiowy
Składniki:
-
700 g żołądków drobiowych
-
500 g serc drobiowych
-
marchewka
-
300 g pieczarek
-
3 cebule
-
łyżka koncentratu pomidorowego
-
4 ziarna ziela angielskiego
-
2 liście laurowe
-
szczypta papryki czerwonej mielonej
-
natka pietruszki
-
szczypta majeranku
-
sól, pieprz do smaku
-
smalec do smażenia
Jak zrobić gulasz drobiowy babci Iwony?
Mięso oczyść, pokrój, oprósz solą, pieprzem, papryką mieloną, majerankiem i podsmaż na smalcu razem z liśćmi laurowymi i zielem angielskim. W tym czasie pokrój drobno cebulę, pieczarki, marchewkę.
Do mięsa dodaj cebule i zeszklij, następnie dodaj marchewkę i smaż przez kilka minut, następnie dodaj pieczarki, oprósz solidnie posiekaną natką pietruszki i smaż jeszcze chwilę.
Do składników wlej wodę, dodaj koncentrat pomidorowy i duś pod przykryciem, aż mięso i marchewka będą zupełnie miękkie, danie dopraw do smaku solą i pieprzem.
Gulasz z podrobów smakuje rewelacyjnie podany z puree z ziemniaków , kaszą lub ryżem. Jako jarzynka świetnie pasuje tutaj surówka z kiszonej kapusty lub z kapusty pekińskiej, smacznego.
Artykuły polecane przez Redakcję Smakoszy:
-
Banalna jednogarnkowa smażona kapusta z polską kiełbasą. Szybki obiad dla całej rodziny
-
Schabowe w nietypowym, słodko-słonym, orientalnym wydaniu. Sekretem smaku są 3 pyszne składniki
Źródło: smaker.pl